Brak mocy,samochod nie chce jechac

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » pn sty 29, 2007 16:54

Pioneer pisze:Chłopaki jak by to bya wina cewki to by samochód chodził nie równo albo by wogóle nie zapalił ja mam ten sam problem wymienione świece kable praktycznie mały przeglądzik ale to nie jest wina cewki ale sombdy lamdy jesli masz gofika 1,8 to powinien zanjdowac sie na kolektorze . Sam miałem ten problem bo mi cały czas auto zalewało i się dusił jak mu dałem wiecej gazu sprawdź czy na mierniku oleju nie wyczuwasz paliwa jesłi czuc to napewno siadła sombda lamda i bedzię ci cały czas zalewac silnik pozdr :bajer:
a to mozesz mi wytlumaczyc dlaczego sie tak dzieje jak jest mokro,wilgotno i jezdze autem po tzw wielkiej wodzie??



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pn sty 29, 2007 17:51

mnich pisze:ale to nie jest wina cewki ale sombdy lamdy
no nie bylbym taki pewien, mialem te same problemy co mnich, i MrUkAs, a u mnie byl dziurawy kabelek podcisnienia :kac: wiec przyczyn moze byc tyle co czesci w golfie.

mnich, sprawdz te cewke, zamien swoja na jakas inna na probe



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pn sty 29, 2007 17:55

mniszek pisze:
mnich pisze:ale to nie jest wina cewki ale sombdy lamdy
no nie bylbym taki pewien, mialem te same problemy co mnich, i MrUkAs, a u mnie byl dziurawy kabelek podcisnienia :kac: wiec przyczyn moze byc tyle co czesci w golfie.
Dokladnie. Ja juz sporo powymienialem i nic. Pomysly sie skonczyly. Dlatego juz sie przyzwyczajam do takiej a nie innej jazdy podczas wilgotnych dni. :/


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » pn sty 29, 2007 23:58

znam przypadki ze w wilgotne dni nawet przy dodatniej temperatury zamarzaja gazniki
sprawdzcie czy po przejechaniu kilku kilkunastu km nieszronieje wam gaznik od sierodka
jest to powodem braku cieplego powietrza i ciaglej jazdy , wystarczy zatrzymac sie na kilka minut i wszystko wraca do normy , zimowa pora mialem mase takich klijetow z tym problemem , wiec czy gaznik czy jednopunkt to nie robi roznicy zasada jest ta sama
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » wt sty 30, 2007 00:33

wydaje mi sie ze to moze byc to (dotyczy Digijet - NZ)

http://rapidshare.com/files/14008477/DSC02529.JPG.html

:bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » wt sty 30, 2007 11:07

Przybek pisze:znam przypadki ze w wilgotne dni nawet przy dodatniej temperatury zamarzaja gazniki
sprawdzcie czy po przejechaniu kilku kilkunastu km nieszronieje wam gaznik od sierodka
jest to powodem braku cieplego powietrza i ciaglej jazdy , wystarczy zatrzymac sie na kilka minut i wszystko wraca do normy , zimowa pora mialem mase takich klijetow z tym problemem , wiec czy gaznik czy jednopunkt to nie robi roznicy zasada jest ta sama
Pozdrawiam
U mnie temperatura nie gra roli. A jade ciagle, wiec jak to moze byc powodem "brak ciaglej jazdy" ?? Jak temu zaradzic, bo gaznik nie zamarzal?


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » wt sty 30, 2007 11:33

temperatura zawsze gra role , gdy gaznik dostaje cieple powietrze paliwo lepiej sie rozbija na czasteczk i jest lepsze wypalanie mieszanki mowa tu o zimnym silniku
co do ciaglej jazdy mialem to na mysli ze odpalasz autko i smgasz gdzies dalej i autko nie ma kiedy zlapac temperatury od silnika (kolektora) przeplyw zimnego powietrza przez gardziel powoduje jego oszronienie zmniejszajac gardziel a co za tym idzie silnik traci moc az stanie , odczekanie kilku minut aby gaznik zlapal temp od kolektora rozpuszcza szron i jest juz wszystko ok zdaza sie to najczesciej w wilgotne dni przy temp ok 2stopni w miescie jest troszke inaczej bo autko ma okazje postac ato tu a to tam i zazwyczaj silnik chodzi na malych-srednich obrotach
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » wt sty 30, 2007 11:52

Moze i byc tez to. Choc jak temperatura jest kolo +/- 10 stopni na plusie to tez mi sie to dzieje. Jak temu mozna zaradzic?

W czyms przeszkadza, ze nie mam takiej rury plastikowe co idzie bodaj od komory silnika az tam w poblize filtru powietrza. W czyms to przeszkadza?


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » wt sty 30, 2007 12:54

przyczyna szronienia jest brak rury idacej od filtra do kolektora wydechowego moze tez byc uszkodzony termostat termiczny ktory przelacza klapke na zasysanie cieplego lub zimnego powietrza (ten w obudowie filtra)

tak to wystepuje w temp. +/- stopni ale nie powiem dokladnie ilu


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » wt sty 30, 2007 13:03

To jest ta rura co zaznaczylem na czerwona?? Jesli tak, to ja jej nie mam, skad mozna ja wziac?

Obrazek

A jak chodzi o termostat to jak go sprawdzic?


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » wt sty 30, 2007 13:09

tak wlasnie to jest ta rura , kup ja poprostu w sklepie :bigok: albo poszukaj na szrocie
i sprawdz czy dziala ci klapka w obudowie filtra

[ Dodano: 30 Sty 2007 12:14 ]
dodam ze dzieki tej rurce zmniejsza sie zuzycie paliwka :bigok:

[ Dodano: 30 Sty 2007 12:18 ]
rozbierz gore obudowy filtra sprawdz ktory kanal jest przysloniety , powinien byc zasloniety kanal zimnego powietrza (zimny silnik) gdy autko zapalisz i sie rozgrzeje klapka zamknie cieple i uchyli kanal od zmnego powietrza


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » wt sty 30, 2007 13:59

Ile taka rura moze kosztowac? No i czy w sklepie motoryzacyjnym ona bedzie? Jak na nia powiedziec? Jak ona sie fachowo nazywa?

[ Dodano: Wto Sty 30, 2007 13:01 ]
Przybek pisze:[ Dodano: 30 Sty 2007 12:18 ]
rozbierz gore obudowy filtra sprawdz ktory kanal jest przysloniety , powinien byc zasloniety kanal zimnego powietrza (zimny silnik) gdy autko zapalisz i sie rozgrzeje klapka zamknie cieple i uchyli kanal od zmnego powietrza
To raczej wszystko mam OK, bo dosc szybko auto sie rozgrzewa, ssanie sie wylacza, itd.


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » wt sty 30, 2007 14:37

MrUkAs, z tym przelacznikiem to chodzi o to, ze jest on sterowany podcisnieniowo i gdy se silnik nagrzeje to klapka w dolocie powietrza opada i zaciga zimne powitrze, poki jest silnik zimny to klapka jest podniesiona i jest zasysane cieple powietrze. Musisz sprawdzic przede wszystkim czy rurka podcisnienia sterujaca ta klapka, ktora dochodzi do dolotu powietrza jest cala.

MrUkAs pisze:No i czy w sklepie motoryzacyjnym ona bedzie
Taka rure to predzej na szrocie kupisz nawet nie musi byc od golfa, oby tylko srednica pasowala.

[ Dodano: 30 Sty 2007 13:39 ]
MrUkAs, to Twoj silnik na zdjeciu ?



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » wt sty 30, 2007 14:53

Silnik na zdjeciu nie moj. Hm, raczej z ta klapka mam wsio OK (nie chce sprawdzac, bo nawet nie wiem jak) bo ssanie dziala, cieple powietrze rowniez.

Szrotu nigdzie nie mam w poblizu, wiec chcialbym kupic w sklepie, ale nie wiem jak na to powiedziec by gosc mnie zrozumial o co mi chodzi ;)


www.SportCom.PL

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości