parujace szyby -problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Czechu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 23:26
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: Czechu » czw mar 17, 2005 02:11

Adamm pisze:tez mialem problem z parujacymi szybami. parowaly niemilosiernie. jak jechalem sam to jeszcze bylo ok ale wiecej osob to masakra. winny temu byl filtr przeciwpylkowy. zalozony zostal nowy i jak reka odjal. dodatkowo wzmocnila sie sila nawiewow.
koleś też miał taki problem
wymienił filtr przeciwpyłkowy i jak ręką odjął

pozdrawiam


sprzedam (mkII)
lampy tył seria i kierunki w szeroki zderzak

móje Mk II http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=62148

Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » czw mar 17, 2005 07:44

WRHZ: "a ja stawiam jesli to przednai szyba ze jest tlusta od srodkow pielegnujacych deske " i to jest najbardziej prawdopodobne, po co się czepiać nagrzewnicy skoro gościu nic nie mówi że mu zimno? W poprzednim autku miałem tą samą wadę i nie poradziłem sobie do końca z tym utrapieniem. Przyczyną zaparowywania było wycieranie szyby irchą, któą wcześniej synek użył do polerowania preparatu woskowego koserwującego nadwozie. Makabra z taka jazdą, jak na złość pocenie się szyby występowało w tej części, gdzie patrzy kierowca, bo tam najczęściej tą irchą ją przecierałem. Próbowałem sie tego pozbyć różnymi środkami, bez skutku. Pomogła dopiero kasacja jeździdełka po kraksie. Może ktoś wie jak można wyczyścić szybę po takim paskudztwie?



Martinisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr sty 12, 2005 11:18
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

Post autor: Martinisz » ndz mar 20, 2005 11:59

Jozef pisze:WRHZ: "a ja stawiam jesli to przednai szyba ze jest tlusta od srodkow pielegnujacych deske " i to jest najbardziej prawdopodobne, po co się czepiać nagrzewnicy skoro gościu nic nie mówi że mu zimno? W poprzednim autku miałem tą samą wadę i nie poradziłem sobie do końca z tym utrapieniem. Przyczyną zaparowywania było wycieranie szyby irchą, któą wcześniej synek użył do polerowania preparatu woskowego koserwującego nadwozie. Makabra z taka jazdą, jak na złość pocenie się szyby występowało w tej części, gdzie patrzy kierowca, bo tam najczęściej tą irchą ją przecierałem. Próbowałem sie tego pozbyć różnymi środkami, bez skutku. Pomogła dopiero kasacja jeździdełka po kraksie. Może ktoś wie jak można wyczyścić szybę po takim paskudztwie?
:rotfl: Bullshit :rotfl: Jeśli gość ma wyciek (nieduży, chyba że ma durszlak zamiast wymiennika ciepła :food: ) z nagrzewnicy,to ona dalej grzeje i nie musi mu być zimno.Nagrzewnica grzeje,płyn chłodniczy wycieka i paruje, i osadza się to tłuste, słodkie dziadostwo na szybach. Sugeruje także sprawdzenie, czy nie ma jakiś dziur w podłodze,bo wtedy dochodzi jeszcze para z mokrych filców pod wykładziną. :bigok:



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » ndz mar 20, 2005 12:46

A propos wymiany cieknącej chłodnicy i płynu i późniejszych sensacji z parowaniem - jak chłodnica była bardziej dziurawa od nagrzewnicy, to lało się z chłodnicy. Teraz płyn pod ciśnieniem mógł znaleźć sobie ujście w nagrzewnicy.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Martinisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr sty 12, 2005 11:18
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

Post autor: Martinisz » ndz mar 20, 2005 15:53

czyś pisze:A propos wymiany cieknącej chłodnicy i płynu i późniejszych sensacji z parowaniem - jak chłodnica była bardziej dziurawa od nagrzewnicy, to lało się z chłodnicy. Teraz płyn pod ciśnieniem mógł znaleźć sobie ujście w nagrzewnicy.
Masz racje,tak właśnie było.



Awatar użytkownika
TACYK
Vw master
Vw master
Posty: 178
Rejestracja: pt gru 31, 2004 15:15
Lokalizacja: Tarnogród
Kontakt:

Post autor: TACYK » ndz mar 20, 2005 16:20

Hmm jezdzilem jakies 3 lata temu z kumplem mial golfika 2 i tak wlasnie sie dzialo wymienil nagrzewnice i problem znikl jaki z tego maral???


!!!ADRENALINA UZALEŻNIA!!!

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » wt mar 22, 2005 21:49

TACYK pisze:Hmm jezdzilem jakies 3 lata temu z kumplem mial golfika 2 i tak wlasnie sie dzialo wymienil nagrzewnice i problem znikl jaki z tego maral???

Noo, że ten kumpel to nie był plusoko... Bo mu chyba cieknie nagrzewnica :helm: :pub:


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » wt mar 22, 2005 21:49

O, tu też się powtórzyłem. Sorki, problem rozwiązany
Ostatnio zmieniony śr mar 23, 2005 18:32 przez czyś, łącznie zmieniany 1 raz.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
sps5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw mar 03, 2005 10:23
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Parujące szyby

Post autor: sps5 » śr mar 23, 2005 11:17

A ja napisze tak, jeżeli Ci parują szyby to jest to objaw zużytego filtra kabinowego w autku ja w swoim golfie wymieniłem i jest cacy pozdrawiam



Awatar użytkownika
sps5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw mar 03, 2005 10:23
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Re: parujace szyby -problem

Post autor: sps5 » śr mar 23, 2005 11:18

plusoko pisze:witam mam problem z moja jetta IIjeszcze jakis rok temu wszystko było ok. jesienia i zima nie miałem problemu z parujacymi szybami ale teraz to juz masakra jezeli jeszcze jade sam jest to do zniesienia szyby lekko zaparuja -jeszcze sie ta z tym walczyc ale jak wsiąda już dwie trzy osoby auto kompletnie nie radzi sobie z ta cholerna para na szybach momoentami nie idzie podrózowac moim autkiem szyby paruja na maksa czy ktoś miał taki problem jak to zwalczyc bo jazda moim autkiem o tej porze roku to juz delikatnie mówiąc nic miłego... z góry dzieki za pomoc

A ja napisze tak, jeżeli Ci parują szyby to jest to objaw zużytego filtra kabinowego w autku ja w swoim golfie wymieniłem i jest cacy pozdrawiam



Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Re: Parujące szyby

Post autor: Norbert » śr mar 23, 2005 18:22

sps5 pisze:A ja napisze tak, jeżeli Ci parują szyby to jest to objaw zużytego filtra kabinowego w autku ja w swoim golfie wymieniłem i jest cacy pozdrawiam
Ile kosztuje ten filtr przeciwpyłkowy? Dużo jest roboty z jego wymianą?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 265 gości