ręczny słabo trzyma

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

didzej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 26, 2006 23:06
Lokalizacja: zamość/londyn
Kontakt:

ręczny słabo trzyma

Post autor: didzej » pn sty 29, 2007 02:19

mam problem z recznym ,juz raz rozbieralem zaciski bo wogle nie było recznego ,te wachadalka tak zardzewialy ze doszły do konca i juz nie chcialy wrocic ,rozebralem nasmarowalem rozruszalem i bylo wporzadku ale nie bylem do konca zadowolony bo np po zaciagnieciu recznego nie moglem np spalic gumy bo on natychmiastowo jechal do przodu , moze gdybym zaciągną bardziej reczny to moze koła nie zaczely by sie krecic ale moim zdaniem cos by sie pewnie urwalo linka lub cos innego
i tu jest tez pytanie czy w kazdym golfie tak jest.
w tej chwili trzyma tylko jedno kolo i nie wiem czy mam rozebrac to jeszcze raz i kupic jakies czesci do zaciskow , czy kupic nowe ,albo cos co wyglada i chamuje jakis zamiennik .
w sklepie nowe około 650 zl na ebay około 400 zl a te zamienniki nawet nie wiem gdzie moge znalesc.
chodzi mi o taki efekt np w czasie jazdy na pierwszym biegu zaciągam reczny i tylne koła stają w miejscu
co radzicie zmieniac napraciac?? Obrazek



krzysiek1980
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 19:07
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: krzysiek1980 » pn sty 29, 2007 15:19

ja mam tarcze takze ja tak zrobilem bo mialem taki sam problem :sciagnelem zaciski i te wachadelka musiasz odciagnac tak wbic jakis klin tak aby wachadelko odewszlo na jakies 5mm tylko uwazaj!!!! oczywiscie musisz wykrecic tloczek ,ja na te wachadelka nawalilem buzo wd-40 i smar miedzieny i jak reka odiol chodza jak marzenie ja jeszcze zalozylem nowe gumki oslaniajace tloczek koszt zestawu gumek to 25zl na strone smar miedziany koszt 7zl(bardzo mala tubka) dwie ci wystarcza plyn chamulcowy chyba jakies 40zl za litr ate,i wazelina taka z apteki koszt kilku zlotych, jak bedziesz mial czas i oczote to moesz wszystkie gumki powumieniac,a i wazna sprawa srednica tloczka ja mam 38mm(golf gti1992r )



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości