Brak dzialania na benzynie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ramzes583
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 17:50
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Brak dzialania na benzynie

Post autor: ramzes583 » ndz sty 28, 2007 10:35

Witam wszystkich byl juz podobny temat ale nie moge go znalesc a mianowicie jak w temacie mam MK2 i nie dziala na benzynie tzn czasami chodzi ale zadko jak jade przelaczam na benzyne i tak jak by paliwa nie dostawal a na gazie wsystko ok chodzi ostatnio zmienialem gume pod wtryskiem lacxzaca w trysk i kolektor dolotowy a mam silnik 1.8 8 V GT wersje na jednopunkcie i co to moze byc jeden kolega z forum podsunal mi ze w benzynie moze byc woda ale raczej nie skoro teraz sa mrozy i czasami na benzynie dziala ale jak zmienielm ta gume moze cos pochraznilem ostatnio zauwazylem jak scignalem obudowe od filtra powietrza i wycignalem filtr ze na gazie jest wszytsko ok a jak przelaczyl braciak na benzyne a ja patrzylem tam gdzie filtr powietrza to chodzil dobrze do momentu jak sie klapka zamknela chyba od cieplego poeiwtrza i tak jak by go dusilo ale moze jescze cos zle podlaczylem po wymianie tej gumy bo tam na obufdowie wtrysku z tylu sa dwa wezyki gumowe z powietrzem jeden jes6t od powietrza a drugi nie wiem od czego ale moze je odwrotnie podlqaczylerm sam juz nie wiem co mzoe byc wczesniej tylko wlaczylem z gazu na benzyne i rakieta teraz mul prosze o pomoc


VW GOLF II TO CO CIESZY I CO KACHAM NAJBARDZIEJ

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz sty 28, 2007 11:43

ramzes583 pisze:moze je odwrotnie podlqaczylerm
to spróbuj je zamienić na chwilę?



Awatar użytkownika
ramzes583
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 17:50
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: ramzes583 » ndz sty 28, 2007 13:35

stonefree pisze:
ramzes583 pisze:moze je odwrotnie podlqaczylerm
to spróbuj je zamienić na chwilę?
Tylko czy nie zrobie cos zle jak je zamienie bo ejdna jest napweno od powietrza a druga idzie gdzisz tam z stylu od wtrusku??


VW GOLF II TO CO CIESZY I CO KACHAM NAJBARDZIEJ

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » ndz sty 28, 2007 13:48

Hmm, powiem CI ze mialem podobny problem, i okazało się, ze modól sterowania benzyną padł w komputerku :/ Podpieli taki sam od innego golfa, pach i chodzi jak zegareczek.



Awatar użytkownika
2RaZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 588
Rejestracja: czw lis 24, 2005 09:58
Lokalizacja: Warszawa

MOze pompa paliwowa???

Post autor: 2RaZ » ndz sty 28, 2007 13:51

Słyuchaj ja tez jezdze na gazie i miałem to samo ale przyczyną było to, że w baku miałem mniej niz połowę wahy, a podczas jazdy na gazie pompa i tak pracuje więc jeżeli było mało wahy to mogła się zatrzeć, albo częściowo przestała działać. u mnie było tak, że pompa działała ale kiepsko i mozna to sprawdzić. Trzeba wejść na benzynce na wyższe obroty, jeżeli będzie tracił moc tzn ze prawdopodobnie pompa nie podaje odpowiedniej ilości paliwa!
Pozdro!



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » ndz sty 28, 2007 13:57

Ja bym dla pewności sprawdził jeszcze taką prostą rzecz jak odpięcie na kilka minut klemy akumulatora żeby zresetować pamięć ECU. Jak odpali normalnie na benzynie to znaczy że winna jest emulacja lambdy i rozjeżdżające się nastawy mieszanki.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz sty 28, 2007 14:47

Pinhead, :pub: dobrze gada



luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » ndz sty 28, 2007 14:55

ramzes583 pisze: obufdowie wtrysku z tylu sa dwa wezyki gumowe z powietrzem jeden jes6t od powietrza a drugi nie wiem od czego ale moze je odwrotnie podlqaczylerm
jeden węzyk podłączasz do wtrysku a drugi idzie do filtra powietrza.

a przypadkiem nie odpinałeś przy filtrze powietrza takiego zaworka i go z powrotem nie podłączyłeś?



Awatar użytkownika
ramzes583
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 17:50
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: ramzes583 » ndz sty 28, 2007 16:54

luckash pisze:
ramzes583 pisze: obufdowie wtrysku z tylu sa dwa wezyki gumowe z powietrzem jeden jes6t od powietrza a drugi nie wiem od czego ale moze je odwrotnie podlqaczylerm
jeden węzyk podłączasz do wtrysku a drugi idzie do filtra powietrza.

a przypadkiem nie odpinałeś przy filtrze powietrza takiego zaworka i go z powrotem nie podłączyłeś?
nie odpinalem ale odpinal przy wtrysku i powiem tak jak daje gazu na biegu jalowlym to ronzie jest wskoczy na obropty i zarz gasnie wciskam szybko pedla gazu i znowu w skakuje i tak caly czas a pompa jest raczej dobra bo jak wymienaielm gume pod wtrsyuskiem odkrecilem przewody paliwoe i wlczylem zpalon to benzyna lala sie strumieniem ze szok wiec co mzoe byc jescze zresteuje kompa ale watpie ze to cos da

[ Dodano: 29 Sty 2007 14:52 ]
Odlaczylem komnputer na 10 minut i nic dalej lipa i jescze jedno jest nie ma wolnych orbotow jak jest zimny a jak sie nagrzeje trzyma pieknie obroty na 1000 tys co to mzoe byc ze nie dzial na benzynie jak powuienien i jak ustawic obroty zeby byly tak jak wczensiej ze bylo wsyztsko ok pomocy juz mam dosc

[ Dodano: 04 Lut 2007 23:26 ]
Panowie pomozcie jutro bede wycigal pompe paliwowa i zobacze czy filtrer nie jest zatkany i przeloze te dwie rurki odwrotnie


VW GOLF II TO CO CIESZY I CO KACHAM NAJBARDZIEJ

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 502 gości