Kremowej barwy substancja w obudowie filtra powietrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zed

Post autor: zed » sob mar 19, 2005 20:18

Ja juz wlasnie to wszystko rozebralem i przeczyscilem bo bylo upaprane troche bedzie na pewno lepiej chodzil... :chytry:



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » sob mar 19, 2005 22:58

no zgadzam sie kiedys tez nalazlem to przypadkiem i przeczyscilem ta rurteczke to nawet bez tej autosugesti poczule mze lepiej chodzi, zdziwilo mnei to ze po 1-2 tygodniach znow byl:-//, ale skoro mowicie ze latem tego nei ma to cza to jutro przeczyscic



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » ndz mar 20, 2005 13:23

Odma wali pary ze skrzyni korbowej do obudowy nad gardzielą gaźnika (wtrysku). W tym są pary paliwa i oleju. Pary oleju mają to do siebie, że troszku tego oleju wykrapla się na ściankach obudowy i spływa w dół do filtra. I dzieje się nawet wtedy, jeżeli wszystko z motorem jest ok (poszperaj na forum, było o tym pisane). A kremowe jest dlatego, że jak jest zimno i wilgotno, zwłaszcza przy jeździe na krótkich odcinkach, z tego oleju i pary wodnej tworzy się emulsja (dyspersja wody i oleju - coś jak majonez :) )
Jak nie jest tego dramatycznie dużo i wszystko z motorem jest ok (kompresja ok i nie bierze oleju) to jest ok, i żadne pierścienie się nie kończą, ani uszczelka pod głowicą.
Wiem, bo też mam :)


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz mar 20, 2005 13:48

Jak się jeździ na krótkich dystansach to silniczek się niedogrzewa i wytrąca się parafina osadza się również pod korkiem od wlewu oleju.


TUTENHAMON

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości