Czy to przegub ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Czy to przegub ?

Post autor: mmarek » sob sty 27, 2007 19:10

Witam wszystkich. Chciałem się dowiedziec co mam wymienić ? bo na gume przy kole przednim (taką harmonijke) wyciekł smar. czy wystarczy wymienić tylko tą gumę czy jeszce wymaga to innych zabiegów ? nie zauważyłem żeby mi terkotał przy skrecie. Co o tym myslicie ?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob sty 27, 2007 19:18

TAK kupisz w sklepie sama gume w komplecie również sa ( cybanty) opaski
musisz rozzdielic na czas wymiany przegub
nakładasz nowa gumę na półośkę



Awatar użytkownika
dav81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 27, 2007 18:50
Lokalizacja: Racibórz Śląskie

Post autor: dav81 » sob sty 27, 2007 19:23

Ja przed nałozeniem nowej gumy gdy mam ściągnięty przegób to starm się go dobrze wyczyśćic. Jak ci wyciekł smar to mozliwe ze przy aktualnej pogodzie dostało się tam i brud. Najlepiej to umyj go w benzynie ekstrakcujnej i poskładaj. Takie jest moje zdanie



mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » sob sty 27, 2007 19:31

Dzieki wielkie.



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » sob sty 27, 2007 20:30

umyj to wszystko jak należy w benzynie ekstrakcyjnej. i nie kupuj jakiejś tandetnej gumy. ja tak zrobiłem, kupiłem gumę za coś ok.15 zeta razem z opaskami,smarem i musiałem robić po pół roku jescze raz to samo bo guma popękała. kupiłem w końcu gumy odpowiednie do tego coś w podobie do orginału ,bo oryginał jest ze specjalnego tworzywa (tak jakby z elastycznego plastyku,to jest jakieś specjalne tworzywo ) ta firma z której kupowałem te gumy-nazywa się "SPIDAN" jest to komplet(osłona,opaski,smar,pierścień oporowy,nakrętka na półoś,zabezpieczenie) pasuje wszystko jak ulał. ZROBIŁEM JUŻ SPORO NA TYM I JEST OK. POLECAM.



Awatar użytkownika
rross
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: śr mar 22, 2006 22:47
Lokalizacja: Kraków/Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: rross » sob sty 27, 2007 20:56

trzeba uwazać bo sa miękkie i twardsze i te drugie szybko pękaja i zrób jak pisze pawel3


[url=http://www.maluchy.pl][img]http://suwaczki.maluchy.pl/li-8988.png[/img][/url]

mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » sob sty 27, 2007 21:45

pawel3 pisze:umyj to wszystko jak należy w benzynie ekstrakcyjnej. i nie kupuj jakiejś tandetnej gumy. ja tak zrobiłem, kupiłem gumę za coś ok.15 zeta razem z opaskami,smarem i musiałem robić po pół roku jescze raz to samo bo guma popękała. kupiłem w końcu gumy odpowiednie do tego coś w podobie do orginału ,bo oryginał jest ze specjalnego tworzywa (tak jakby z elastycznego plastyku,to jest jakieś specjalne tworzywo ) ta firma z której kupowałem te gumy-nazywa się "SPIDAN" jest to komplet(osłona,opaski,smar,pierścień oporowy,nakrętka na półoś,zabezpieczenie) pasuje wszystko jak ulał. ZROBIŁEM JUŻ SPORO NA TYM I JEST OK. POLECAM.
Witam. A jak jest z dostępnością tych gum Spidan ? bez problemu można je kupić ? do do większego miasta mam "parę" dobrych kilometrówi nie wiem czy je u mnie dostane :? , i ile zapłaciłeś za komplet ? PS patrzyłem przed chwilą na allegro i nie ma samych gum z opaskami spidan :? są tylko komplety razem z przegubem :?



Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » sob sty 27, 2007 23:14

Tak jak mówią koledzy - wymieniasz samą gumę tylko wcześniej wyczyść dobrze przegub
Chyba każda firma produkująca osłony przegubów daje do kompletu opaski i smar
Polecam Spidana lub Pascala - nie ma większych problemów z dostępnością, koszt 15zł



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » pn sty 29, 2007 15:42

A jak jest z dostępnością tych gum Spidan ? bez problemu można je kupić ? do do większego miasta mam "parę" dobrych kilometrówi nie wiem czy je u mnie dostane :? , i ile zapłaciłeś za komplet ? PS patrzyłem przed chwilą na allegro i nie ma samych gum z opaskami spidan :? są tylko komplety razem z przegubem :?[/quote]

M marek -gumy dostaniesz bez problemu,a jak nie będą mieli na stanie to zamówisz i napewno przywiozą. nie wiem dokładnie ile płaciłem,ale cos koło 30zł. pudełko ma kolor pomarańczowy z niebieskimi napisami. jak kupisz to sprawdź na miejscu czy masz całóść w komplecie....



mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » pn sty 29, 2007 20:11

pawel3 pisze:A jak jest z dostępnością tych gum Spidan ? bez problemu można je kupić ? do do większego miasta mam "parę" dobrych kilometrówi nie wiem czy je u mnie dostane :? , i ile zapłaciłeś za komplet ? PS patrzyłem przed chwilą na allegro i nie ma samych gum z opaskami spidan :? są tylko komplety razem z przegubem :?
M marek -gumy dostaniesz bez problemu,a jak nie będą mieli na stanie to zamówisz i napewno przywiozą. nie wiem dokładnie ile płaciłem,ale cos koło 30zł. pudełko ma kolor pomarańczowy z niebieskimi napisami. jak kupisz to sprawdź na miejscu czy masz całóść w komplecie....[/quote]

Witam. Pojechałem dzisiaj do sklepu i zapomniałem tej nazwy "spidan" :blush: i zamówiłem jakiś inny bo sprzedawca w sklepie miał tylko jakieś GLO a sam ich za bardzo nie polecał więc zamówił z katalogu jakiś lepszy i niby jutro ma być...zobaczymy.
PS jeszcze jedno, pekł mi taki dziwny gumowy trójnik w silniku i czy jak podam numery tej czesci sprzedawcy to bedzie go mozna dostać ? bo szukał w katalogu i takiego nie było :? (chyba nie trzeba bedzie sprowadzać tej czesci z Meksyku ? ;) ) a mam taki dziwny silnik z oznaczeniem ADD gdzie w "zwykłych" 1.8 czegoś takiego nie ma i jestem teraz unieruchomiony :(



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn sty 29, 2007 20:18

mmarek pisze:pekł mi taki dziwny gumowy trójnik w silniku
czy jest on plastikowy od cieczy????



mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » pn sty 29, 2007 20:27

dziejo pisze:
mmarek pisze:pekł mi taki dziwny gumowy trójnik w silniku
czy jest on plastikowy od cieczy????
Nie jest od cieczy i w srodku ma taka miedzianą plecionkę chyba "tlumik płomieni" Troche na zdjęciu go widać. Zastanawiam się czy od innego auta coś by podpasowało ?

Obrazek



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » pn sty 29, 2007 21:08

mmarek, pierwszy raz widzę coś takiego,nie wiem ,dlatego nie chcę Ci źle cos doradzić. jesli nie dostaniesz tego,to spróbój może akurat podejdzie od innego,mysle że jeśli będzie ta sama średnica,kształt no i co najważniejsze-przeznaczenie to będzie ok.

[ Dodano: 29 Sty 2007 20:19 ]
mmarek, zaraz, zaraz,tak się teraz przyjrzałem raz jeszcze na to zdjęcie i coś mi zaświtało -powiedz mi ,czy tą plecionke można wyciągnąc bez problemu z tego trójnika???(chodzi mi o to ,czy jest ona jakby osobną częścią tego trójnika,która jest w srodku?),i jeszcze jedna rzecz-skąd wychodzi ten trójnik?(chodzi mi o to czarne z naklejką),z pokrywy zaworów to wychodzi???,i dokąd prowadzi?
Jakbyś mógl zrobić zdjęcie,albo i dwa z trochę dalszej odległości,i bardziej z góry



mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » pn sty 29, 2007 21:45

Tak własnie, ta plecionka nie jest w zaden sposób połaczona z tym trójnikiem mozna ją swobodnie wyciagnąć. akurat zdjec nie mam ale ten trójnik wychodzi z pokrywy zaworów, pózniej leci do tego plastikowego "kolana" gdzie zaraz zaczyna sie przepustnica a ta dolna odnoga łaczy sie metalową rurką która wraca spowrotem do bloku silnika (od przodu)
A co Ci tam Swita ? :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 227 gości