Jaki alternator kupic?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marjan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt cze 17, 2005 20:48
Kontakt:

Jaki alternator kupic?

Post autor: marjan » pn cze 20, 2005 21:25

WITAM KUPIŁEM SOBIE GOLFA III 93R 1,9TD 75KM
NIE MAM NIESTETY ALTERNATORA KTOŚ GO ZWINĄŁ NO I JEST BEZ BEZ STAREGO NIE WIEM JAKI TAM MA BYĆ JEST ICH PODOBNO 10 RODZAI, PONADTO DOWIEDZIAŁEM SIĘ ZE MA TAM BYĆ JAKIS NAPINACZ DO PASKA OD ALTERNATORA GDZIE MOGE COS TAKIEGO KUPIC (ALTERNATOR+NAPINACZ) I MA KTOŚ MOZE JAKIES FOTKI JAK TO WYGLĄDA + JAKI MAM KUPIC ALBO RACZEJ JAKIEGO SZUKAC ALTERNATORA POMÓŻCIE BO NIE MOGE JEŻDZIĆ PLIZZ

EMAIL marjanhc@o2.pl
Ostatnio zmieniony wt sty 01, 2008 20:42 przez marjan, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » wt cze 21, 2005 00:36

Zakładam ze Twój silnik to AAZ więc potzrebny ci jest alternator (i tu faktycznie jest kilka rodzai), nie wiem jak u Ciebie czy podstawka pod alternator jest czy też wzięli? Napinacz zalezy od tego czy masz wspomagania kierownicy bo są dwa rodzaje.. Jak cos potrzebujesz wejdź na forum VW na http://www.autocentrum.pl/index.php3?FF=74&type=32&cll= - forum VW ewntualnie VW>Golf ewnetualnie na giełdę i zapytaj o komplet. Tam dużo osób siedzi co poradzi lub też zerknie co mają u siebie i napiszą.



Awatar użytkownika
zbyszekl17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 13, 2005 19:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zbyszekl17 » sob sty 27, 2007 17:32

Witam podpinam sie pod ten termat nie chce zakładać nowego akumulator jest nowy przy wyłaczonym silniku na 11.5 A a przy włączonym powinna być chyba wyższa wartość a on ma ok 10 czy to wina alternatora


Niedługo to ja będe miał najpiękniejszego mk2 w polsce:)

Awatar użytkownika
plazma
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 08, 2006 21:26
Lokalizacja: SBL
Kontakt:

Post autor: plazma » sob sty 27, 2007 17:58

zbyszekl17 pisze:11.5 A
wydaje mi sie że ma 11.5 V :bajer:
z tego co pamiętam to przy włonczonym silniku powinno być od 13,5 do 14,4V tak coś sobie przypominam nie jestem pewien ale wiem napewno że ładowanie musi być wieksze niż 13V
zbyszekl17 pisze:czy to wina alternatora
wydaje mi sie że altek nie ładuje


O=======O
:D to jest to!!!!!!!
przepraszam wszystkich za błędy ortograficzne:P


BęDE RAD GDYM POMóGł:D

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob sty 27, 2007 18:47

zbyszekl17 pisze:Witam podpinam sie pod ten termat nie chce zakładać nowego akumulator jest nowy przy wyłaczonym silniku na 11.5 A a przy włączonym powinna być chyba wyższa wartość a on ma ok 10 czy to wina alternatora
sam akumulator powinien mieć 13 V na luzie a jak go ładuje alternator 14,3 do 14,6 V bez świateł i innych rzeczy a jeśli masz zdjętą kleme i masz 12 lub 13 V a po załozeniu klemy spada do 10 , 11 V to prawdopodobnie masz uszkodzony regler alternatora a z tym to uważaj bo altek nie jest zabezpieczony bezpiecznikiem



Rafał 8657
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw gru 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: Rafał 8657 » wt sty 01, 2008 20:40

Witam,
Ja mam golfa 2 1.6 benz i też ostatnio całkiem przez przypadek odkryłem że alternator ładuje na włączonym silniku 13.5 V elektryk u którego byłem powiedział że ma być ładowanie 13.8 - 14.4 V. Więc nie zastanawiałem się tylko pojechałem do sklepu i kupiłem regulator napięcia, i ładowanie spoko 14.2V. Ale jak się wieczorem okazało światła mi jakoś dziwnie mrugały. Więc znowu do elektryka tam już auto zostało na pół dnia. Okazało się że altek nigdy nie był rozbierany i pierścienie już sobie rowki znalazły zostały przetoczone i jeszcze poszły nowe łożyska. Za wszystko zapłaciłem 84 zł. Teraz ładuje 14.2 V i nie mruga.

Pozdro


Raf

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości