Airbag pasażera

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Boczkowski_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sty 27, 2007 11:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Airbag pasażera

Post autor: Boczkowski_D » sob sty 27, 2007 11:35

Witam,

Piszę na forum bo mam niewielkie doświadczenie z samochodami. Pół roku temu sprowadziłem z Francji mk4 sdi po małym wypadku. Niestety przyjechał ze świecącą się kontrolką od Airbag-a. Pojechałem z nim na komputer i stwierdzili że uszkodzenie dotyczy strony pasażera, co by się zgadzało, bo z tej strony był uderzony. Początkowo nie czepiałem się wcale poduszek, ale podejrzewałem, że jak przy naprawie był wyciągany fotel (w fotelach też są poduszki) to może dlatego się pojawił błąd. Problem tylko że wyciągany był fotel od strony kierowcy. Żeby to ustalić pojechałem do serwisu VW na diagnostykę. Tam powiedzieli mi że nie ma fizycznie poduszki pasażera. W kierownicy jest, bo to widać. Nie mogę uwierzyć, że ktoś wyciągnął dobrą poduszkę, a śladów wybuchu na desce rozdzielczej nie ma żadnych. Z drugiej strony gdzieś tu na forum przeczytałem, że w mk4 wybuchają obie poduszki naraz. Nie wiem co o tym sądzić, napinacz pasa pasażera jest wciągnięty, a od kierowcy nie.

To tak kwestią wstępu, żeby zarysować sytuacje. Chciałbym wstawić poduszkę, jednak nie wiem na co zwrócić uwagę i czy trzeba z nią razem wymieniać napinacz. Ściągnąłem schemat wymiany takiej poduszki, jednak przy kupnie (używanej) nie wiem na co zwracać uwagę. Może ktoś ma doświadczenie w tym względzie i może podzielić się wiadomościami na ten temat, jak do sprawy podejść. Autko generalnie fajne, ale dość kosztowne :) Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony sob cze 30, 2007 22:11 przez Boczkowski_D, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob sty 27, 2007 12:16

u kierowcy poducha została wymieniona wraz z kierownica a u pasazera wcale je nie wstawiono. Zaladowano zaslepke lub deche cala bez poduchy. jak wspomniałem fotel był wyciagany od kierowcy po to pewnie aby wsadzic nowy napinacz. Pytałemś sie ile w ASO by Cie zgrzytneli za taką operacje tj wsadzenia poduchy. Jelsi kupisz nowa to amsz pewnosc ze działą jesli zas z rozbiórki to ciezko pwoiedziec cy bedzie ok nikt tego nie jest w stanie powiedziec.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Boczkowski_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sty 27, 2007 11:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Boczkowski_D » sob sty 27, 2007 12:27

Atomic10 pisze: Pytałemś sie ile w ASO by Cie zgrzytneli za taką operacje tj wsadzenia poduchy.
2000 - 2500 zł :/

Fotel był wyciągany w Polsce bo drzwi były wymieniane, a wątpię zeby wymienili kierownicę razem z napinaczami...



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob sty 27, 2007 12:41

Dziwne rzeczy sa tam porobione. Moze jest poducha tylko nie podłączona pod ta zaślepką. Co do ASO to strasznei duzo sobie zyczą (dziady) MOja sistra kupowała ostatnio poduche do nowiutkiej renault megane CC boczną i płaciła w ASO 500zł. Moze ktos ma inny pomysł co począć. Sprawdzałes czy fizycznie siedzi ta poducha pod tą osłoną ?? Mie siem ja w MK4 ale w MK3 jak zdemontujesz schowek to mozna sie dobac do poduchy i zobaczyc czy jest tam ona swoimi oczami :-)

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » sob sty 27, 2007 13:16

DRODZY FORUMOWICZE-.mam taki pytanie- czy da się w jakiś sposób sprawdzić np. na podstawie numerów nadwozia,itd. jakie powinno być wyposażenie w golfie.Tzn.chodzi mi o coś takiego że obawiam się iż powinienem mieć poduszkę pasażera,a w rzeczywistości jej nie mam .Można to jakoś sprawdzić co tak właściwie powinien posiadać mój Gofer w dodatkach???,albo gdzie szukać informacji na ten temat. Proszę o radę



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob sty 27, 2007 14:23

Wyposażenie jest podane w ksiuażce serwisiwej - taka nakleja oraz na takeij samej naklejce w bagazniku to jest pod wykładizna w bagazniku lub na samej wykładzinie. Podaj jak masz rocznik samochodu moze jaka sersje specialna jak Joker, Bon Jovi itp. to szybciej bedziemy mogli okreslic jakie powinno byc wyposażenie. Wiem ze były golfy gdzie poduszka kieruwcy była standardem a za pasazera trzeba było dopłacic.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob sty 27, 2007 14:37

pawel3, sprawdź na tej naklejce co ejst i poszukaj swoich kodów tutaj: http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=complect Tam będziesz miał co one oznaczają.
Atomic10 pisze:Moze jest poducha tylko nie podłączona pod ta zaślepką.
Dokładnie, to czy fizycznie jest VAGiem nie sparwdzi. Cza looknąc pod deskę. Jeśli chcesz kupić używaną, to jedź do ASO, i niech Ci powiedzą numer częśći to Twojego auta. Zaślepka zaślepką, ale poduszka pod deske może pasować od innego modelu VW/Audi fizycznie (śruby, kształt) ale może mieć ładunek nieodpowiedni akurat do Twojego modelu (całą charakterystykę działania poduszki dobiera się przecież pod konkretny model i uwzględnia się jego zachowanie przy kolizji). Tak, że nie daj sobie wcisnąć poduszki, która na Twoich oczach nie została wykręceona z MK4 (względnie Audi A3), lub ma inną literkę na końcu 9 cyfrowego numeru częśći.
Pozdrawiam.



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » sob sty 27, 2007 16:25

dora dzięki koledzy. książki nie mam ale ten numer jest z tyłu na tym plastyku. lukne później w ten link.
dodam jeszcze że ja nie mam zaślepki,ani nic takiego,schowek mam tak jak tradycyjnie,tzn.wyżej,bo jak jest poduszka to jest niżej wtedy schowek.
nic takiego na boku auta nie pisze jak np. specjal...itd. oprócz tego że to GT(na listwach bocznych)



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob sty 27, 2007 16:59

To nie ten numer, to numer tego plastiku. Looknij na tą fotkę, numer plastikowej saślepki jest w górnym lewym rogu. Te wybite na obudowie ładunku (srebrnej) nie wiem co znaczą, a jej prawdziwe nymery mogły być na tej ciemnej nalepce (kod paskowy+numer) ale że ona jest na papierze do nadruku termicznego, to przy odwarciu poduszki temperatura ją załkowicie zaciemniła...
Pozdro.
Obrazek



Awatar użytkownika
Boczkowski_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sty 27, 2007 11:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Boczkowski_D » sob sty 27, 2007 18:42

Grzesiekk1982 pisze:Dokładnie, to czy fizycznie jest VAGiem nie sparwdzi. Cza looknąc pod deskę. Jeśli chcesz kupić używaną, to jedź do ASO, i niech Ci powiedzą numer częśći to Twojego auta.
Jak byłem w ASO to stwierdzili, że nie ma jej tam, bo odkręcali schowek. Osobiście tam nie patrzyłem, ale pewnie będę musiał. Szukając w necie numeru takiej poduszki natknąłem się na coś takiego: 1J0 880 204 B, a zdarzały się też z literką K na końcu oznaczenia.

Czy to nie jest jednoznacznie określone, jaka poduszka pasuje do mk4? W sumie gabaryty się nie zmieniają w trakcie produkcji modelu, więc i poduszka powinna być jedna. No chyba, że zmienia się sterowanie elektroniczne poduszką...



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob sty 27, 2007 19:07

Boczkowski_D pisze:Czy to nie jest jednoznacznie określone, jaka poduszka pasuje do mk4? W sumie gabaryty się nie zmieniają w trakcie produkcji modelu, więc i poduszka powinna być jedna. No chyba, że zmienia się sterowanie elektroniczne poduszką...
Sterownie nie jest zbyt zmyślne :bigok: dostaje +12 na złącze i booom (czujniki rezystancyjne, na bazie zrównoważonego, podwójnego mostka whatestone 'a, odchylenie powoduje zmianę rezystancji i sygnał do sterownika, który wysyła +12 na airbag).
Boczkowski_D pisze:1J0 880 204 B, a zdarzały się też z literką K na końcu oznaczenia.
Wg edka, jest to taz literą "K", dla rocznika 1999 (podaj swój). W Audi A3 jest już jednak inna F8L0 880 202 E. A niby samochód ten sam (3 pierwsze cyfry oznaczają tylko model samochodu z jakiego część pochodzi). Trzeba znaleźć identyczną jak do Twojego ma być.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 27 Sty 2007 18:10 ]
P.S. Ta, którą ja mam jest z Seata, na zaślepce ma "1L0", ale na samej naklekjce niestety- pod żednym kątem nie mogę dojrzeć co tam było napisane...



Awatar użytkownika
Boczkowski_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sty 27, 2007 11:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Boczkowski_D » sob sty 27, 2007 19:24

Grzesiekk1982 pisze:Wg edka, jest to taz literą "K", dla rocznika 1999 (podaj swój).
lipiec 2001 rok



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » sob sty 27, 2007 20:17

Grzesiekk1982,spisałem wszystko z tej naklejki,ale nie wiem który to jest ten kod.... zajrzałem na ten link ale nie wie wogóle o co chodzi...,jeszcze na dodatek jest po rusku,szkoda że nie ma tego po polsku....



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob sty 27, 2007 20:37

pawel3 pisze:spisałem wszystko z tej naklejki,ale nie wiem który to jest ten kod.... zajrzałem na ten link ale nie wie wogóle o co chodzi...,jeszcze na dodatek jest po rusku,szkoda że nie ma tego po polsku....
Przeciez definicje kodow sa po angielsku :bajer:
Tu masz to samo, tylko z szukajka kodow - http://www.igorweb.org/equidec/Default.aspx

[ Dodano: Sob Sty 27, 2007 19:39 ]
wpisuj kody po koleji oddzielone srednikiem -";"



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości