Jak sprawdzic czy klima (climatronic) dziala prawidlowo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Jak sprawdzic czy klima (climatronic) dziala prawidlowo

Post autor: RALFI » pt sty 26, 2007 10:33

Witam

Mam pytanie jak sprawdzić przy kupnie prawidłowe działanie klimy?Nigdy nie miałem wózka z klimą i nie wiem jak prawidłowo powinna działać, trafił mi sie golf 4 i gość twierdzi że klime trzeba nabić a ja nawet nie wiem jak ona prawidłowo powinna działać. Proszę o podpowiedzi "klimatologów" :D i ewentualnie czy drogie jest nabijanie. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob sty 27, 2007 15:37 przez RALFI, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » pt sty 26, 2007 12:49

jeżeli nie jest nabita to raczej nie sprawdzisz czy działa prawidłowo. co do nabicia to koszt jest zależny od tego jak dużo wejdzie czynnika chłodzącego. znajomy robi za ok 80zl + koszt czynnika. pojęcia nie mam czy to dużo czy mało. pytanie tylko dlaczego nie ma czynnika? może któryś przewód jest uszkodzony? możesz to sprawdzić u speca od klimy, wpuści taki kilorowy środek i obada czy nigdzie nie wycieka :)


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » pt sty 26, 2007 13:17

Rozmawiałem z gościem twierdzi ze nabije gazem , teraz kwestia jak sprawdzić czy wszystko działa prawidowo, dzieki za wszelkie sugestie



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » pt sty 26, 2007 13:29

najlepiej jakby nabił przy tobie w warsztacie, jeśli jest nieszczelna to będzie cię bardzo drogo kosztować ( węże są bardzo drogie). Jak napełni to włącz na 18 lub lo i dotknij ręką kratki czy wieje chłodem. W zimę to trochę ciężko sprawdzić bo na dworze zimno , pozatym klima nie załączy się gdy temperatura na dworze jest mniejsza niż +5 stopni. Najlepiej sprawdzić o tej porze w serwisie.


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

motonita2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt mar 24, 2006 21:37
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: motonita2002 » pt sty 26, 2007 14:14

inspire pisze:pozatym klima nie załączy się gdy temperatura na dworze jest mniejsza niż +5 stopni
Dokładnie, nie wszyscy to wiedzą, nawet w "fachowych" serwisach od klimy, i twierdzą, że to niemożliwe, bo klimę trzeba "smarować" co jakiś czas nawet w zimę.Jeśli jest możliwość to pojechać do ciepłego, większego budynku, albo do ogrzanego garazu i spróbować włączyć klimę i wysłuchiwać charakterystycznego "cyknięcia" załączanej sprężarki klimatyzacji :bajer:
Co do klimy to tak na marginesie, gaz którym napełniana jest instalacja, ma tak drobnocząsteczkową strukturę, że nawet po ok.3 latach potrafi samoistnie opuścić instalację, ale z drugiej strony kto przez tyle lat nie dba o klimę to jest troszkę szalony...



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pt sty 26, 2007 15:24

inspire pisze:pozatym klima nie załączy się gdy temperatura na dworze jest mniejsza niż +5 stopni
Ale mówicie o cliamtroniku? Bede musiał u mnie sie przyjzec czy zeczywiscie tak jest.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

motonita2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt mar 24, 2006 21:37
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: motonita2002 » sob sty 27, 2007 09:16

marcin999 pisze:Ale mówicie o cliamtroniku?
Tyczy się to zarówno ręcznej jak i automatycznej klimy :bajer: Polecam lekture instrukcji obsługi - tam jest to szczegółowo opisane



korzonek80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 20:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: korzonek80 » sob sty 27, 2007 10:22

A czy ktoś wie jaka kombinacja przycisków w Climatronicu powoduje sprawdzenie i kontrole klimy? Kiedyś ktoś mi zapodawał i zamiast zapisać zapomniałem:(
Pamiętam tylko że napewno przycisk od recyrkulacji był.



motonita2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt mar 24, 2006 21:37
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: motonita2002 » sob sty 27, 2007 15:28

http://vwgolf.pl/index.php?id=klimatronik tutaj masz opisane to czego szukasz...używaj szukajki na przyszłość....



greg

Post autor: greg » ndz sty 28, 2007 00:17

weź suszarkę, zagrzej czujnik temperatury zewnętrznej (jest poniżej lamyp od strony kierowcy) i mozesz załączyc klimę

[ Dodano: Sob Sty 27, 2007 11:22 pm ]
a no i trza by zagrzac też wlot powietrza do dmuchawy no i zagrzac w aucie - wiec najlepiej - ciepły garaż i uruchomić klimę



Awatar użytkownika
maniakmm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw sie 24, 2006 09:15
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: maniakmm » śr kwie 04, 2007 11:07

Jest jeszcze coś takiego jak autodiagnoza climatronic:
przy wyłączonej stacyjce - wciśnij na minimum 3 sekundy przycisk recylkulacji i ECON
trzymając dalej - przekręć kluczyk, (ale nie włączaj silnika)
gdy klima się włączy poczekaj pół minuty, aż skończy diagnostykę

Na koniec wyskoczy ci lista błędów, albo 444 - tzn zero błędów.
Jeżeli jednak coś znajdzie, to czerwonym przyciskiem przełączasz kolejne błędy.
Spisz je sobie i poszukaj w necie co oznaczają.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 441 gości