Problem z zapłonem/regulacją (mk2 1.8) pomocy :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kam1kaze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 16:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Problem z zapłonem/regulacją (mk2 1.8) pomocy :)

Post autor: Kam1kaze » sob mar 19, 2005 17:28

Witam :)

Otóż niedawno stałem się jakże szczęśliwym posiadaczem auta moich marzeń: VW golf mk2 1,8 (GT). Auto nie ma wtrysku jest na gaźniku.

Jako ze mam problem z rozpalaniem rumaka oraz z wolnymi obrotami po rozgrzaniu silnika (a że sie na silnikach nie znam) to zanim wywale w cholere kasy w serwisie, to postanowiłem ze najpierw spytam sie WAS o radę, droga GolfoVWa braci :)

Jest kilka problemów z moim silnikiem (nie jest on nowy coprawda, ale wiem, że poprzedni koleś nim bez stresów jeździł)

1. Zapłon:
Otóż nie wiem dlaczego, ale auto jak jest zimne, przy próbie zapalenia (przedtem deptam ze 3x w gaz) go owszem, silnik zaskakuje... chodzi tak z 5 sekund i gaśnie. Dodanie gazu nic nie da, ponieważ (też nie wiem dlaczego) jakby krztusi się i zdycha natychmiast. Przy drugiej próbie - to samo. Przy trzeciej - j/w. Dopiero tak za 4tym - 5 tym razem zaskakuje i w końcu nie gaśnie.

Diagnoza mojego ojca jest taka, że to coś z przewodami paliwowymi, albo pompą paliwową, ponieważ wygląda na to, że wypala paliwo w gaźniku, a potem nie ma paliwa w przewodzie i dlatego gaśnie. I dlatego za 4 tym razem jak już zassie paliwo z przewodu - nie gaśnie. Czy to może byc tego przyczyną? Co może być nie tak? Jak to (w miarę możliwości) - naprawić?


2. Wolne obroty na rozgrzanym silniku

Otóż jak już uda mi sie go uruchomić, to jeździ bez zarzutu. Jeśli nie ma temperatury ok 90 - 95 stopni, to obroty ma na jałowym biegu ok. 1000 obr/s. Niestety jak już sie rozgrzeje na dobre silnik, to te obroty spadają do ok 500 a czasem nawet gaśnie.... Dodam że być może coś jest nie tak z układem chłodzenia, bo wskaźnik temperatury (oleju??) na desce rozdzielczej powinien stac pionowo, a mi się lekko przechyla na prawo (wzrasta temperatura) Nie wiem czy to przez to ze silnik sie przegrzewa, ale denerwującym jest fakt, że na każdym skrzyżowaniu musze rozpalac samochód bo, mi gaśnie... :grrr:

Więc jezeli macie jakieś sugestie/porady albo w jakikolwiek sposób możecie pomóc biednemu laikowi silnikowemu :grin: to WIELKIE DZIĘKI Z GÓRY!

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc:

Kam1kaze


<=-- bE CooL --=> ™

Awatar użytkownika
bryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: bryszard » ndz mar 20, 2005 15:29

Najprawdopodobniej nie obejdzie się bez regulacji gaźnika a jeżeli jesy to tzw pierburg to katastrofa bo mechanicy tego nie nawidzą i mało który chce sie z tm bawić.Ja stawiam na gażnik a tak regulacja u mechanika dobrej tresci w granicach 50-70zł



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » ndz mar 20, 2005 17:21

z tym paliwem to może ci pompa paliwa puszcza na zaworach i paliwo sie cofa
w czasie rozgrzewania silnika za wolne obroty odpowiada inna dźwignia niż na rozgrzanym i dlatego ci padaja obroty
nie wiadomo czy masz cos rozregulowane czy uszkodzone trudno to określić na taką odległość


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Sailor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:12
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

golfik

Post autor: Sailor » ndz mar 20, 2005 17:38

Hej! Z tym odpalaniem na zimnym, ja mialem podobny problem z zimnym silnikiem, zalewał się, myslalem ze to prąd czy paliwo, a okazalo sie ze zawor powrotny w pompie oleju sie zatarl i maksymalne cisinienie walilo w hydraulike, zawory sie otwieraly i gasl. Auto mam sprowadzane, dlugo stalo i to bylo przyczyna( pompa 100 zl ) :grin: oczywiscie jezeli masz luz sterowany hydraulicznie! Powodzenia!



Awatar użytkownika
Kam1kaze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 16:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kam1kaze » sob mar 26, 2005 18:59

Dzieki za porady :)

Bede dłubał i mam nadzieje ze dojde do tego co to jest :)

THX za info :pub:


<=-- bE CooL --=> ™

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości