problem z odpaleniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

problem z odpaleniem

Post autor: toffi » pt sty 26, 2007 13:38

jechalem moim ventylem 1.8 LPG i nagle z pod maski zaczol sie wydobywac dym zatrzymalem sie zgasilem i samochud z trudem zapalil nie widac zeby bylo cos nadpalone na drugi dzien z wielkim trudem zapalilo skakaolo na obrotach na wolnych chodzilo po dodaniu gazu i puszczeniu sprzegla auto zgaslo puzniej na gazie jakos udalo mi sie pojechac i auto super jechalo na gazie gdy mi sie skonczyl gaz i przeskoczylo na benzyno auto szarpalo doczalgalem sie tak 10 kilometrow na szrpanym, samochodzie teraz auto wogule nie pali

jest iskra
gaz ma przelacznik automatyczny nie mam recznego
co to moze byc do wtrysku niby paliwo dochodz
???????????????????????????????????????????????????????? pomocy ludzie auto stoi a ja nie wiem co z nim jest :panna:


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sty 26, 2007 13:49

gaz ma przelacznik automatyczny nie mam recznego
nic nie szkodzi odpalisz go na gazie awaryjnie podłączając pod plus akumulatora kabelek o długosci 20 -30cm od elektrozaworu który jest prz reduktorze )niebieski( jak odplisz odłącz ten kabel
skoro na benzynie takie zezczy się dzieją a iskra jest to wskazuje na układ zasilania może szwankowac pompa paliwowa , zapchany filtr paliwa , musisz jeszcze sprawadz czy dochodzi paliwo do wtrysku
Ostatnio zmieniony pt sty 26, 2007 13:52 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

Post autor: toffi » pt sty 26, 2007 13:52

dziejo pisze:
gaz ma przelacznik automatyczny nie mam recznego
nic nie szkodzi odpalisz go na gazie awaryjnie podłączając pod plus akumulatora kabelek o długosci 20 -30cm od elektrozaworu który jest prz reduktorze )niebieski( jak odplisz odłącz tenkabel
to mi nie pomogles bo juz tak wczesniej zrobilem problem w tym ze teraz nie pali ani na gazie ani na benzynie


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sty 26, 2007 13:53

toffi pisze:bo juz tak wczesniej zrobilem problem
ok to zmienia postać żeczy



r32golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:43
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: r32golf » pt sty 26, 2007 13:53

MIALEM PODOBNY PROBLEM jak mi cewka poszla ..dogorywal a w koncu zgasł calkiem . ksztusił sie myslalem ze paliwa brakło ..a sie okazało ze cewka poszła .. ale to dalece idąca prognoza ...wiec zadna to rada

ja mialem tak przy cewce ze tez kopcilo... jak go krecisz to dymi ci tam w okolicahc wtrysku ? jak podstawka pod wtrysk ?
NA gazie chodzil chodzi? , wiem ze gazu sie nie da dolać ...tak jak benzyny , ale moze go dotoczysz do stacji lpg :)

MOzesz miec PRZYTKANY filtr paliwa ,... sprawdzaj najpierw wszystkie najprostze rzeczy do sprawdzenia .. świece może któras sie zrypala , sprawdz jaki kolor mają , czy nie ma przebicia na kablach .. kiedy to wymieniałeś


VAG

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sty 26, 2007 13:55

przez otwór w gardzieli wtrysku wlej mu trochę benzynki i odpal go a jeszcze lepiej samo - startu mu dac jest to taki produkt w aerozolu na bazie eteru



r32golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:43
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: r32golf » pt sty 26, 2007 13:58

ISKRA JEST ? SPRAWDZ CZY TERAZ MASZ ISKRE SKORO WOGULE JZU NIE PALI .. albo tak jak mówi jARUZELSKI WLEJ MU PRZEZ GARDZIEL BENZYNKI


VAG

Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

Post autor: toffi » pt sty 26, 2007 14:00

r32golf pisze:jak go krecisz to dymi ci tam w okolicahc wtrysku ?
nie dymi mi nic wleje w gardziel banzyny i zobaczymy ale jescze ze 2 koncepcje mi sa potrzebne

[ Dodano: Pią Sty 26, 2007 13:05 ]
dziejo pisze:samo - startu mu dac jest to taki produkt w aerozolu na bazie eteru
no coty bez kitu?? :) eureka kable w silniczku sie popalily i dlatego nie palil za dobre chceci po punkciku


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sty 26, 2007 14:32

toffi pisze:nie widac zeby bylo cos nadpalone
jest iskra
a jednak :bajer: :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 232 gości