[Passat B3] ABS- przekaznik 78 - pomocyyy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

roofmaniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt sty 05, 2007 01:24
Lokalizacja: wroclaw

[Passat B3] ABS- przekaznik 78 - pomocyyy

Post autor: roofmaniak » czw sty 25, 2007 13:36

witam:)

autko vw passat b3 90r 1,6TD :

chcialem zapytac - jak jest sterowany ten przekaznik - bo u mnie cos sie zepsulo i automatycznie nie pompuje mi pompa plynu chamulcowego do ukladu chamulcoweg - tylko jak wlacze recznie przekaznik to wtedy pompuje - i chcialem w zwiazku z tym zapytac - czy komputer abs'u steruje tym przekaznikiem , czy tez moze jakis czujnik z pompy steruje tym przekaznikiem , tak ze zalacza sie on automatycznie zeby podpompowac plyn chamulcowy w uklad?

sprawa wyglada u mnie tak:

jak zapalalem kiedys samochod to automatycznie po przekreceniu stacyjki wlaczala sie pompa wspomagania chamulca i pompowala plyn chamulcowy w uklad. Od pewnego czasu cos sie zepsulo i teraz jak przekrecam kluczyk to nie pompuje mi ta pompa ( wiec rozebralem przekaznik) i teraz jak zaswieca mi sie kontrolka od chamulcow to recznie naciskam ten przekaznik i wtedy pompa pompuje plyn. Ale musze to naprawic .

I teraz nie wiem czy komputer od abs'u jest zepsuty , czy przekaznik musze wymienic , czy moze jakis czujnik w pompie chamulcowej?

prosze o pomoc!!!

pozdrawiam:)))



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: [Passat B3] ABS- przekaznik 78 - pomocyyy

Post autor: RobertP » czw sty 25, 2007 13:51

roofmaniak pisze:I teraz nie wiem czy komputer od abs'u jest zepsuty , czy przekaznik musze wymienic , czy moze jakis czujnik w pompie chamulcowej?
nie sądzę żeby wina była tego kompa
przekaźnik też rzadko siada a sprawdziłeś dokładnie bezpiecznik 30A
koło tego przekaźnika oraz jego styki, jak nie koło przekaźnika to poza skrzynką
wysoko pod deską rozdzielczą w lewym górnym rogu, popatrz dokładnie ..
w pompie hamulcowej nie ma żadnego czujnika (no chyba że do pompy zaliczysz także zbiorniczek płynu to tam jest) :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

roofmaniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt sty 05, 2007 01:24
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: roofmaniak » czw sty 25, 2007 14:47

sprawdzilem wszystkie bezpieczniki - i wszystkie sa ok - tak wiec albo to przekaznik , albo juz sam nie wiem ....brak mi juz pomyslow!!



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw sty 25, 2007 14:51

roofmaniak pisze:sprawdzilem wszystkie bezpieczniki - i wszystkie sa ok - tak wiec albo to przekaznik , albo juz sam nie wiem ....brak mi juz pomyslow!!
popatrz jak jest zbudowany i gdzie dochodzi napięcie i gdzie ma wychodzić
wtedy daj na króko prąd do pompy, jak zadziała to przekaźnik do wymiany
a może masz gdzie pożyczyć na chwilkę, albo podjedź na szrot niech Ci dadzą
na próbę przy nich jak będzie OK to dopiero im zapłać ...
w razie potrzeby mam taką kompletną pompę na opchnięcie


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

roofmaniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt sty 05, 2007 01:24
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: roofmaniak » czw sty 25, 2007 18:48

spoko - w sumie mysle ze pompa jest ok - tylko przekaznik do wymiany - ale tmusze to sprawdzic dokladniej:) pozdrawiam

[ Dodano: 25 Sty 2007 21:39 ]
zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz apropo dzialania tego przekaznika :

jak on dziala - kiedy wie ze nalezy podpompowac cisnienie plynu chamulcowego i skad sa wysylane sygnaly do tego przekaznika? z pompy??

bo zdaje mi sie ze przekaznik chyba mam dobry , ale cos co steruje zalaczaniem tego przekaznika popsulo mi sie!!!

[ Dodano: 30 Sty 2007 11:35 ]
i dalej nie znalazlem odpowiedzi jak dziala ten przekaznik 78 - masakryczny problem!!!

no nic bede sie dalej meczyl!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 338 gości