Temperatura silnika - ostatnie starcie !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » pt mar 18, 2005 18:47

heh, pewnie zaraz po mnie pojedziecie bo nie czytam postow itp ale...
moja tem. byla jak na fotce pierwszej czyli ciut ponad polowe wychylona tak, ze zakrywa pol diody. w tym samym dniu wracajac do domu temp skoczyla jak na zdjeciu 2 - czyli prawie do przedostatniej kropki i tak se skakala, raz spadala do "normalnej" a za chwile znowu w prawo. nie wiem co sie dzieje bo to sie stalo tak nagle :( strzalka dochodzi do tej przedostatniej kropki i dalej nie rosnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » pt mar 18, 2005 19:11

hehe,
sprawdz czy wentylator ci sie nie przycina, bo jak się silnik ok nagrzewa, a potem powyżej tych 90stoponi skacze to własnie wentyl ma ograniczać za dużą temperature, może to to być,
jak nie to przeczytaj kilka postów wczesniej i zmień TERMOSTAT :D


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » pt mar 18, 2005 19:43

heh no zobacze jutro ci i jak. ale kurde tak nagle sie to stalo hmmm obakam jutro i dam znac :)


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » sob mar 19, 2005 09:57

guti pisze:a ja was zadziwie, nawet po dlugiej trasie temp nie przekracza tego paska kolo zera , dopiero jak postoi z 20 min na wlaczonym silniku to leniwie schodz i na polowe wskaznika i dalej nie pojdzie bo sie wlacza dmuchawa.Ale najsmieszniejsze jest to ze przy tej temperaturze kolo paska w aucie nie jest zimno a nawet cieplo i to dosc, kolega ma ten sam silnik 1,8 RP i tez go ciezko zagrzac.
miałem to samo blaszka w termostacie była lekko podgieta i niezamykała go szczelnie i troche przepuszczał jak sie jezdzilo to wogóle temperatura sie nie ruszala tylko jak sie stało w miejscu to rosła ale wystarczyło ruszyc i znowu spadała wymien termostat i bedzie ok sprawdz tylko przed wstawieniem czy sie otwiera przynajmniej przy 85 stopniach umnie było nanim napisane ze 85


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » ndz mar 20, 2005 22:01

Moze byc jeszcze sprawa termostatu wlazajacego wentylator- ze za pozno wlacza a wylacza tak ja potrzeba i stad skoki od normalnej do wysokiej i na odwrot



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » czw mar 31, 2005 17:12

chciałbym dać świadectwo :)
to tak wymieniłem dziś termostat no i .....
dziś z rana jak ganiałem po miście wskazówka temperatury lekko się unosiła i nic poza tym, na postoju dochodziła do 90 stopni, ale jak zaczołem jechać to od razu to samo, gwałtownie spadała,
pojechałem i kupiłem nowy termostat za 27pln jakiejś niemickiej firmy coś na W.... chyba,
potem do mechanika, na kanał, no i do wymiany, całość zajeła mniej niż 1h łącznie ze sprawdzeniem czy wsio dziąła i nigdzie nie cieknie płyn :)
obecnie temperatutra przedstawia się tak, jadąc mam idealnie 90stopni albo tak do 92stopni, wentylator załancza się idealnie przy 95stopniach :), noramlnie czad, temperatura otoczenia to 4 stopnie,

podsumowując, masz problem z niedobrzanym silnikiem, wymień termostat tak jak zrobili to inni :)

pozdrawiam

ps. mechanik wymienił go za 30pln


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
Dziadoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr sty 05, 2005 18:57
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: Dziadoo » czw mar 31, 2005 18:30

Witam,
mam nadzieje, ze nie popelniam gafy i nie pytam o cos, co juz bylo...

Mam takie pytanie: czy gorna, gumowa rura dochodzaca do chlodnicy ma byc goraca caly czas (u mnie tak jest)?
Nie wiem, czy dobrze zrozumialem czytajac poprzednie posty, ale ta dolna rura ma byc goraca tylko wtedy, kiedy wskazowka tempertaury przekroczy polowe skali, czyli wtedy, kiedy otwiera sie termostat, czy tak? A jak sprawa wyglada z ta gorna rura?



Awatar użytkownika
Piotro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: sob paź 30, 2004 02:19
Lokalizacja: S-ce Śląskie
Kontakt:

Post autor: Piotro » czw mar 31, 2005 19:20

gorna jest niezaleznie od otwarcia termostatu



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » czw mar 31, 2005 20:18

Dziadoo pisze:Witam,
mam nadzieje, ze nie popelniam gafy i nie pytam o cos, co juz bylo...

Mam takie pytanie: czy gorna, gumowa rura dochodzaca do chlodnicy ma byc goraca caly czas (u mnie tak jest)?
Nie wiem, czy dobrze zrozumialem czytajac poprzednie posty, ale ta dolna rura ma byc goraca tylko wtedy, kiedy wskazowka tempertaury przekroczy polowe skali, czyli wtedy, kiedy otwiera sie termostat, czy tak? A jak sprawa wyglada z ta gorna rura?
górna rura zawsze ciepła, a dolna ciepła wtedy kiedy otworzy się termostat



Awatar użytkownika
czechu81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 02:47
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: czechu81 » śr kwie 13, 2005 13:48

A u mnie od poczatku trzyma ponad 90.
Tak bylo jak kupilem , potem pozalozeniu LPG
I po wymianie termostatu.

Nic sie nie zmienia
nadal ponad 90.



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr kwie 13, 2005 14:59

Kwestia tego jak duzo ponad 90...bo jezeli ponad to np 93 to pol biedy, gorzej jezeli ponad 90 to 110 :jezor: prawda jest taka ze te wskazniki wcale nie musza byc labolatoryjnie dokladne ale orientacyjnie wskazuja...



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » śr maja 04, 2005 16:46

heh....od kilku miesięcy mam to samo ok 70 stopni a w korkach jak wolno jade to doczłapie do 90..dziś kupiłem termostat ( po przeczytaniu wieluuuuuu Waszych opini. Wsawilem do garnka w pracy i sie otwiera PRZY 87 (TAK JAK MA WYBITE ) ZAPŁACIŁEM 35 ZŁ..

http://www.wahler.de/6.0.html?&L=2

TERAZ DO DOMKU , CIUSZKI GARAŻ .. I DO DZIEŁA....
POZDROWIONKA


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » śr maja 04, 2005 19:54

DONE!!!! heh.....tylko taka ulewa , że sam sie chłodzi od spodu takie kałuże.....
Odkręcam obudowe, a okazuje sie , że stary termostat jest tej samej firmy (Wahler) tylko dodatkowo sa natłoczenia (znaki audi i vw) na mniejszym krążku i a na duzej obudowie, zamiast made in Germany było made in W. Germany :):) A ktoś wspominał , że kupił oryginalny VW i dużo zapłacił...hmmmm Czy to ten sam??? ciekawe.. bo jeśli tak to nie mam sensu przepłacać!!!!

S tarszy[przymocniejszymdocisniećiu sam się otwierał minimalnie - chyba to jednak termostat ( w wodzie otwierał się podobnie jak nowy) eehh...... jutro jeszcze stwierdze......sam ciekaw jestem.....
Jeśli tak to poszerze grono zadowolonych z temp. silnika :)
pozdrofka


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr maja 04, 2005 21:16

No moj stary termostat tez sie otwieral jak potrzeba ale uszczelka nie trzymala...z daleka nie wygladal na popsuty- trzeba bylo go dokladnie obejrzec...zalozylem nowy i jak reka odjal wiec u Ciebie pewnie bedzie to samo...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 547 gości