Jak sprawdzić gdzie jest zwarcie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PAWEL89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec NOL...
Kontakt:

Jak sprawdzić gdzie jest zwarcie

Post autor: PAWEL89 » śr sty 24, 2007 17:06

Witam mam pytanie czy można sprawdzić gdzie jest zwarcie w samochodzie?? Bo od pewnego czasu akumulator się rozładowuje jek postoi przez noc. Sprawdzałem ładowanie niby zajebiste tak samo aku (jest nowy i sprawdzony). Czy to możliwe że to kable WN robią zwarcie na postoju ?? Może macie jakieś inne pomysły. Pozdrówka



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » śr sty 24, 2007 17:35

kable wysokiego nie wchodzą w grę. po prostu gdzieś jest pobór prądu taki że rozładowuje aku. nie masz czasem czegoś włączonego???,a lampka oświetlenia wnętrza gaśnie jak zamykasz dzwi?,to samo w bagażniku,albo nie kombinowałeś coś przy elektryce? czasem kiojwe radio też może rozładować aku,gdy jest podpięte z podtrzymaniem. posprawdzaj to. i jeszcze jeden myk zrób-wyciągaj po kolei bezpieczniki(pojedynczo) i zwracaj uwagę gdy będziesz je wkładał spowrotem czy nie iskrzy na którymś co mówiłoby o dużym poborze prądu lub ewentualny zwarciu na którymś obwodzie



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr sty 24, 2007 20:33

ja Ci radze wpiąć szeregowo z akumulatorem żarówke 12V 2W i jak zacznie świecić to wtedy wyciągaj bezpieczniki pojedynczo i jak żarówka zgaśnie to będziesz wiedział który obwód ma za duży pobór prądu , a jesli żarówka nie będzie świeciła to zostaje Ci podpiąć miernik , bo pobór moze byc za mały aby zaświeciła żarówka ale i tak większy jak dopuszczalne 30 mA



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości