spalanie gaz kontra beznynka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

spalanie gaz kontra beznynka

Post autor: guti » czw mar 17, 2005 16:51

jak powinno sie przedstawiac spalanie na gazie i na benzynce??Jakie sa miedzy nimi zaleznosci, roznica w ilosci spalania,przepraszam ze moze pisze nie zrozumiale ale mam goraczke:D


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: spalanie gaz kontra beznynka

Post autor: briano » czw mar 17, 2005 17:00

guti pisze:jak powinno sie przedstawiac spalanie na gazie i na benzynce??Jakie sa miedzy nimi zaleznosci, roznica w ilosci spalania,przepraszam ze moze pisze nie zrozumiale ale mam goraczke:D
Nie ma zależności wszystko zależy od instalacji, stanu auta pojemności itp. Jednym słowem jeżeli masz sekwecję porządną auto pali tyle gazu co benzy i jeździ prawie tak samo. A przy uproszczonej w zależności jak wyregulujesz albo będzie chodzić dyl i będzie brał sporo gazu , albo palił tyle samo gazu ale będzie sie tylko taczał jednym słowem wszystko zależy od instalacji i regulacji panie :grin:



kwiatekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kwiatekm » pt mar 18, 2005 00:23

Powiem tak. Mam silnik 1.8RP i gazu pali mi ok 7.5 litra/100km. Benzyny tez cos kolo tego wiec nie zauważyłem dużego wzrostu spalania. Wiadome jest ze samochody z mniejsza pojemnoscia moga wiecej palic gazu gdyz gaz jest mniej kaloryczny od benzyny i użytkownnicy takich autek musza wciskac "pedał do deski" aby jakoś im autko smigało.



alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » pt mar 18, 2005 09:34

kwiatekm pisze:Powiem tak. Mam silnik 1.8RP i gazu pali mi ok 7.5 litra/100km. Benzyny tez cos kolo tego wiec nie zauważyłem dużego wzrostu spalania. Wiadome jest ze samochody z mniejsza pojemnoscia moga wiecej palic gazu gdyz gaz jest mniej kaloryczny od benzyny i użytkownnicy takich autek musza wciskac "pedał do deski" aby jakoś im autko smigało.
hmmmmmmm. nie wiem czy tak jest do końca.Gaz płynny jest tak zwanym paliwem lekkim - litr LPG, w zależności od stosunku propanu do butanu, waży ok. 0,55 kg (benzyna ok. 0,75 kg/l). Inna cecha różniąca gaz od benzyny to liczba oktanowa - zarówno propan, jak i butan mają więcej "oktanów" niż benzyna do samochodów osobowych.Kolejną różnicę stanowi wartość opałowa: gaz płynny ma większą wartość opałową w przeliczeniu na kilogram, ale niższą o ok. 20% w przeliczeniu na litr. Samochód zużywa więcej autogazu niż benzyny, ponieważ na stacji benzynowej autogaz sprzedawany jest na litry.
prosze mnie poprawic jeśli jest inaczej



rakmk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: śr lut 23, 2005 15:31
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: rakmk3 » pt mar 18, 2005 09:57

alepka mówi dobrzem oj bali średnio benzyny 7,5-8,0 a gazu 9-10l i to przy dość ostrej jeździe


MK III 1,8ABS full option

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » pt mar 18, 2005 10:19

moj mk3 1,4 benzynki top nie wiem ile ale gazu po trasie 8l jadąc ok 110 do 130 czasmi a po miescie baaaaaaaaaaardzo krótkie odcinki (ok 2 km 3 godziny postoju znowu 2km i tak ze 4 razy dziennie) łyka 9.5 lpg. ale mam kola 14 a z tego co wiem powinny byc 13 wiec jeszcze na 100 oszukuje jakies 5 no to nawet moze 9 wezmie po miescie. a ile wam palą???



Awatar użytkownika
radwan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 10:43
Lokalizacja: kluczbork
Kontakt:

Post autor: radwan » pt mar 18, 2005 11:08

mk 2 1600cmm PN spalił mi ostatnio 26 litrow pb 98 na 330 km.200 km trasa i 130 km po miescie. czy to w miare dobry wybnik patrzac ze to jeszcze byla zima??



alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » pt mar 18, 2005 12:19

radwan pisze:mk 2 1600cmm PN spalił mi ostatnio 26 litrow pb 98 na 330 km.200 km trasa i 130 km po miescie. czy to w miare dobry wybnik patrzac ze to jeszcze byla zima??
no ja bym nie narzekal. dobry wynik. oczywiscie zalezy jak szybko jezdzisz i wogóle od stylu jazdy ale wynik przyzwoity(to oczywiscie moje zdanie).



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 387 gości