Problem Z ABS-em

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VWelvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt sie 08, 2006 11:44
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Problem Z ABS-em

Post autor: VWelvis » pn sty 22, 2007 19:09

Witam czytam czytam w archiwum i co raz wiecej nie wiem .
Moj problem polega na tym ze mam za 1 miech przeglad i grzebie przy hamulcach , problem to tyl wcale nie hamuje mi a przod jak zyletki , wymienilem jedynie reduktor sily hamowania i nic to nie dalo , pomocy !!
PS . czy jak jeden czujnik padnie (przypuszczajac to juz kolo nie bedzie hamowac )??
Dodam ze Moje Auto to MK 2 1,8 Rp 91rok i jest na 4 tarczach . (chodz to nie ma znaczenia )


VWelvis pozdrawiam

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pn sty 22, 2007 22:10

VWelvis pisze:PS . czy jak jeden czujnik padnie (przypuszczajac to juz kolo nie bedzie hamowac )??
jak padnie czujnik to ABS się wyłącza i furak hamuje tak jakby niemiał ABSu
a dobrze odpowietrzyłeś układ??


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » wt sty 23, 2007 00:25

ja tez mam u siebie ABS, ale z tylu mam bebny. Myslalem ze u mnie tez hamulce z tylu nie dzialają, bo jak hamowalem z ABSem i z wylaczonym ABSem to nigdy tylne kola mi sie nie blokowaly. Dopiero jak podnioslem tyl na lewarku i wcisnalem hamulec to sie okazalo ze tylne kola sie nie obracaja.

Kolega wyzej pisal o odpowietrzeniu ja rowniez proponuje to sprawdzic, ale koniecznie przy wlaczonym zaplonie!!!



Awatar użytkownika
LOCO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 17:59
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

Post autor: LOCO » wt sty 23, 2007 00:26

witam tu sie nie zgodze...jak padnie jeden z czujnikow ABS przy kole to nie powoduje calkowitej dezaktywacji ABS...od pewnego czasu jezdze z padnietym czujnikiem-wyszlo po badaniu VAG-iem(tylne prawe kolo-na desce ciagle pali sie kontrolka od ABS) i ABS załacza sie normalnie...jesli chodzi o sile hamowania to nie zauwazylem jakis ogromnych zmian...Pozdrawiam


PIEKNO KTORE NIE PRZEMIJA

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » wt sty 23, 2007 01:46

moze tak jest w nowszej generacji ABS,bo u mnie w MK2 jak pali sie kontrolka od ABS to calkowicie sia wylancza. Jak wypne czujnik od ABS to kontrolka sie pali i ABS nie dziala



Awatar użytkownika
VWelvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt sie 08, 2006 11:44
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: VWelvis » wt sty 23, 2007 09:36

Podejzewam ze padl mi kturys czujnik tylny kontrolka sie swieci , a co do podniesienia na lewarku tak owszem kolo bedzie chamowac ale nie jest w stanie sie przekrecic kolem ale zauwaz ze sila jest mniejsza w porownaniu do ciagu jazdy i ciezaru wtedy sila sie zmiejsza bo brak dobrego tarcia , ale mniejsza z tym , prubowalem hamowac na polnej drodze i slady hamowania byly tylko od przodu .
Nie wiem czy to wazne ale jak reczny zaciagne to nie trzyma tak samo tylko jedno kolo prawe letko lapie ,probowalem podkrecic i nic , jeszcze sprobuje rozkrecic kolo i zobacze czy tloczek sie wysowa .
Prosze o wnioski co do mojego problemu .


VWelvis pozdrawiam

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 158 gości