Mk2 Problem z elektryka i olejem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Mk2 Problem z elektryka i olejem

Post autor: Dystans6 » pn sty 22, 2007 16:33

Mam pytanko poniewaz od niedawna jestem posiadaczem golfa II 1.8RP i nie bardzo sie znam na nim jeszcze a mam otoz taki problem.Jezeli samochod jest nie zapalony to radyjko dziala spoko i wszystko gra a jak zapale silnik to w glosnikach slysze takie jakby trzeszczenie chociaz nie do konca trzeszczenie slysze w nim jakby obroty silnika gdy dodaje gazu troche to jest wnerwiajace ze zakluca lekko muzyke tak jakby gdzies bylo przebicie .A druga sprawa to to ze po przejechaniu 10 km jakos tak na krotkich dystansach jak otworze korek od wlewu oleju to mam taka biala smietane jezdze na castrolu gtx od czego to moze byc dopiero jak sie silnik dobrze rozgrzej to wtedy ta piana znika czy to wina oleju ??Dodam ze nie kopci i plyny ze zbiorniczka chlodnicy nie ucieka poziom oleju taki sam caly czas co to moze byc???



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pn sty 22, 2007 16:50

Więć z tym olejem to może być wilogoć z powietrza dostaje się do oleju i pojawia się taka biała maź, jeśli twierdzisz że płynu ci nie ubywa to nie masz się co przejmować. Gdygy jednak ubywało to by oznaczało że prawdopodobnie padła ci uszczelka pod głowicą.
A co do radia to tak się dzieje jeśli nie masz filtru przeciwzakłuceniowego na zasilaniu. Podczas jazdu słychać z głośników taki gwizd który się zmienia w zależności od obrotów. W nowszych radiach jest ten filtr od razu w radiu. A w starszych jest to taka czarna kostka na kablu zasilającyw z transformatorkiem i kondensatorem w środku. Jaśli tego nie masz albo masz zepsute to możesz sobie kupić w sklepie elektronicznym, powiesz do czego ci potrzebne i ci dadzą, nie wiem jaki koszt ale ok 10-20zł nie więcej.


pozdrowienia el Kopyto

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » pn sty 22, 2007 17:17

Spoko wielkie dzieki za odpowiedz wlasnie myslalem nad ta uszczelka pod głowica ale jezeli plynu nie ubywa no to musi moze byc woda w oleju albo cos podobnego wilgoc jak mowisz . A z tym radiem to fakt jest troche stare ma jedynie bezpiecznik na kablu zasilajacym ale filtra nie widze zadnego nic trzeba bedzie kupic cos takiego i zalozyc chcociaz przymierzam sie zrobic jakies car audio lepsze bo jest troche stare i malo efektowne



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości