Napęd linki prędkościomierza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Napęd linki prędkościomierza

Post autor: Mis » czw sty 18, 2007 20:56

Witam,

Potrzebuję zakupić napęd linki prędkościomierza ale nie mogę się dowiedzieć, czy do golfa 1.6 benzyna z 1984 roku i czterobiegowej, manualnej skrzyni wchodzi ślimak z 15 czy z 16 ząbkami. Wiem, że są białe i czerwone ale chciałbym się upewnić jaki muszę zakupić.

P.S. przeszukałem forum ale za dużo się nie dowiedziałem



Morganelo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt paź 24, 2006 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morganelo » pt sty 19, 2007 18:30

Ja mam Golfika z 91 z silnikiem 1.6, ale 5 biegową skrzynią i mam 16 zębów czyli kolor biały inaczej kremowy, jest to koszt jak ja kupowałem i to dość nie dawno (z miesiąć temu) 30-35zł a to warszawa... Nie oriętuje się dokładnie ale raczej będziesz miał ten sam kolor i rozmair zębów...Najlepszym rozwiązaniem jest dowiedzieć sie w sklepie muszą mieć katalogi i z nich dowiedzą się dokładnie jaki masz ten tak zwany pędnik linki prędkościomierza... Ale obstawiam kremowy 16 zębów...


Pora zmieniać swój swiat, więc zaczne od Golfika...

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Napęd linki prędkościomierza

Post autor: RobertP » pt sty 19, 2007 18:34

mniszek pisze:Wiem, że są białe i czerwone ale chciałbym się upewnić jaki muszę zakupić.
a ja Ci powiem że ja mam nawet jeden czarny
tylko nie pamiętam z której skrzyni wyciągnąłem ale napewno z mk2


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pt sty 19, 2007 19:28

Morganelo, u VW sa po 13 zl ale kupilem juz jeden zly. W necie znalazlem w gdansku slkep gdzie sa 3 rodzaje po 6 zl

No wlasnie, gdzie pytam to nie maja w katalogach. Wczoraj przeczytalem ze do 4 biegowej wchodza z 15 :kac:

a nie chcialbym aby mi drugi wpadl do skrzyni :)



Morganelo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt paź 24, 2006 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morganelo » sob sty 20, 2007 12:09

RobertP pisze:a ja Ci powiem że ja mam nawet jeden czarny
oooo to dobrze wiedzieć, ale w katalogu są tylko dwa rodzaje BIAŁY i CZERWONY...
mniszek pisze:No wlasnie, gdzie pytam to nie maja w katalogach.
Spytaj sie w Inter Cars, ja tam kupowałem i mają napewno... Polecam Ci również sklep Inter-Team, oto strona: http://www.inter-team.com.pl/ poszukaj na stronie w dziale sieć sprzedaży i dowiesz się gdzie masz sklepy...


Pora zmieniać swój swiat, więc zaczne od Golfika...

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » sob sty 20, 2007 13:03

Morganelo, powiedz mi do ktorego dzwoniles inrter carsu i o co pytales.

Dzwonilem do nich 2 razy i po 10 minutach szukania w katalogach nic nie znajdowali :kac:



Morganelo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt paź 24, 2006 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morganelo » sob sty 20, 2007 16:29

Ja akurat nie dzwoniłem tylko pojechałem osobiście do Inter Cars na ul.Marsa za stacją benzynową i powiedziałem o co mi chodzi... Poprosiłem o pędnik linki prędkościomierza znajdujący się w skrzyni biegów,w moim przypadku jest montowany na linkę a dopiero potem razem z linką wkładany do skrzyni i przykręcany na jedną śróbę... Facet zajrzał do katalogu i spytał sie ile zębów od razu mu odpowiedziałem że biały (Biały/Kremowy 16 zębów a Czerwony/Różowy 15 zębów), bo stary wpadł mi do skrzyni i w sumie do tej pory tam jest... Wystarczy znać markę:)pojemność silnika i rocznik nic po za tym... :bajer: :bajer: :bajer: :bajer:


Pora zmieniać swój swiat, więc zaczne od Golfika...

Awatar użytkownika
Pablo p7777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw sty 04, 2007 22:23
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: Pablo p7777 » sob sty 20, 2007 17:15

Ja mam vw jette rocznik 86 skrzynia piatka i wchodzi czerwony ale w moim przypadku tez najpierw tego slimaka montuje do linki a dopiero potem przykrecam linke.

PS.
Moze ma ktos patent jak uciszyc linke od predkosciomierza bo bardzo halasuje



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » ndz sty 21, 2007 14:38

Morganelo pisze:Wystarczy znać markę:)pojemność silnika i rocznik nic po za tym...
tylko szkoda ze w ASO VW przy Polczynskiej w Warszawie panom nie chcialo sie zajrzec do katalogu i odnalezc czesc. Kazal podac sobie oznaczenie skrzyni po czym przyslal zla czesc ( 12 zebow, dlugi i bial) :mlotek:



Awatar użytkownika
Pablo p7777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw sty 04, 2007 22:23
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: Pablo p7777 » ndz sty 21, 2007 21:38

Ci w ASO nie maja zielonego pojecia a zeby zobaczyc w katologu to im sie nie chce. Najlepiej jedz do zaprzyjaznionego sklepu a tam na pewno znajda w katalogu, moga miec jednak trudnosc, poniewaz w tym czasie mogly wychodzic skrzynie czworki i np piatki jedno ma inny naped linki i drugie. Najlepiej bedzie jak podasz w sklepie numer silnika i po tym powinni dojsc, Przynajmniej w moim zaprzyjaznionym sklepie po numerze i typie silnika znajda kazda czesc. pozdro



Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » pn sty 22, 2007 12:45

Witam, wlasnie mialem male zaskoczenie w sklepie. Kupowalem linke predkosciomerza razem z napedem. Wyjalem stara i mam ta biala na 16 zebow. mam skrzynie 5, silnik 1.6 D JP z 91 roku i jak czytalem na forum to wszystko sie zgadza. Facet w sklepie powiedzial mi w katalogu skrzynia piatka tego modelu powinna miec naped czerwony.
Mi "zmielilo" linke tuz przy glowce napedu, tak sobie teraz mysle czy to nie jest wina wlasnie napedu, ze byl zalozony kiedys bialy i innej liczbie zebow. Ale przeciez innego ja tam nie wcisne chyba. Prosze o jakas porade

[ Dodano: 22 Sty 2007 13:57 ]
juz po wymianie linki.....mam jeszcze jedno pytanie czy cos grozi mojej skrzyni jak wpadl mi do srodka naped licznika? :) zachcialo mi sie poprawiac i przedobrzylem. Moj mechanik mowi ze nic sie powinno stac ale zawsze jest jakies ryzyko.
Czy mial ktos moze taki przypadek ze cos sie stalo po takiej wpadce??



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pn sty 22, 2007 15:32

uff .. kupilem juz to dziadostwo :) dzieki za pomoc

wegi pisze:mam jeszcze jedno pytanie czy cos grozi mojej skrzyni jak wpadl mi do srodka naped licznika? zachcialo mi sie poprawiac i przedobrzylem. Moj mechanik mowi ze nic sie powinno stac ale zawsze jest jakies ryzyko.
Czy mial ktos moze taki przypadek ze cos sie stalo po takiej wpadce??
sa dwie mozliwoscI

1. nic sie nie stanie, zostanie zmielony
2. rozwai Ci skrzynie, zablokuje ja itp.


Mnie wpadl ze 3 miechy temu i raz slyszalem ze sie zmielil, pzniej na wstecznym jak jechalem to chrobotalo w skrzyni, pozniej zablokowaly mi sie biegi podczas jazdy ale sie naszczescie sie odblokowalo i juz jezdzi dobrze.



Awatar użytkownika
tomek200x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 15:48
Lokalizacja: Elbląg i okolice (NEB...Rasca)
Kontakt:

Post autor: tomek200x » ndz sty 13, 2008 16:02

PISZE DO WAS PONIEWAŻ MAM PROBLEM Z NAPEDEM LINKI PRĘDKOŚCIOMIERZA BARDZO BYM CHCIAŁ ZAŁATWIC TĄ SPRAWE ALE NIE WIEM JAK DOBRAĆ NAPED DO LINKI MAM GOLFA 2 Z SILNIKIEM 1,6 DIESEL I NIE MOGE DOBRAĆ NAPĘDU . POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I JESZCZE JEDNO NIE WIEM GDZIE SĄ NUMERY SKRZYNI A SKRZYNIE MAM 5 BIEGOWĄ PISZCIE DO MNIE WSZYSTKO PRZECZYTAM I POPRÓBUJE WSZYSTKIEGO NAPRAWDE MI ZALEŻY PISZCIE NA MAILA t.wysocki7@wp.pl



Łysonżi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 26, 2010 22:09
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Łysonżi » śr kwie 28, 2010 21:12

a wiecie może jak wyciągnąć te zębatkę tak by nie wpadła do skrzyni ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 236 gości