[MKIII] jak dbac o szyberdach?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

[MKIII] jak dbac o szyberdach?

Post autor: Igor1 » czw mar 17, 2005 16:31

Mam Golfika Pink Floyd z elektrycznym szyberdachem chodzi ok ale naczytalem sie ze czasami sie psuje. Co zrobic by przdłuzyc jego zycie jak dbac, czy wogole nie bo i tak padnie? Przebieg 123 tys km -orginal od nowosci



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » pt mar 18, 2005 18:12

uzywać!!!! ja tak w swoim robie..nawet zima jak ładna pogoda (sucho) to otwieram sobie daszek.... a i tak w autku ciepło... jak przez zime nie otwierasz to tak jak z klimą.......cos pokryje sie nalotem, cos sie zapiecze i masz mały problem.....
mój jak kupiłem cos miał z mechanizmem, bo sie nie domykał...ktos szarpnął w niemczech i tak zostało.. a ja już w Polsce 6 rok użytkuje i absolutnie zadnych problemów..
aha.... psiknij jakims wd- 40 prowadnice lekko i elementy ruchome.. (własnie na wiosne posmaruje bo juz zappomniałem :)) zawsze bedzie lżej mechanizmowi....
pozdrowionka!!!!



bobi81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 08, 2005 00:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bobi81 » ndz mar 27, 2005 00:03

gadałem z kolesiem,który zajmuje sie naprawa szyberków i powiedzial mi,zeby lepiej niczym nie smarowac,a napewno zadnymi smarami gestymi,moze wd40 nie zaszkodzi;) pozdro


Bobi

mir29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 22, 2004 23:39
Lokalizacja: Tarnowskie Gory
Kontakt:

Post autor: mir29 » ndz mar 27, 2005 18:38

wd-40 uzywa sie go do zapieczonych czesci wiec lepiej uwazac na czesci gumowe w daszku bo moze potem cieknac,mozna kupic specjalne smarowidla w spraju.



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » wt mar 29, 2005 10:19

ok ok!!! tak tylko zasugerowałem!!!!!! :)
Ale myśle , że czasem trzeba cos przesmarować - lekko- no bo to części metalowe i trą o siebie....Noie mowię żeby nawalić aż wyjdzie bokiem :):) ale odrobinka iliwy nie zaszkodzi...

Pozdrowionka!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 337 gości