[mk3] wymiana amortyzatorów, coś jeszcze przy okazji??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

[mk3] wymiana amortyzatorów, coś jeszcze przy okazji??

Post autor: alepka » czw mar 17, 2005 14:22

[mk3 1,4 92'] pytanko. jak się wymienia amorki to czy trzeba od razu coś jeszcze??? chodzi i jakieś tulejki, gumy, itp.... bedę wymieiał i chcę być przygotowany żeby w trakcie nie chodzić do sklepu hehehe....

od Quatro7: uprzejmie prosi się o precyzowanie tematów



Awatar użytkownika
Strefa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt lis 12, 2004 17:06
Lokalizacja: D.Śląsk
Kontakt:

Post autor: Strefa » czw mar 17, 2005 15:35

ogolnie amortyzatory jako takie to tylko same wymieniasz i jest ok ale przy wymianie mozesz ocenic stan innych elementow zawieszenia i jesli cos bedzie zuzyte wymienic ale jesli teraz niema dziwnych stukow z zawieszenia to wymieniasz same amortyzatory i po klopocie



alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » czw mar 17, 2005 15:45

no właśnie mi o to chodzi. stuków żadnych nie mam (oprócz tych co dochodzą z uszkodzonego amortyzatora), ale co się okaże to się zobaczy. czyli generalnie jeśli wszystko jest sprawne to tylko amortyzatory i wystarcza.dzięki za info



Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » czw mar 17, 2005 15:56

a ja sie dopisze do pytanka zmienial bede na zawiasik sportowy czy do tego musze cos jeszcze miec jakies gumy slyszalem cos o jakis odbojach czy czyms takim niech ktos napisze czy cos jeszcze bedzie potrzeba

alepka sam bedziesz wymienial?? bo ja tez chcialbym troszke kaski zaoszczedzic ale nie wiem czy dam rade jak sobie poradzisz ze sprawa sciagacza do sprezyn masz taki czy jakies swoje rozwiazanie :food:



alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » czw mar 17, 2005 18:36

no wymieniał będę sam. co do sciagacza to oryginalnego nie posiadam ale mam nadzieję że znajde jakiś substytut. :grin: . wymieniał bedę chyba w przyszłym tygodniu tak że jak zrobię to dam znać jak sobie poradziłem :grin: :grin:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw mar 17, 2005 20:22

Przy wymianie nie trzeba wymieniać rzadnych gum chyba że są sparciałe co rzadko się zdarza. Natomist jeśli wymienisz na sporty to odboje by sie przydały chociaż nie koniecznie ale jeśli wrzycisz już sportowe sprężyny to miseczki będziesz miał do wymiany na mniejszej średnicy. Miseczka znajduje się na górze amortyzatora do sportowych sprężyn są mniejsze. To wszystko.


TUTENHAMON

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » czw mar 17, 2005 22:09

[/quote]jeżeli nie wymienisz tych tuleji gumowych ochronych to przy reklamacji pierwsze co robiom to sprawdzaja czy masz paragon na zakup tych oto gum kumplowi nie uznali właśnie wten sposub gwarancji

[/quote]

a ile takie tuleje moga kosztowac??



Awatar użytkownika
cruc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 14:55
Lokalizacja: warm-maz.
Kontakt:

Post autor: cruc » czw mar 17, 2005 22:55

Po wymianie amorów sprawdz sobie geometrie kół.



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » czw wrz 29, 2005 12:28

alepka pisze:no wymieniał będę sam. co do sciagacza to oryginalnego nie posiadam ale mam nadzieję że znajde jakiś substytut. :grin: . wymieniał bedę chyba w przyszłym tygodniu tak że jak zrobię to dam znać jak sobie poradziłem :grin: :grin:
Mam nadzieję, że już wymieniłeś amorki, troche czasu minęło. Jak ci poszło bez ściskacza do sprężyn? Jakiś patent? Przymierzam się do wymiany.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości