Brak mocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rafko77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 09:01
Lokalizacja: puławy

Brak mocy

Post autor: Rafko77 » pt sty 19, 2007 10:42

Witam. Prosze o pomoc bo jeździć się nie da. Chodzi o to że od jakiegoś czasu podczas opadów deszczu mój MK2 1,3 B,G rok 91 bardzo się dławi i szarpie podczas jazdy na gazie. Dochodzi też do tego że gaśnie.Na benzynie nie ma tego problemu. Początkowo myślałem że to może przewody wysokiego napięcia ale teraz już wiem że nie potrzebnie je kupiłem bo to nic nie pomogło. Ponadto po ostatniej wymianie oleju i regulatora napięcia mój golf przy naciskaniu pulsacyjnym pedału hamulca na postoju na gazie traci wolne obrotu i ostatecznie "zadusza się" i gaśnie a na benzynie przy tym samym eksperymencie zwiększa swoje obroty aż do 1500. Dzięki wszystkim za pomoc



Awatar użytkownika
vwrych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw mar 09, 2006 20:47
Lokalizacja: człuchów
Kontakt:

Post autor: vwrych » pt sty 19, 2007 13:17

co do gazu to bym pojechał na analizator spalin najlepiej na stacje diagnostyczna na rozgrzanym silniku na wolnych obrotach lambda powinna dochodzic do 1000 czyli 1v a na wysokich obrotach tj ok 3000 tys lambda powinna dochodzic do ok 1020 -1030 , naljepiej pojechac do kogos kto reguluje inst. gaz . i ma do tego analizator spalin. bo na ucho to reguluja wiesniaki metoda prób i błedów a moze bedzie dobrze a moze nie .
jeli bedzie wszystko ok to trzeba szukac dalej problemu . - apropo benzyny i gazu gaz jest lotny wiec moze byc tez tak ze któras z uszczelek np przy kolektorrze ssacym łapie fałszywe powietrze i na gazie juz bedzie kulał . musisz kolego sprawdzic inst gaz. i wtedy bedziemy myslec . pozdrawiam gg 2495066



Awatar użytkownika
Danielo85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr cze 28, 2006 22:05
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: Danielo85 » pt sty 19, 2007 20:12

kolego silnik masz na wtrysku czy gaznik?

[ Dodano: 22 Sty 2007 16:22 ]
na cieplym i na zimnym silniku tak Ci sie robi?


[img]http://img145.imageshack.us/img145/7367/vwgolfplusercu4.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 500 gości