Jak ustawic zbieżność

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

(==vw==)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pn lip 31, 2006 16:58
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Jak ustawic zbieżność

Post autor: (==vw==) » czw sty 18, 2007 14:55

witam w związku z tym ze wymieniłem łozyska w kołach przednich i rozkręciłem całą zawieche to poprzestawiałem katy. A ze nie ufam mechanikom chciałem ustawić ją samemu czy ktos wie jak to sie robi i w jaki sposob kręcic drązkami zeby wszystko było ok?? teraz mam taka sytuacja ze koło od pasazera jest w miare prosto a za to od kierowcy jest bardzo pochylone do wewnątrz górną częścia
proszę o porade i z góry dziękuje :bigok:

[ Dodano: 18 Sty 2007 14:09 ]
aha jeszce dodam ze z przodu mam springi weitec -60 i seryjne amory
Ostatnio zmieniony sob sty 20, 2007 01:51 przez (==vw==), łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » czw sty 18, 2007 15:51

Miałem to samo wymienialem sam łozysko tam sprzy sworzniu masz takie 3 srubki i je odkrecach i wsuwasz lub wysuwasz w zaleznosci od zbieznosci jak masz krzywa ale ja to ustawilem sam na oko niby gralo gralo a jak co do jazdy to sciagal i jakos sie *#cenzura#* prowadzil wiec w sumie pojechalem do poleconego mechaniora zrobil mi to za 60zł i jest gitara sam tego nie ustawisz tak idealnie ja ustawialem i niby bylo dobrze juz a dalej sciagal



(==vw==)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pn lip 31, 2006 16:58
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: (==vw==) » czw sty 18, 2007 16:06

aha to tylko go na tą koncuwką na wachaczu regulowałes czy drązkiem kierowniczym tez??



Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » czw sty 18, 2007 19:12

ari88 pisze:aha to tylko go na tą koncuwką na wachaczu regulowałes czy drązkiem kierowniczym tez??
Drazkiem regulujesz zbieznosc lub rozbieznosc natomiast katy ustawiasz wlasnie sworzniem wahacza ale jak dawalem mechaniowrowi to widzialem ze ustawial tez drazkiem, tylko ze to podobniez trzeba ustawiac to drazkiem ale tym od pasazera tego od kierowcy sie nie powinno wogole ruszac a mechanior ustawil mi zbieznosc i katy czyli cala geometrie za 60 czy 70 zł juz dokladnie nie pamietam ale jakos tak i teraz chodzi malina nie sciaga i opon nie tnie bo samemu bedziesz mial bardzo ciezko to zrobic no chyba ze znasz sie na takich sprawach dobrze i masz dobre oko



(==vw==)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pn lip 31, 2006 16:58
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: (==vw==) » czw sty 18, 2007 20:04

a co do tych 3 srubek to wiesz moze jaki kąt poochylenia powinno miec koło bo bym sie pobawił z tym ale nie wiem na jakie parametry go ustawic



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pt sty 19, 2007 00:01

ari88, nie kombinuj , sam na oko to se tak ustawisz , że za 2 miesiace bedziesz szukał nowych opon na przód, jedź na geometrie , zapłacisz 60zł i bedzie OK, zarządaj wydruku z ustawień geometrii.
Uwierz mi, pracowałem 4 lata na stacji kontroli pojazdów i doskonale wiem ile precyzji wymaga to ustawienie na sprzęcie, na oko nie masz szans ustawić prawidłowo , możesz conajwyżej ustawic mniej więcej żeby dojechać do warsztatu.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » pt sty 19, 2007 19:10

ari88 pisze:a co do tych 3 srubek to wiesz moze jaki kąt poochylenia powinno miec koło bo bym sie pobawił z tym ale nie wiem na jakie parametry go ustawic
Mam do ciebie pytanie bo widze ze mamy te same silniki to cos sie ciebie zapytam . Jak tam zachowuje sie u ciebie wskazówka od temperatury chłodnicy bo nie wiem czy przypadkiem nie mam zwalonego termostatu .Jak wychyla sie u ciebie jak jedziesz tak w trasie dluzszy czas bo u mnie to jest caly czas na minimalnym polozeniu wogole sie prawie nie wychyla a jak juz to bardzo malo nie zauwazalnie .Natomiast jak stoje w korku to dochodzi gora do polowy i sie wiatrak zalacza jak to wyglada u ciebie .I jak jest ze spalaniem bo mi sie wydaje przez to ze nie dogrzewa silnika to mi wiecej pali tak na jazde na trasie to spala mi 9l/100km a jak jest u ciebie ??bardzo prosze o odpowiedz



mrcn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 12, 2004 14:05
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: mrcn » pt sty 19, 2007 20:54

termostat masz do wymiany



(==vw==)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pn lip 31, 2006 16:58
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: (==vw==) » pt sty 19, 2007 21:11

u mnie tez włancza sie wentylator troch ponad połowe a normalnie jak jezdze to mam tak na połowie pierwszej części



Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » sob sty 20, 2007 00:04

Tak myslalem wlasnie ze termostat do wymiany znajomy mi juz mowil bo w miescie to sie jeszcze rusza a w trasie to wskazowka caly czas lezy i sie nie podnosi zakupilem juz termostat tylko czas go wymienic a ile pali twoj Rpek ??



Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » sob sty 20, 2007 12:59

homsky pisze:ari88, nie kombinuj , sam na oko to se tak ustawisz , że za 2 miesiace bedziesz szukał nowych opon na przód, jedź na geometrie , zapłacisz 60zł i bedzie OK, zarządaj wydruku z ustawień geometrii.
Uwierz mi, pracowałem 4 lata na stacji kontroli pojazdów i doskonale wiem ile precyzji wymaga to ustawienie na sprzęcie, na oko nie masz szans ustawić prawidłowo , możesz conajwyżej ustawic mniej więcej żeby dojechać do warsztatu.
Amen

samemu przy geometrii kół to można tylko schrzanić. Nie trac czasu na kombinowanie samemu bo to nie przyniesie rezultatów.
bez przyrządów i wiedzy(obsługi przyrządów) nic nie zrobisz

pozdrawiam


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob sty 20, 2007 14:49

ari88 pisze:a co do tych 3 srubek to wiesz moze jaki kąt poochylenia powinno miec koło bo bym sie pobawił z tym ale nie wiem na jakie parametry go ustawic
nie ustawisz geometrii na oko...kątów teznie ale jak juz chcesz wiedziec to seryjne w golfie byly kąty 0,35....ciekawe jak chcesz ustawiac dziesiąte czesci stopnia na oko??
ari88 pisze:A ze nie ufam mechanikom

tu nie musisz ufac mechanikowi tylko aparaturze pomiarowej....Jak uwazasz ze masz lepsze oko niz przyrząd czujnniki to rób jak uwazasz ale tak jak ktos napisał....w najlepszym wypadku ustawisz ją w miare dobrze tak ze moze nie bedzie sciagal ale pewnosci ze nie tnie opon nigdy nie bediesz mial....
Poza tym era kamienia łupanego sie skonczyla, ja wiem ze nasz Naród jest wyjątkowo zdolny i kreatywny jesli chodzi o mechanike, (do wszyzstkiego sie młotkiem) ale moze czasem warto skorzystac z nowoczesniejszej technologii? pzdr



ralf83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 15:09
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: ralf83 » ndz sty 21, 2007 14:35

Powodzenia jezeli chcesz sam ustawic zbieznosc, i to po wymianie lozyska.Katy najczesciej reguluje sie na MCphersonie bo sa tam zrobione specjalne fasolki i bez urzadZen niema mozliwisci ustawic tego tak aby bylo dobrze.Jezli juz ruszyles kat pochylenia to napewno zmienila sie zbieznosc kol.Najpierw trzeba usatwic kat pochylenia pozniej zbieznosc.I troche zaufania do mechanikow.pozdro


ralf83

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 298 gości