Piszczą mi... pasy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mariusznia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lut 24, 2005 00:35
Lokalizacja: Warszawa/Poznań

Piszczą mi... pasy

Post autor: Mariusznia » śr mar 16, 2005 16:19

No właśnie. Tak właśnie. Piszczą sobie z przodu i za nic mają mój wrażliwy słuch :foch: .
Nawet nie potrafię dokładnie zlokalizować źródła pisków... więc może nie mam słuchu kierunkowo wrażliwego, ale wysokie dźwięki działają na mnie denerwująco-drażniąco. Z pewnością to pasy -> jak się nachylam i badziewie się rozwija, to czasami piszczy sobie ignorując moją frustrację... Nie wiem, czy to ta rolka na dole (psiknąłem WD40 na to ustrostwo ukryte sprytnie pod plastikiem, ale nie pomogło). Mam pewne podejrzenia, ze to... pas pocierający o... noo. jak to nazwać...hmmm... tą prowadnice u góry (no to coś w widoku trójkątne, przez które przetknięty jest pas u góry; no to gdzie się reguluje wysokość mocowania pasa)... Jak się szybko przeciąga pas przez totocoś, to może piszczy... Ale sam już nie wiem... gdzieś piszczy, jest zimno (na zrazie) i nie mam za bardzo ochoty przykładać uch we wszystkie miejsca jednocześnie zwijając/rozwijając pas (zresztą brakuje mi rąk ha, ha).

Czy komuś też przednie pasy bezwładnościowe wywijają taki numer? Czy może tylko mnie spotkało takie nieszczęście...

P(i)Es:
Patrzyłem w serwisie i nowe pasy kosztują coś z ca. 450,- PLN więc - po moich duuuużych wydatkach związanych z zakupem oryginalnych zestawów hamulcowych na tył - nie za bardzo bym chciał niepotrzebnie w toto inwestować. Szczególnie, ze same pasy są OK (no tylko, że od czasu do zcasu zapiszczą sobie ;-))



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » śr mar 16, 2005 16:24

hehe fajnie opisane, możesz spróbować przeczyścić i przesmarować jakoś tą rolkę ale jak cieplej się zrobi bo i tak teraz w autku to wszytkim coś skrzypi i piszczy, taki to już urok zimy,
dodam od siebie zapytanie czy jak pasy się słabo zwijają można coś na to poradzić??


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » śr mar 16, 2005 17:42

ehm a ja mam inny promblem zwiazany z pasami: nie chca mi sie zwijac :( dopiero jak im "pomoge" to sie zwijaja. co z tym zrobic?? sprezyna padla czy jak??


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » śr mar 16, 2005 17:48

Deacon pisze:ehm a ja mam inny promblem zwiazany z pasami: nie chca mi sie zwijac :( dopiero jak im "pomoge" to sie zwijaja. co z tym zrobic?? sprezyna padla czy jak??
podobna sytuacja, ale u mnie nie jest tak tragicznie, zwijają się tylko powoli


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
mi5iek84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: sob sty 08, 2005 13:04
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Post autor: mi5iek84 » śr mar 16, 2005 17:56

to ja sie podłącze do tematu. mi tez pasy zwijają się jakby chcialy a nie mogly i w zwiazku z tym czasami zdarza mi sie przyciac pas drzwiami. pozdrawiam



Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Post autor: Agamek12 » śr mar 16, 2005 18:04

Mariusznia, mam podobny problem, z tym, ze mi na tych trójkątach skrzypią.


Dawno temu był Golf mk2, potem cośtamcośtam, a teraz:
Ford S-max mk2 i Nissan Qashqai J10.

Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » śr mar 16, 2005 18:09

Kiedys bawilismy sie pasami wyjetymi na zewnatrz i tam jest taka spiralna sprezyna pod takim plastikiem, wiec moznaby ja sprobowac naciagnac o jeden obrot i zobaczyc co sie dzieje ;) w sumie ja tez tak mam ale tylko z lewym pasem (najczesciej uzywany ;)) wiec jakos przy wiosennej pogodzie i odrobinie czasu pewnie sie za to zabire. Te pasy ktore mielismy na zewnatrz byly od nissana ale chyba wszystkie bezwladnosciowki tak maja ;) A jesli ida ale powolutku to moze poprostu gdzies ciezko maja a sprezyna jest oki ?? moze jakies przesmarowanie rolki ??
Otwarcie mowie ze nigdy takiego problemu nie rozwiazywalem ale takie mam pomysly na ten temat ;)

Pozdro i powodzenia ;)

Slawek.



Awatar użytkownika
david_p
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pt sty 07, 2005 15:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: david_p » śr mar 16, 2005 18:17

mi też się ledwo zwijają, jak w ogóle dostać się do tych mechanizmów? jak zdjąc te plastiki żeby ich nie uszkodzić?



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » śr mar 16, 2005 18:33

Wiesz co nie umiem Ci odpowiedziec na to pytanie - nie rozbieralem pasow od gofera poprostu bedzie trzeba wymontowac ze samochodu, dokladnie obejzec i delikatnie zabrac sie do roboty ;)

Powodzonka ;)

Slawek.



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » śr mar 16, 2005 18:48

mnie zastanawia czy to nie jakieś zmęczenie materiału, który z biegiem czasu stracił swoje właściwości, no i może nie da rady ich naciągnąć aby znowu się prężnie zwijały


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » śr mar 16, 2005 19:41

Wiesz ja nie twierdze ze tak nie jest - bo tak jest pewnie ;) Tylko moznaby zobaczyc czy jest to jakis sposob na poprawe tej sytuacji choc w jakims stopniu ;)

Pozdro:

Slawek.



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » śr mar 16, 2005 19:46

Wiesz ja nie twierdze ze tak nie jest - bo tak jest pewnie ;) Tylko moznaby zobaczyc czy jest to jakis sposob na poprawe tej sytuacji choc w jakims stopniu ;)

Pozdro:

Slawek.



Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » śr mar 16, 2005 20:27

heh moze w piatek albo sobote sie zabiore za to jak bedzie cieplo i zobacze. i tak musze sie dostac do mechanizmu bo mi sie pas skrecil i nie wmoge go odkrecic :)


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » śr mar 16, 2005 21:09

Pas mozesz odkrecic bez demontowania - ja tak zrobilem.
Musisz tylko wyciagnac pas na tyle zeby ten przeplot znalazl sie na zewnatrz miedzy mechanizmem a przelotem w slupku tam gdzie regulator wysokosci pasow. Jesli masz jeszcze pasa zeby rozwijac to robisz ten przeplot tak aby byl na jak najdluzszym odcinku pasa i ciagniesz przez ten trojkat (przelot) na slupku maksymalnie przy tej stronie po ktorej pas naklada sie na siebie - troszke wysilku i jest ;)
A jesli braknie Ci pasa do przeciagania to przesowasz ten przeplot pasa jak nawyzej pozwalajac prostemu paowi sie chowac ;)

Powodzenia ;)

Slawek.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 558 gości