Klocki ferrodo... dobre??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Post autor: presario » ndz sty 14, 2007 17:14

sas_gti ...nadmiar adrenaliny ??? nie szukam frajera ktory je sprawdzi bo kolega na nich jezdzi i sprawuja sie lepiej niz moje firmowe vw....wiec nie uwazam zeby byly zle czy cos w tym stylu, napisalem ze jak chce to moze sobie je zamonotowac...ja nikomu nie narzucam kazdy ma wolna wole..a ty widze jestes jakis przewrazliwiony...w koncu sam sprzedajesz klocki i tarcze...ale to nie uprawnia Ciebie do tego zeby tyrac innych...zreszta nie raz widzialem ludzi ktorzy uwazaja ze sie znaja na czyms co sprzedaja ..a tak naprawde kupa o tym wiedza..ps. skoro jestes fachowce...to czemu podajac jakies parametry nie pamietasz jednostek ? dla mnie zenujace.....no comment



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » ndz sty 14, 2007 17:24

ja mowie to co slysze od klientow co to kupili, wiec zdaje mi sie ze wiem lepiej.....



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz sty 14, 2007 17:36

presario, bo napisalem ze ich nie pamiętam...
Nigdzie Cie nie obrazilem , to bylo tylko luzne pytanie, nie wiem czemu Cie tak to zabolało...jak masz jakies doswiadzczenie z czyms to pisz skad i jakie bo kazdy moze napisac "kup to i to bo ja tez bede to kupowal za 2 miechy"....taka wypowiedź nic nie wnosi do sprawy bo nie wiadomo czy masz 15 lat i chiałbys to miec czy moze jest to poparte jednak jakimiś doswiadczeniami....
takze wystarczy napisac dalczeo cos polecasz i jest git...
tomekzabrze pisze:ja mowie to co slysze od klientow co to kupili, wiec zdaje mi sie ze wiem lepiej.....
zabiles mnie tym tekstem :mlotek: nie wiem co powiedziec, juz Ci wytlumaczylem czemu wlasnie tak ludzie mówią ...po porstu nie potrafią tego uzywać i nie wiedzą jak działa.....

[ Dodano: Nie Sty 14, 2007 16:40 ]
presario pisze:skoro jestes fachowce...to czemu podajac jakies parametry nie pamietasz jednostek ? dla mnie zenujace.....no comment
nsapisael ze nie pamietam, a wiesz czemu? no nie wiesz bo jakbys sie znal to juz bys mnie poprawil...
Jak juz pisałem jest to WSPÓŁCZYNNIK , a współczynniki maja to do siebie ze jednsotek nie posiadaja....to twoja wypoiewdz jest zenujaca, nie miales sie do czego przyczepic chyba, ale tak jest zawsze jak ktos nie ma argumentow, to szuka dziury w całym.
Nikt nie jest nieomylny ale ja staram sie byc solidnym w tym co pisze wiec napsialem ze nie pamietam....a jak cos komus polecam to uzasadniam

pozdro

[ Dodano: Nie Sty 14, 2007 16:50 ]
tomekzabrze, odsyłam do lektury http://www.hamulce.net/colinmcrae.htm akapity Systemy hamulcowe. Najłatwiej zmienić klocki hamulcowe.Czy warto ?Gorące hamulce



Awatar użytkownika
wojciche
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt gru 29, 2006 10:07
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: wojciche » śr sty 17, 2007 09:21

udało mi się kupić tarcze jurid i klocki lucas . mam nadzieje że dobrze bedzie ze sobą grało

dzięki za pomoc


nie ma to jak VW

Awatar użytkownika
paffciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: pn sie 24, 2009 04:31
Lokalizacja: TSK, Bliżyn
Kontakt:

Post autor: paffciu » ndz gru 27, 2009 01:27

a taki zestaw to będzie dobry? http://www.allegro.pl/item863031759_tar ... _12mm.html
wydaje mi się że ta cena to jest troszkę za niska jak na tą markę. a wy co o tym sądzicie??
Ostatnio zmieniony ndz gru 27, 2009 01:32 przez paffciu, łącznie zmieniany 1 raz.


Thanks from the mountains;-)
Obrazek
Mój Golf: http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=462252

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz gru 27, 2009 16:30

ta cena nie jest za niska, czemu miala by byc?



andru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 06, 2009 15:08
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: andru » ndz gru 27, 2009 18:36

te tarcze z aukcji http://www.allegro.pl/item863031759_tar ... _12mm.html sa do aut z automatyczna skrzynia biegów!! 08.4177.10 - do automatów.

Kolego sprzedaje takie nowe czesci, moge ci zaproponowac:
Klocki Ferodo 75zł
Tarcze Brembo (do manuala) 85zł
TARCZE TRW 55zł
Tarcza ATE (dla aut bez abs) 60złł

jak cos kontakt PW, możliwość negocjacji
Ostatnio zmieniony ndz gru 27, 2009 18:36 przez andru, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 27, 2009 19:01

andru pisze:sa do aut z automatyczna skrzynia biegów!! 08.4177.10 - do automatów.
lepiej postaraj się o lepsze katalogi skoro hadlujesz to po pierwsze,
po drugie oferty sprzedaży nie na dziale technicznym, jest do tego odpowiedni.
Po trzecie nie ma różnic w tarczach bez i z ABS.
Po czwarte to już moja opinie Brembo made in Poland =złom.
Po piąte w końcu, cena za TRV, Lub ATE jest super pozytywna - tylko brać. Ale dogadujcie się na priv.
Ostatnio zmieniony ndz gru 27, 2009 19:01 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz gru 27, 2009 19:58

Paweł Marek pisze:lepiej postaraj się o lepsze katalogi skoro hadlujesz
+ szkolenie, bo jeśli sprzedawca uważa że są inne tarcze do manuala i automata to tylko powinszować...
Paweł Marek pisze:Tarcze Brembo (do manuala) 85zł
a podaj ich numer.



andru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 06, 2009 15:08
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: andru » ndz gru 27, 2009 20:28

sas_gti pisze:
Paweł Marek pisze:lepiej postaraj się o lepsze katalogi skoro hadlujesz
+ szkolenie, bo jeśli sprzedawca uważa że są inne tarcze do manuala i automata to tylko powinszować...
Paweł Marek pisze:Tarcze Brembo (do manuala) 85zł
a podaj ich numer.
jestem sprzedawca nie mechanikiem. Podaje info z katalogu, cennika dostarczonego mi przez dystrybutora:
BREMBO 08.4117.10 (inf uzupełniająca: typ skrzyni biegów: automatyczna) cena: 51zł - niestety ta jest niedostępna
BREMBO 08.5149.14 (ze zintegorwanym stykiem ostrzegającym o zużyciu) 69zł
BREMBO 08.4117.75 85zł.

jeżeli nie ma różnicy to proszę bardzo;) sprzedam co klient chce;)

dopiero zaczynam w branży moto działać, więc każdemu może zdarzyć się błąd, a poza tym jak pisałem, kieruję sie danymi jakie mam w programie...

chciałem doradzić..
Ostatnio zmieniony ndz gru 27, 2009 20:31 przez andru, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn gru 28, 2009 01:27

nieco rozwinę temat tarcz 239 do mk2 (i nie tylko)
jesli chodzi o tarcze 239 mm średnicy to są trzy grubosci: 10 ,12 oraz 20 mm . Te ostatnie są wentylowane. Stosowanie zależy od mocy silnika, względnie pojemności silnika. W zależności od grubosci tarczy zmienia się też grubość klocka. Są tez 2 typy zacisków, jedne mają prowadnice różnej długości i ten typ nie występuje z wentylowanymi tarczami. (jest to info przydatne przy swapie z 10 mm na 20 mm) Do tarcz o gr20mm idą zaciski co się zowią "VW II" i mają prowadnice takiej samej długości.
Nie ma natomiast żadnych różnic między tarczami do automata z tym że jeśli jest to słaby silnik to może tam iść tarcza 10mm co zdarza się też w słabych manualach.
Nie ma też żadnych różnic w konstrukcji tarcz do abs i bez abs.
Ostatnio zmieniony pn gru 28, 2009 01:29 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
paffciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: pn sie 24, 2009 04:31
Lokalizacja: TSK, Bliżyn
Kontakt:

Post autor: paffciu » pn gru 28, 2009 01:38

sas_gti pisze:ta cena nie jest za niska, czemu miała by być?
nie wiem. zawsze wydawało mi się że Bremo to dosyć prestiżowa firma (czyt. droga)
a i mam jeszcze pytanie odnośnie waszej dyskusji:
sas_gti pisze:Nie ma natomiast żadnych różnic między tarczami do automata z tym że jeśli jest to słaby silnik to może tam iść tarcza 10mm co zdarza się też w słabych manualach.

więc te klocki podejdą do manualnej skrzyni czy muszę szukać innej aukcji?? a może źle źle doczytałem?? :kac:
Ostatnio zmieniony pn gru 28, 2009 01:39 przez paffciu, łącznie zmieniany 1 raz.


Thanks from the mountains;-)
Obrazek
Mój Golf: http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=462252

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » pn gru 28, 2009 02:23

brembo nie polecam pokrzywiło mi je jutro wysyłam na reklamacje
ferodo tez nie polecam przereklamowany szmelc
-pylą strasznie
-sa miękkie
-piszczą
kibel za 150zł :green_fuck:
przetestowałem klocki NK/SBS i TRW i o niebo lepiej sie jeździ jeśli ktos wie dla kogo klocki robi SBS podzieli moja opinie


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » pn gru 28, 2009 10:14

Fahoo pisze:-piszczą
Ja mam u siebie z tłumikiem (taka gruba jakby guma naklejona na klocek) i nie piszczą
Pylą tyle samo co TRW i podobnie hamują, różnicę na korzyść Ferodo czuć dopiero przy hamowaniu z dużej prędkości ale nie wielką.
pawcio1989999 mam mało używany zestaw Brembo (kupiony w IC, tarcza 11,8 mm, bez bicia itd.)+klocki TRW, który u mnie sprawował się wyśmienicie i został mi po swapie hampli na 280 mm. Jak jesteś zainteresowany to pisz na PW (dogadamy się).


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 470 gości