Zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju (fajluja obroty)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
_Mati_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 14:16
Lokalizacja: LuBliN
Kontakt:

Zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju (fajluja obroty)

Post autor: _Mati_ » ndz sty 14, 2007 14:53

Tak jak w temacie od jakiegos czasu zauwazylem ze kontrolka cisnienia oleju zapala sie przy biegu jalowym na wolnych obrtach wylacznie jak rozgrzeje sie silnik(70-90*C) np jak gdzies proboje zatrzymac sie na swiatlach wciskam sprzeglo obroty spadaja nawet ponizej 750 przez co delikatnie wszystko przygasa oswietlenie obrotomierza itd (obroty po chwili sie stablizoja 850) jednoczesnie jednak zaczyna mrugac czasem zapala sie na stale kontrolka oleju a jak dodam troche gazu od razu znika jak znowu nie wciskam lekko pedalu zapala sie na nowo .. wymienilem juz olej na nowy, czujnik cisnienia oleju i nie wiem ...
co zrobic zeby kontrolka sie nie swiecila i zeby przy wcisnieciu sprzegla obroty az tak nie sadaly bo troszke denerwojace jest jak wciskam sprzeglo wszystko w srodku przygasa i lekko telepie silnikiem (do momentu ustablilizowania sie obrotow) jakby mial juz za chwile calkiem zgasnac
Mysle nad pompa oleju
a co do falujacych obrotow moze wymiany calej puszki filtra uszczelki , mozliwe ze gdzies biernie pobiera sie zasysa powierze
Ale moze Wy mi cos podpowiece bo nie chce wydawac na darmo floty, mial ktos podobne problemy ??

Golfik 3 1,4 LPG 1996 :satan:


Obrazek

slav36
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 15, 2006 15:21
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: slav36 » ndz sty 14, 2007 14:59

jop w moim mk II mam podobny problem walcze z tym od 2 miesiecy nikt mi nie potrafi pomóc przyłanczam sie do zapytania



Awatar użytkownika
_Mati_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 14:16
Lokalizacja: LuBliN
Kontakt:

Post autor: _Mati_ » pn sty 15, 2007 17:11

ja w sumie od paru tygodni z tym cos proboje zrobic ale nic nie pomaga ;/ i jak widac nikt tez nie zna na forum mozliwej przyczyny ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » pn sty 15, 2007 22:07

Ogólnie to problem jest w tym ze tak nisko shodza obroty silnika wtedy nie ma dziwne ze zapala sie kontorlka oleju i nawet o osiagnieciu wyzszych jeszcze układ nie wytorzył takiego cisnienia. Sprawdz podstwe wtrysku czyli gume łaczącą kolektor z wtryskiem. Musisz sie zajac tymi obotami nie moze tak byc ze po wciśniecu sprzegła spadaja tak nisko, przez co silnik pracuje nie równo i swieca sie kontrolki. Napisz jaki masz filtr oleju załozony. Poytaj na forum co zrobic z tymi obrotami!! Co do kontrolki to czasmi jest to wina filtra oleju (filtron) po wymiania na bosch, knecht zawyczaj problem znika.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 15, 2007 22:43

A dlaczego nie zacząc od podmiany silniczka krokowego, przecież wielu ludziom to pomogło


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
_Mati_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 14:16
Lokalizacja: LuBliN
Kontakt:

Post autor: _Mati_ » śr sty 17, 2007 23:02

filtr oleju tez wymienialem i dalej tak samo

[ Dodano: Pią Sty 19, 2007 17:42 ]
w sumie z tego co poczytalem to bardzo mozliwe (patrzac na obiawy autka) ze to silniczek krokowy .. ale zastanawia mnie tez czy moze nie podjechac do gazownikow bo moze to wina zle ustawionego gazu ... choc identycznie samochod zachowuje sie przy jezdzie na benzynce czyli przy rozgrzanym silniku kontrolka sie pali i obroty po wciasnieciu sprzegla tez spadaja i po chwili sie stabilizuja ... troszke glupieje bo juz nie wiem co jest przyczyna ehhh


Obrazek

Awatar użytkownika
kacfrojd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: kacfrojd » pn sty 22, 2007 22:44

miałem podobny problem , rozgrzany silnik 80st sprzęgło a tu wyskakuje cisnienie oleju, jusch wiem dlaczego poprzedni właściciel utrzymywał poziom oleju ponad stan (sporo ponad stan), teraz jak mam 3-5mm ponad stan wszystko gra
1.9 TD '93
________________________________
:partyman: Wypiłeś - nie jedź!! Nie jedziesz - wypij!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 290 gości