Chłodnica do silnika AAM...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PawelP

Chłodnica do silnika AAM...

Post autor: PawelP » pn sty 01, 2007 22:32

Czy w mk3 z klimą z silnikiem AAM chłodnica jest większa jak w mk3 bez klimy z silnikiem AAM. Tak się zastnawiam - bo termostat wymieniłem - dolny wąż zimny a ciężko zagrzać do 90 stopni jak się pomyka tak około 90 km/h. A jak się pomyka 110 - 120 to już jest ok tzn wskaźnik pokazuje tak niecałe 90 stopni C. No zastanawiam się też dlatego bo widziałem chłodnicę u kolesia w samochodzie z silnikiem 1,6 - to jego chłodnica była zdecydowanie mniejsza.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn sty 01, 2007 22:57

PawelP pisze:bo termostat wymieniłem - dolny wąż zimny a ciężko zagrzać do 90 stopni
Ja mam klimę, jak po 4-5 min jazdy się nagrzeje do 90 stopni, tak trzyma, żeby nie wiem co (lato z włączoną klimą i w korku, czy w zimie na trasie).
A jakiej marki termostacik??? Wahler, czy jakiś "dobry i tani"???
Pozdrawiam



PawelP

Post autor: PawelP » pn sty 08, 2007 17:21

Grzesiekk1982 pisze:
PawelP pisze:bo termostat wymieniłem - dolny wąż zimny a ciężko zagrzać do 90 stopni
Ja mam klimę, jak po 4-5 min jazdy się nagrzeje do 90 stopni, tak trzyma, żeby nie wiem co (lato z włączoną klimą i w korku, czy w zimie na trasie).
A jakiej marki termostacik??? Wahler, czy jakiś "dobry i tani"???
Pozdrawiam
Dzięki serdeczne - mam dobry i tani :-)



Awatar użytkownika
r5badkiller
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 18:15
Lokalizacja: Pleśna k/Tarnów
Kontakt:

Post autor: r5badkiller » pn sty 08, 2007 17:47

hmm...mam pytanko czy jak sie jezdzi np gdzies w trase czy np po miescie to temp powinna byc caly czas 90 ?? bo u mnie wystepuje takowa tylko jak w korku stoje a tak to ok 70 :-k


Golf to Golf. Niemiecka prostota i solidne wykonanie. Może nie ekscytuje, ale można na nim polegać.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 08, 2007 17:54

Pytanie to jest zadawane średnio z 20 razy na tydzień. W niektórych autach mimo calkwicie sprawnego termostatu w czasie jazdy temperatura pokazywana na wskaźniku spada nieco. Do ok. 80 stopni można olać. Dlaczego? Bo czujnik wskaźnika temperatuty jest na króćću którym do silnika wraca płyn z chłodnicy, czyli ochłodzony. Czyli temperatura pokazywana jest niższa niż rzeczywista temperatura pracy silnika. Przektycznie o wymianie termostatu trzeba myśleć jak przy szybszej jeździe wskaźnik nie dochodzi do 80


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn sty 08, 2007 23:14

Paweł Marek pisze:Pytanie to jest zadawane średnio z 20 razy na tydzień
Ale tylko 10 w formie nowego tematu :rotfl:
No fakt...
LUDZIE TUTAJ JEST WSZYSTKO: http://forum.vwgolf.pl/search.php
!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIE BÓJCIE SIĘ TU ZAGLĄDAĆ!!!!!!!!



Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » sob sty 13, 2007 12:27

r5badkiller pisze:hmm...mam pytanko czy jak sie jezdzi np gdzies w trase czy np po miescie to temp powinna byc caly czas 90 ?? bo u mnie wystepuje takowa tylko jak w korku stoje a tak to ok 70
zmień termostat na WAHLER-a i bedzie cały czas 90* bo czy miasto czy trasa powinno byc około 90* taka rola termostatu;)

hehe dobrze koledzy zauwazyli bo ten problem sie pojawia na kazdym kroku... :bigok:


VW forever..

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 315 gości