uklad paliwa?? dusi sie i to strasznie...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
remix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 18:10
Lokalizacja: Wrocek
Kontakt:

uklad paliwa?? dusi sie i to strasznie...

Post autor: remix » czw sty 11, 2007 22:37

Witam pisalem o swoim problemie a raczej wspominalem... wiec teraz napisze konkretnie...
Wiec mam golfiana 1.8GT silnik RP (mono wtrysk)
no i dzis w koncu zrobilem blacharke (byl po lekkim dzwonie) wyjezdzam z garazu wszystko ladnie pieknie jade jakies 4kilometry wszstko oka... po przejechaniu ok 6 czuje ze cos jak by go dusilo no ale jade dalej... dojechalem do sasiedniej wioski zaparkowalem auto... po czym pozniej je przestawilem i zostawilem na pare minut, po jakims czasie pakuje sie w auto i jade do domu (do wrocka ok 30km) przejechalem 200m i zaczal sie sajgon...
silnik chodzil na granicy zgasniecia zaczelo mna trzas ladalem jak laleczka w przod i tyl (Golf jest twardy wiec odczuwalem to dosc bolesnie) gaz do dechy nic nie dawal tylko go jeszcze bardziej dusil, zas jak popuszczalem to mnie wginalo na sekunde w fotel i zas sie mulil... i tak przez cala droge!! a maxymalna predkosc jaka osiagnelem to 100km/h i to z wielka bieda 4,5tys. obr. silnik ryczy a nie idzie do przodu a tu jeszcze 4 i 5bieg czeka...
A gdy wciskalem sprzeglo gaz do oporu po chwili sie wkrecal ale tez ciezko mu bylo...
Probujac szybko ruszyc... tak by zamieszal, na mokrej nawierzchni mielil moze z 3sec i sie dusil.
naprawde pierwszy raz w zyciu tak jechalem...
a moj pierwszy golf 1,6 na gazniku + gaz zbieral sie i chodzil i chodzi 1000x lepiej...
Jak go kupywalem koles mowil ze byly problemy z pompka paliwa ( wymienil ja) no ale cos na moj gust strasznie glosno chodzi przy przekreceniu kluczyka. Bo wedlog mnie nie powinno byc jej slychac.
Dodam jeszcze ze auto bylo jest i byc moze bedzie tylko i wylacznie na benzynie...


[img]http://www.remix.yoyo.pl/avatary/moj-golf-MANGA-TUN-ANIMA.gif[/img]

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt sty 12, 2007 01:43

radziłbym sprawdzić pompkę jeszcze raz


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » pt sty 12, 2007 10:00

Na początek zmień filtr paliwa, praca pompy powinna być ledwie słyszalna. Jak chodzi głośno to albo filtr jest zaprany, albo pompa na ukończeniu.


TDPower

Awatar użytkownika
remix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 18:10
Lokalizacja: Wrocek
Kontakt:

Post autor: remix » pt sty 12, 2007 14:02

Oki sprawdze i jesli zajedzie koniecznosc wymienie (mam nadzieje ze to nie bedzie pompa :( ) ale puki odlaczylem aku rano teraz zeszlem na dol podlaczylem i widocznie reset komputera pomogl bo chodzi prawie idealnie... przynajmniej teraz czuje ze 1.8 tam siedzi...
Dzieki chlopaki za pomoc... :bigok:


[img]http://www.remix.yoyo.pl/avatary/moj-golf-MANGA-TUN-ANIMA.gif[/img]

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » sob sty 13, 2007 00:28

tu jest dośc dobrze opisany układ zasilania - akurat dla mono-motronic ale z tego co wiem to układ zasilania paliwem w RP jest bardzo podobny -> http://www.imc.pcz.czest.pl/imtits/plik ... arelli.pdf


TDPower

Awatar użytkownika
remix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 18:10
Lokalizacja: Wrocek
Kontakt:

Post autor: remix » sob sty 13, 2007 04:10

Jeszcze raz wielkie dzieki ppool27... od dzis dokladnie od teraz bede chyba mial spooro czasu zeby to sprawdzic....
Nie chcem uzywac nie cenzuralnych slow.... Ale jestem Tak WKUR.... ze nie mam pytan
Jade sobie tak kolo godziny 0:30... widze przelatujacego czarnego kota za chwile koles (pasarzer) mowi mi ze kotek chyba stracil swoje 9zyc bo ktos go rozjechal...
no ale nic jade sobie dalej spokojnie bo golfian ma glebe... wpadam na rynek we wrocku (kolo banku pko) dokladnie na plac solny... objezdzam w kolko zeby obczaic co sie dzieje... ale ze lipa straszna i mrzawka padala wybralem sie do kumpla no i wyjezdzajac (w strone heliosa) na droge z pierszenstwem (ktorego ustapilem) poczulem hmmm (jak by to opisac) Jebn...cie w tyl... Pierwsze co zrobilem wysiadlem z auta i krzyknelem polskie slowo wziete z laciny "Krzywa" tylko w niecenzuralnym znaczeniu.... a kolesia z Seata Toledo myslalem ze zabije na miejscu...
I Stalo sie :( :( :( Dzis pierwszy raz wyjechalem sie powozic odkad go zrobilem (byl pukniety jak go kupilem i to tez w tyl) i ujme to tak...
Nigdy nie bylem przesadny ale od dzis chyba zaczne....
Czarny Kot i 13 w liczbie dnia... na ta chwile mimo iz minelo sporo czasu i powinienem troche ochlonac... dalej mam ochote kolesia zlapac i popchnac w strone trumny...
Jestem tak wsciekly a zarazem zdolowany ze nie mam pytan....
Nawet nie zdarzylem sobie zrobic zdjecia jak wyglada po robocie a tu H...
No ale nic... ide sprobuje zasnac... a jak wstane bede myslal jak to zrobic szybko i dobrze najgorsze to ten gosc od ubezpieczalni bo w soboty chyba maja nie czynne tak wiec golf bedzie stal do poniedzialku z otwarta klapa bagarznika :/

Narazie Panowie i Panie...
Dzieki za starania w sprawie ukladu paliwa ktore napewno dadza mi jakis poglad na sprawe... (tylko ciekaw jestem dla czego po resecie kompa golfian smiga jak zloto... nie mam Vag toolsa zeby to sprawdzic .... ale bedzie duzo czasu wiec cos sie wymysli)

Tymczasowo ReMiX is Offline :( :( :(


[img]http://www.remix.yoyo.pl/avatary/moj-golf-MANGA-TUN-ANIMA.gif[/img]

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » sob sty 13, 2007 18:41

Heh, pech nie ma co ... współczuje :(


TDPower

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 298 gości