Pękła mi przednia szyba , dlaczego?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Groszek » pt sty 12, 2007 16:08

RobertP pisze:
Groszek pisze:Szyba mogła pęknąć bo ktoś kiedyś mógł przykleic lusterko na super glu no i po czasie szczeliło.
od samego kleju nie pęka jak już to od dociskania tego elementu do szyby ...

Powiem tak gdyby super glu był rekomendowany i zalecany do klejenia ich to by nie było kleji przeznaczonych tylko do szyb. Znam przypadki bezmyśnego klejenia tanimi błyskawicznymi klejami, a w efekcie powstają pęknięcia szyb.



konjo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:16
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: konjo » pt sty 12, 2007 21:41

Groszek pisze:Szyba mogła pęknąć bo ktoś kiedyś mógł przykleic lusterko na super glu no i po czasie szczeliło.
:zakrecony: super glu wogole nie reaguje z szyba, tak samo jak nie sklei tworzywa ABS. mogło to być cos innego.

Wracajac do 4cm pekniecia, bedzie leciało dalej, szczegolnie zauwazysz jak beda silne mrozy. Przed przegladem czeka Cie wymina szyby. (:


_the orange beast_

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt sty 12, 2007 23:43

Groszek pisze:Znam przypadki bezmyśnego klejenia tanimi błyskawicznymi klejami, a w efekcie powstają pęknięcia szyb.
owszem i ja znam ale samo pęknięcie robi się tylko od nacisku na szybę
bo ludzie myślą że jak posmarują superglue i docisną to będzie OK
a to gó..o prawda i w tej kwestii zgodzić się prawie mogę z Tobą ... :bigok:
jak wklejać lusterko to już na ten sam klej co do wklejania szyb przygotowując
odpowiednio miejsce i położyc bezwzględnie podkład ! i nie dociskać a zamocować
ten uchwyt od lusterka dobrą taśmą papierową (np. Scotch0a lub 3M) dociskając
do szyby i to wystarczy :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
zyraf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 20, 2006 20:45
Lokalizacja: Kołbiel-Wawa
Kontakt:

Post autor: zyraf » sob sty 13, 2007 00:43

Jesli jest faktycznie tak jak mowisz ze szyba sama pekla to moze byc przyczyna to ze auto bylo kiedys bite i nie zbyt dobrze zrobione czego wynikiem sa pekniecia szyby. A dokladniej szczeliny miedzy szyba a karoseria sa nie rowne i przy wjechaniu w jakas dziure lub cos w tym stylu karoseria auta sie napreza i dociska do szyby co moze powodowac pekniecia



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » sob sty 13, 2007 00:53

konjo pisze:szczegolnie zauwazysz jak beda silne mrozy. Przed przegladem czeka Cie wymina szyby. (:
koniecznie wymiana bo policja zabierze dowód a dodatkowy przegląd na stacji to 20zł
znam temat bo w lutym ubiegłego roku miałem peknięcie kore się powiększało
jak wracalem z pracy wstawiałem autko do garażu tam w miarę ciepło i przez noc
z kilku cm robił się pająk a później coraz bardziej i bardziej aż w końcu mnie dopadli :-)


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

trucha0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lis 04, 2006 14:34
Lokalizacja: PODLASKIE

Post autor: trucha0 » sob sty 13, 2007 01:00

a ja ci powiem przerabialem temat pekniecia szyby w 2 golfach3 i powod byl ten sam:
wystarczyło malutkie jak paznokiec ognisko rdzy i poprostu to sie podniosło i napieralo na szybe no i wiadomo nie wytzrymala jezeli idzie od brzegu szyby to sa 2 wyjscia albo bite i zle spasowane albo rdza no kamyk to maloprawdopodobne,wiec jak rdza to trzeba oczywiscie zasilic konto malarza... takie realia ja wracalem z szyba na taśmie przyklejoną bo mialem do najblizszego punktu wymiany 30km to dopiero jazda:P



gpel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 26, 2007 12:38
Lokalizacja: Krosno

Post autor: gpel » czw lut 01, 2007 18:26

:evil: :evil: :evil:
Kurcze, auto tylko tydzień i już problem z szybą. Jadąc dostałem czymś mocno w przednią szybę. Podejrzewam, że to mógł być lód, albo kamień. Rysa jest w dolnym prawy rogu i wygląda że się zamknie w rogu (chyba, że zmieni kierunek i pójdzie na środek).
Czy za taki mały defekt też zabierają dowód?
Ile może kosztować szybka do Bory? Takie niespodzianki rozbrajają mnie ](*,) ](*,) ](*,)

PS. Nie wiem czy to takie przeznaczenie, czy ktoś mi auta pożałował, bo w poprzednim (Corsa) też od razu pękła. Z tym, że Corsa była po dzwonie i później z naprężeń pewnie poszedł pajączek.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw lut 01, 2007 18:43

Mojemu ojcu podszybie zaczęło rdzewieć w niewidocznym miejscu i rdza wypchnęła lekko szybe i trzasnęła niestety.
Szyby nie polecam kleic. Policji może sie to nie spodobać. Za pęknięte szyby dowodzik zabierają.



gpel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 26, 2007 12:38
Lokalizacja: Krosno

Post autor: gpel » czw lut 01, 2007 20:14

jhosef pisze:Za pęknięte szyby dowodzik zabierają.
Niezależnie od wielkości i umiejscowienia pęknięcia?
Dzwoniłem o cenę i trochę jestem zniesmaczony. Zwykła 360 PLN, z pasem u góry 430, oczywiście z wymianą.
Tylko zastanawiam się teraz, czy płacąc drożej dostaję dodatkowo tylko ten pas, czy jeszcze szyba ma inne właściwości? Producent to Pilkington lub ... Glas (tu nie pamiętam), a ceny te same.
Czy wymieniając szybę 30 km od miejsca zamieszkania, mogę spokojnie wsiąść po wymianie do auta i bez obaw jechać?



JoKeR =]
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 29, 2007 09:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: JoKeR =] » czw lut 01, 2007 20:25

gpel pisze:mogę spokojnie wsiąść po wymianie do auta i bez obaw jechać?
z tego co ja wiem to samochod musi troche postac.. ale najlepiej to powie ci ktos kto wie na pewno albo jak zadzwonisz to fachowcy w miejscu w ktorym bedzie to robione..



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw lut 01, 2007 20:31

Mój ojciec musiał poczekać min. 3 h zanim mógł samochodem wyjechać z warsztatu po wymianie. Dopuki klej dobrze nie zwiąże nie powinno się jeździć. Najlepiej, jak pisze JoKeR =] skorzystać z firmy która sama przyjedzie na miejsce. Koszy moze troche większe ale nie masz problemu z powrotem samochodem.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw lut 01, 2007 20:34

gpel pisze:Tylko zastanawiam się teraz, czy płacąc drożej dostaję dodatkowo tylko ten pas, czy jeszcze szyba ma inne właściwości??
ta droższa to jest oprócz tego że jest z ciemnym zielonym pasem
to cała jest przyciemniana albo zielonkawym kolorem albo brązowawym
gpel pisze:Czy wymieniając szybę 30 km od miejsca zamieszkania, mogę spokojnie wsiąść po wymianie do auta i bez obaw jechać?
moje zdanie jest takie że minimum musi stać 4-5h, a jazda wtedy to tylko
i wyłącznie na prostej bez nierówności drodze, inaczej szyba opadnie choćby
1mm albo nawet i mniej i już przeciek !
ale są specjalne blokadki które sie montuje na dole szyby żeby nie opadła, chociaż
i tak wolałbym czekać, bo ten klej do szyb wolniej "schnie/żeluje" niż jakiś tam silikon sanitarny
luksusem byłoby jakby postał 24h to wtedy masz pewne że nie opadła i nie przecieka
zakładając że fachowiec dobrze ją wkleił i użył do tego celu nie tylko samego kleju
ale i specjalnego podkładu (wielu na nim oszczędza bo jest bardzo drogi) ale i bez niego
czasami się udaje i nie cieknie, osobiście bym tak nie zrobił
a tak wogóle to trochę drogo za te szybki ... :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

gpel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 26, 2007 12:38
Lokalizacja: Krosno

Post autor: gpel » pt lut 02, 2007 11:26

Z tego co piszecie, to jednak trzeba wymienić na miejscu i nie łakomić się na tańszą i jechać 30 km.
Czekam tylko jak pójdzie ryska, bo jeśli zamknie się w dolnym rogu, w trójkącie o bokach 15 x 15 cm, a tak wygląda, to dam sobie chyba spokój. Za to też mogą zabrać dowód?



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt lut 02, 2007 11:40

tak mogą, za kazde pęknięcie szyby zresztą



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 154 gości