mocno huczy i brzeczy jak puszcze pedal sprzegla! co to?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » wt mar 15, 2005 12:46

mam golfa 3, 1.4 , skrzynka 5 biegow, i mi brzeczy cos tam w srodku :). rozne sa opinie, ale co moze byc onkretnie? Mysle ze napewno ktos sie spotkal z takimi obiawami. Dzieki za odp. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
KaRBoW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt sty 04, 2005 15:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: KaRBoW » wt mar 15, 2005 13:27

Jak pisalem na samym poczatku jest to ktores z lozys na walku w skrzyni a nie w sprzegle. Lozysko na sprzegle oporowe (dociskowe) dopiero moze halasowac jak sprzeglo jest wlaczone (wcisniete). Wymiana lozyska oporowego to tylko dodatek do wymiany lozysk w skrzyni biegow. (w skrzynce podobno jest ponad 10 lozysk wiec zycze powodzenia. Koszt jednego to wydatek w granicy 50 pln. Ja chyba bede wymienial cala skrzynke chyba ze znajde kogos kto mi ja rozlozy za pol darmo).


Golf III 1.6 ABU (LPG)

Awatar użytkownika
szyki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr mar 23, 2005 19:54
Lokalizacja: pyrlandia
Kontakt:

Post autor: szyki » wt mar 29, 2005 18:23

mam dokładnie to samo.
sprzęgło puszczone i piszczy, rzęzi, stuka.

uszczelki na półosiach były nieszczelne. wymieniłem, dolałem oleju i dalej to samo, piszczy, itp...

przy okazji dowiedziałem się, że któreś z łożysk w skrzyni ledwie żyje, albo się kręci :-)

no nic, teraz zbieram na nową skrzynkę.

czy wie ktoś może, czy jest jakiś sposób na w miarę dokładne sprawdzenie skrzyni przed jej włożeniem i przejechaniem wielu kilometrów, kiedy to okaże się, że coś jest nie tak???

dzięki za pomoc.



xderwold

Sprzęgło i docisk

Post autor: xderwold » śr mar 30, 2005 14:40

Ja właśnie to wymieniam
Docisk wytarty a w sprzęgle tulejka lata jak g***** po kalesonach
Jezdziłem z tym ze trzy miesiące i szlag mi trafił V bieg.

Lepiej wymien



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » czw mar 31, 2005 00:41

witam, ale czy tez miales te same obiawy co u mnie? Bo jak puszcze pedal sprzegla to ciagle cos szoruje, jakes lozysko, ale jak nacisne i trzymam to cichutko jest. Bo widzisz moze byc tez lozysko w skrzyni! pozatym mi sprzeglo dobrze ciagnie i nie mam z tym problemow, tylko ze 5 bieg troche swiszcze :). Czy u Ciebie jest ten sam obiaw i czy juz to usuneles?>? Jak tak to napisz co dokladnie wymieniles. dzieki



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » pn cze 13, 2005 22:32

witam , zrobielem skrzynke i usunelem to halasliwe lozysko :):):) jeee wreszcie ale bylo sporo roboty, zrobilem sam ale siedzialem troche. Pozatym uszczelnilem i nowy olej!!! Valvoline 75W95 polecam nom u mnie wchodzi 3,3 litra (golf 3) skrzynka 085. Teraz pracuje cicho bez zadnych halasow. czesci kosztowaly lozysko 100 plus semerungi 30 zl plus olej niestety 120 zl. Ale warto bylo. Pozdrawiam



HaiFisch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt paź 29, 2004 18:20
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW JETTA mk2

Post autor: HaiFisch » wt cze 14, 2005 00:39

widzę, że się zbierałeś ponad 2 miechy :) najważniejsze jest to że sam sobie z tym poradziłeś. przynajmniej wiesz co tam w środku teraz jest :grin: pozdrawiam


[url=http://www.tkk.org.pl]TUNING KLUB KRAKÓW[/url]

Baster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob maja 07, 2005 02:05
Lokalizacja: Lezajsk
Kontakt:

Post autor: Baster » wt cze 14, 2005 11:03

speede czyli w koncu jakie lozysko to bylo bo u mnie sa te same objawy i mechanik powiedzial mi wlasnie ze to lozysko oporowe



tayger

Post autor: tayger » wt cze 14, 2005 13:50

jak sie ma dobre klucze i najlepiej bloczek do podciagniecia to wyjecie skrzyni nie jest wcale klopotliwe.
ja robilem sprzeglo w swoim i zabralem sie za robote, myslalem ze dam rade tylko podniesc zaba ale to nie warto. skrecilem pojechalem do kumpla ktory ma blok i nie minely 4 piwa sprzeglo bylo zrobione! latwiej wyjac skrzynie!



Awatar użytkownika
cyarnz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 470
Rejestracja: śr sie 18, 2004 10:49
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: mocno huczy i brzeczy jak puszcze ******* sprzegla! co

Post autor: cyarnz » wt cze 14, 2005 14:53

speede pisze:wiec, mam taki dylemat bo nie wiem co to jest, sprzeglo chodzi okie ciagnie i lekko chodzi. Ale jak puszcze ******* sprzegla to mocno huczy, cos tak żęzi, cholera mocno ze radio musze wlaczac :). Ale jak nacisne i trzymam to cichutko. Moze ktos kiedys mial podobny problem, co trzeba wymienic, gdzie zajrzec.? zeby usunąc usterke. Mam nadzieje ze sa tu fachowcy. Dzieki za rada.
O ile masz mk2 .16 - 1.8 to krzynki nie trzeba sciaga:))) Wystarczy odkrecic dekiel od czola skrzyni i tam siedzi lozysko, roboty na pol godziny i koszta niewielkie



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » wt cze 14, 2005 18:42

pupa nie lozysko sprzeglowe, zastanowcie sie lozysko sprzeglowe nie huczalo by na wolnych obrotach, bo dziala dopierojak na nie nacisniemy. wiec odpada. Jest to ktores lozysko na walku sa 4 stozkowe lozyska i 4 waleczkowe, stozkowe siadaja. Ja wymienilem 2 bo szkoda kasy jedno kosztuje okolo 100 nom sa bardzo drogie. Wymienilem tez i sprzeglowe odrazu, ale najpierw spradzie stan oleju 75w90 koniecznie!, nawet pol iiutra ubytku ma duzy wplyw na prace skrzynki. Zalalem 2 litry co mi jeszcze cos rzezilo, jak dolalem 1,3 to wszystko zamilklo :)powodzenia.



tomekzG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 21:10
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: tomekzG » wt lis 22, 2005 11:56

Spede, czy mógłbyś podać gdzie zakupiłeś łożyska do swojej skrzynii(ew. numer,typ łożyska) mam obawy ,że czeka mnie podobna robota.
Aha i jak z perspektywy czasu sprawuje się skrzynia po remoncie.
Pozdrawiam.



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » wt lis 22, 2005 17:43

lozyska kupilem w sklepie z lozyskami, tam gdzie czesci do samochodwo zachodznich poszukaj. najpierw musisz wyjac lozysko i je zawiezc. Sa drogie. Szczegolnie te z kolzniezem kosztuje 100 zl!, te drugie stozkowe kolo 40 zl.Najpierw sprawdz czy masz olej. Musi byc na maxa tyle ile trzeba.i tylko syntetyk. U mnie po remoncie chodzi oki. Uszczelnilem i wszystko gra. Ale robota to pracochlona. Powodzenia



tomekzG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 21:10
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: tomekzG » śr lis 23, 2005 09:21

Dzięki Seede za info.
Uważasz,że jeżeli mam identyczne objawy jak Ty to uzupełnienie stanu oleju w skrzyni może je zminimalizować bądz usunąć - czy ja dobrze zrozumiałem?
Bo bardzo bym chciał żeby tak było.
Aha, skrzynię oczywiście wyjmowałeś z samochodu.
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości