Alarm Forteca do Passata b3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

franc5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 05, 2005 10:02
Lokalizacja: Dabrowa

Alarm Forteca do Passata b3

Post autor: franc5 » pn sty 08, 2007 13:45

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie alarmu i podłączenia go do passata.
Zakupiłem super Fortece i moje pyt jest takie: jak podłączyć blokadę zapłonu mam takie kabelki "+12v po przekręceniu stacyjki" oraz dwa grube "wyjście styków przekaźnika blokady zapłonu" jak to fizycznie zrobić.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 08, 2007 17:20

franc5 pisze:wyjście styków przekaźnika blokady zapłonu
chodzi o to żeby przeciąć jakiś kabel zasilający ważny element, co po zadziałaniu blokady uniemożliwi odpalenie. Zwykle przecina się kabel zasilający pompę paliwa, lub zasilający cewkę. Przecięte końce trzeba dołączyć do styków roboczych przekaźnika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » pn sty 08, 2007 17:26

mam identyczny alarmik u siebie, ale niestety do tej pory nie podłączyłem tego odcięcia zapłony. Odcięcie to działa na zasadzie "kontraktonu". Po przekręceniu stacyjki w pozycję zapłon musisz wcisnąć ukryty przycisk , który zamyka obwód i wtedy do 8 sekund auto można odpalić, po zgaszeniu silnika tak samo 8 sekund(sprawdzałem miernikiem).
Ten kabel +12V po przekręceniu stacyjki łączysz z kabelkiem przy stacyjce całym czarnym cieńkim. Jest on po to, aby alarm "wiedział" że auto jedzie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 08, 2007 17:43

irekczek pisze:mam identyczny alarmik u siebie, ale niestety do tej pory nie podłączyłem tego odcięcia zapłony. Odcięcie to działa na zasadzie "kontraktonu". Po przekręceniu stacyjki w pozycję zapłon musisz wcisnąć ukryty przycisk , który zamyka obwód i wtedy do 8 sekund auto można odpalić, po zgaszeniu silnika tak samo 8 sekund(sprawdzałem miernikiem).
piszesz o czymś całkowicie innym, czyli o przycisku dodatkowym, który zależnie opd ustawień alarmu służo do odblokowania, zablokowania alarmu, programowania ustawień itd. Autor pytał o immobilajzer.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

franc5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 05, 2005 10:02
Lokalizacja: Dabrowa

Post autor: franc5 » wt sty 09, 2007 16:07

czyli z tego co rozumiem to sygnał sterujący (+ 12 v centralka rozpoznaje kluczyk) biorę ze stacyjki a dwa czarne to wyjścia które po autoryzacji kierowcy są łączone (np przewód do rozrusznika bądź do pompy paliwa) :pub: tak :pub: :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 165 gości