Wymiana panelu nawiewu i klimatyzacji

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mniamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 04, 2006 09:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wymiana panelu nawiewu i klimatyzacji

Post autor: Mniamek » pn sty 08, 2007 12:32

Witam.

Jakiś czas temu pisałem o tym jak to spaprało mi się pokrętło od ustawiania kierunku nawiewu. W skrócie: ząbki nie łapią i jak się kręci to słychać terkot no i potem nie daje się wrócić do ustawień krańcowych. Po rozkręceniu, okazało się, że to wina tych zębatek, ale konkretnego uszkodzenia nie znalazłem. Zakupiłem więc nowy panel i dostałem go razem z cięgnami. No i tu moje pytanie

Czy muszę rozebrać cała konsole i deske by zamontować nową konsolę z zębatką? Nie można jakoś odczepić cięgien i zaczepić starych - ja tam widze takie metalowe blaszki niedaleko mocowania cięgien do konsoli - ale siedzą mocno i mam dylemat czy tego nie da się odczepić i zamocować tylko samej nowej konsolki po czym zaczepić nowe cięgna.

Ogólnie pewnie na wiosne, w ciepły dzień siadłbym i porozkręcał w sobotę całość, ale obawiam się demontażu, bo w kierownicy i w miejscu schowka mam poduchy powietrzne - nie chciałbym coś tam napaprać - bo jakoś słabo mi te naprawy wychodzą (ostatnio jak naprawiałem reflektor, który nie świecił udało mi się zwalić regulację pionową i teraz prawy świeci 10 cm wyżej niż lewy :().

Wszelkie informacje i porady mile widziane. Dzięki.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn sty 08, 2007 12:35




Awatar użytkownika
Mniamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 04, 2006 09:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Mniamek » pn sty 08, 2007 12:50

Czytałem, ale tam nie ma tego czego szukam. :) Panel sobie demontowałem już i wiem jak go odkręcić i przykręcić. A moje pytanie dotyczy cięgien - widać je na zdjęciach. Na forum właśnie czytałem, że jak cięgno spadło od strony panelu nawiewu to nie ma problemu, ale gdy spadło tam to może czekać rozbiórka dechy. Uprzedzam linki z instrukcją do robioru Passata :) też widziałem i książkę z demontażem deski golfa też mam w domu. Mi, jak wskazuje w poście, chodzi o możliwość zaczepienia do nowego panelu starych cięgien - i konkretnie o te blaszki - czy da sie je zdejmować i zakładać - oraz jak to zrobić żeby nie skopać.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn sty 08, 2007 14:26

myślę że od spodu muszą byc jakieś zawleczki trzeba by było się dokładnie przyjrzeć



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości