ubywający płyn chłodniczy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sp1808
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 16:54
Lokalizacja: kalisz

Post autor: sp1808 » sob sty 06, 2007 19:36

cześća jednak znalazłem przyczyne ubywającego płynu. okazało się że lekko się poci z pod krucca który jest przy silniku i dochodzi do niego wąż z chłodnicy w tym kruccu znajduje się czujnik temp. cieczy, ale on mi puścił na łączeniu z silnikiem i puszcza troche płynu. najgorsze to jest to że ten kruciec był wymieniany w lipcu i znowu puścił.jak zrobić żeby już mi więcej nie puszczał ? może wymienić na orginał i będzie z głowy, co o tym sądzicie????



ladymonia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 16, 2006 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ladymonia » sob sty 06, 2007 20:13

podlacze sie z pytaniem,
jaki jest koszt wymiany uszczelki pod glowica - wawa
co przy okazji takiej wymiany warto zrobic,
czy koniecznie trzeba planowac glowice?
tez mi tak po trochu ubywa plynu, wyciekow nie widze, szyby nie sa tluste
a problemy z ubywaniem plynu pojawily sie gdy latem jezdzilem a wskaznik temp. pokazywal ciagle 70stopni.
okazalo sie ze padl czujnik temp. mam wrazenie ze od tego czasu wlasnie sa te ciagle ubytkie male ale jednak sa.
Ja za wymiane uszczelki, rozrzadu, planowanie i szlifowanie głowicy z nowym olejem płaciłam 900zł. to by ło ok miesiąca temu, ale nie w żadnym serwisie tylko w zaufanym warsztaciku :) U mnie uszczelka ujawniła sie po przez wywalenie płynu i bulgotaniem w zbiorniczku :( Dzisiaj właśnie też zauwazyłam że mi ubyło płynu więc chyba jakaś nieszczelność sie zrobiła bo przynajmniej uszczelke moge wykluczyć :)



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » sob sty 06, 2007 21:54

sp1808 pisze:cześća jednak znalazłem przyczyne ubywającego płynu. okazało się że lekko się poci z pod krucca który jest przy silniku i dochodzi do niego wąż z chłodnicy w tym kruccu znajduje się czujnik temp. cieczy, ale on mi puścił na łączeniu z silnikiem i puszcza troche płynu. najgorsze to jest to że ten kruciec był wymieniany w lipcu i znowu puścił.jak zrobić żeby już mi więcej nie puszczał ? może wymienić na orginał i będzie z głowy, co o tym sądzicie????
jak nie jest pęknięty to go odkręć i wkręć ponownie ale nakładając lekko silikoniku
i będzie git, ja tak mam u siebie i i robiłem u kuzyna, bo powiem Ci że oryginalny
pojeździ podobnie no chyba że znajdziesz nowy lub używany oryginał metalowy
ale on jest już dawno nie do zdobycia ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

diablo93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 20, 2006 21:53
Lokalizacja: Wawa

Post autor: diablo93 » sob sty 06, 2007 22:25

U mnie jest coś podobnego. Wymieniłem olej i wlałem go tyle, ile było w serwisówce ( 4l ). Było z 0.4 l za dużo i jeździłem troszke z tym poziomem. Silnik zaczął się pocić z lewej strony pod kołami pasowymi i z przodu pod filtrem oleju. Przestraszyłem się i spuściłem olej mniej wiecej do połowy na bagnecie. Zauważyłem iż prawie nie mam płynu. Martwię się, że to uszczelka pod głowicą. Co myślicie?



sp1808
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 16:54
Lokalizacja: kalisz

Post autor: sp1808 » sob sty 06, 2007 23:44

ale żeby ten kruciec odkręcić to musze zlać płyn?



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » ndz sty 07, 2007 11:47

sp1808 pisze:ale żeby ten kruciec odkręcić to musze zlać płyn?
nie musisz odkręcaj tylko wczesniej poodczepiaj węże i unieś je deczko do
góry żeby jak najmniej Ci uciekło, a później mógł ubytek dolać
odkręcaj i już :-) :bigok:

jak uszczelnisz silikonikiem i dokręcisz
to nie zalewaj od razu i nie odpalał silnika, niech silikon
dobrze "stężeje" czy stwardniej z 2 godzinki lub nawet wiecej
i dopiero zalej płyny i odpaj silnik bo jak za wcześnie to woda przeleci :bigok:
Ostatnio zmieniony pn sty 08, 2007 00:32 przez RobertP, łącznie zmieniany 2 razy.


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » ndz sty 07, 2007 17:38

diablo93 pisze:U mnie jest coś podobnego. Wymieniłem olej i wlałem go tyle, ile było w serwisówce ( 4l ). Było z 0.4 l za dużo i jeździłem troszke z tym poziomem. Silnik zaczął się pocić z lewej strony pod kołami pasowymi i z przodu pod filtrem oleju. Przestraszyłem się i spuściłem olej mniej wiecej do połowy na bagnecie. Zauważyłem iż prawie nie mam płynu. Martwię się, że to uszczelka pod głowicą. Co myślicie?
mnie kiedys tak w warsztacie zalatwili...od tego czasu troche cieknie z pokrywy zaworow, uszczelniacza wałku i miski olejowej


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości