[MK2 1.6 PN] Nie odpala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kervan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn gru 27, 2004 14:08
Lokalizacja: Czersk

[MK2 1.6 PN] Nie odpala

Post autor: kervan » pt sty 05, 2007 20:16

Witam

Po wymianie uszelniaczy zaworów i zaplanowaniu głowicy. Samochód po złożeniu nie odpala. Sprawdzone jest wszystko - cała instalacja elektryczna gażnika. świece. Rozrząd ustawiany kilkakrotnie. A samochód ani mru mru.

Czy ktoś ma pomysł co może być???



krzysztofek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt mar 07, 2006 21:48
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: krzysztofek » pt sty 05, 2007 20:53

a gaźnik był rozbierany?? a jak go odłaczałes to zanim poodpinałes kable od cenatralki to upłyneło ok 1 minuty czy zaraz po zgaszeniu silnika to odłaczałes?? nie przytkało Ci gdzies którejś z dysz?? spróbuj odłaczyc centralke i odpalac bez niej jak zaskoczy to mogło walnąć centralke.


Nie wiesz jaka bryka?? Kup sobie Golfika

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » sob sty 06, 2007 11:42

wlej troszke paliwa w gaznik i sprawdz czy ci odpali na 3 sekundy a bedziesz wiedzial czy to wina gaznika czy elektryki ewentualnie rozzadu itp.
sprawdz czy swiece masz mokre jak pokrecisz chwilke rozrusznikiem
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

kervan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn gru 27, 2004 14:08
Lokalizacja: Czersk

Post autor: kervan » sob sty 06, 2007 12:42

Gażnik też był zalewany. jednak nadal nic nie reagował. niestrzelał jak dzieje sie przy żle ustawionym rozrzadzie ( chodz rozrząd nawet był rzestawiany co dwa żeby) Iskre na świecach sprawdzaliśmy. Jednak nie kojarze czy były one mokre.

Gażnik był odłańczany po pownym czasie po wyłączeniu ( po wstawieniu do garażu) Samochód wcześniej jeżdził na gazie na tym gażniku.



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » sob sty 06, 2007 17:18

sprawdz dokładnie czy wszystkie kable podpięte do gaźnika.
ale ja i tak myśle że źle ustawiliście zapłon albo rozrząd, no bo co innego mogło się stać???.
czarów tam nie ma, ja sam rozbierałem silnik u siebie i jest ok, nie było żadnych problemów z odpaleniem.
pozdro.



kervan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn gru 27, 2004 14:08
Lokalizacja: Czersk

Post autor: kervan » sob sty 06, 2007 18:36

AParat zapłonowy nie był ruszany. Kable zostały sprawdzone (jak już wcześniej pisałem) benzyna pojawia się na dwóch świecach. ale mimo wszystko nie nastepuje zapłon. Dysze w gażniku zostały sprawdzone i są drożne. w którą komorę gażnika powina wlatywać benxyna przy odpalaniu??



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » sob sty 06, 2007 18:48

ok, aparatu zapłonu nie ruszałeś, ale koło napędzjące aparat mogłeś źle ustawić???.
a jak źle ustawisz wałek to np. podczas sprężania któryś zawór będzie otwary i jak ma odpalić??.
pozdro.



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » sob sty 06, 2007 19:14

a jak źle ustawisz wałek to np. podczas sprężania któryś zawór będzie otwary i jak ma odpalić??.
tak bedzie tylko gdy żle ustwaisz wałek rozrządu, a podobno rozrząd jest OK.

Ale tak jak pisze poprzednik, jeśli przestawiłeś koło napędzające wałek od napędu pomki paliwa i aparatu to nie odpali.

Sprawdź gdy ustawisz wał na znak na kole zamachowym w okienku skrzyni, czy znak na kole wałka rozrządu jest na właściwym miejscu i czy palec w aparacie wskazuje na przewód pierwszego cylindra.



kervan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn gru 27, 2004 14:08
Lokalizacja: Czersk

Post autor: kervan » sob sty 06, 2007 19:51

krzycho85 pisze:
a jak źle ustawisz wałek to np. podczas sprężania któryś zawór będzie otwary i jak ma odpalić??.
tak bedzie tylko gdy żle ustwaisz wałek rozrządu, a podobno rozrząd jest OK.

Ale tak jak pisze poprzednik, jeśli przestawiłeś koło napędzające wałek od napędu pomki paliwa i aparatu to nie odpali.

Sprawdź gdy ustawisz wał na znak na kole zamachowym w okienku skrzyni, czy znak na kole wałka rozrządu jest na właściwym miejscu i czy palec w aparacie wskazuje na przewód pierwszego cylindra.
Wszystkie te elementy były sprawdzone. kilka krotnie i nic. Testowaliśmy również samochód na gazie ale tutaj tak samo milczy.



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » sob sty 06, 2007 20:34

no to archiwum X, jeśli rozrząd i zapłon jest ok.



kervan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn gru 27, 2004 14:08
Lokalizacja: Czersk

Post autor: kervan » sob sty 06, 2007 20:47

Czy ktoś posiada działajacy link do strony z której można ściągnąć serwisówki do tego typu silnika?? Golf 2 89r. silnik PN 1,6 Gażnik 2ee



Awatar użytkownika
Triceq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: sob paź 29, 2005 16:25
Lokalizacja: Ostrołęka/Wawa

Post autor: Triceq » sob sty 06, 2007 21:09

Kable sprawdzane, świece... rozumiem, że i iskra jest, bo jeśli nie przestawienie zapłonu, dobry cykl pracy i paliwo wlewa się do cylindra, to jak ma niby nie zagadać??

[ Dodano: Sob Sty 06, 2007 20:23 ]
Pod tym adresem masz PDF'a z opisem silników od 1.6 do 1.8 golf II i jest tam gaźnika 2ee.

http://www.system-net.pl/%7Epaw0059/VW. ... .6-1.8.pdf



diablo93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 20, 2006 21:53
Lokalizacja: Wawa

Post autor: diablo93 » sob sty 06, 2007 22:04

Witam. Ja miałem podobny problem po wymianie rozrządu. Wujaszek ustawił wg. znaków i pupa blada :( . Całe szczęście wcześniej zaznaczył jak ustawiał poprzedni właściciel. Czyli przestawiony o 4 ząbki ( tylko nie pamiętam w którą stronę) . No i po problemie. Nie wiem dlaczego tak jest , może wałek jest inny wsadzony, nie wnikam.



Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » sob sty 06, 2007 22:38

Ja rozrząd ustawiałem wg porad na tym forum i nijak po ustawieniu się nie zgrywają znaki, a samochód chodzi jak przecinak. Więc poszperaj na forum była gdzieś fotoporada jak go ustawić.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158822&start=0]Mój były golf[/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 264 gości