Jak dodac mocy w ABD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » czw sty 04, 2007 20:47

A co ma dawać wywalenie podgrzewacza z kolektora?...A po co kolego chesz teraz sprzedać ten silnik, skoro tak go zachwalasz. Ja bym nie sprzedawał takiego super cacka 1.4, które daje sobie rade Golfem TDI. Zapłon masz na 12? Dużej żywotności to ja mu nie wróże. Oczywiście nie kwestionuje twoich poczynań z tym silnikiem. Nie chce też żebyś mnie źle zrozumiał. Ale wiesz np. planowanie głowicy to zabieg nie mający nic wspólnego z podniesiem mocy. Podobnie jak uszczelnienie kolektorów. Tak po prostu ma być, w normalnym sprawnym aucie. Ten wałek może coś jedynie pomóc. Przelotowy układ jeśli nie masz zapchanych tłumników i katalizatora, nie robi z tego silnika rakiety. Jeśli masz zapłon pszyspieszony dodatkowo o 6 stopni, to może wróżyć szybkie wypalenie gniazd. Moze sprawdź go najpierw na hamowni i wtedy okaże się ile mu dodaleś mocy. Ale oczywiscie niczego nie chcę kwestionować, bo wiem, że upór pasjonata potrafi czynić cuda. Także jeśli nie dałeś się TDi to gratulacje.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw sty 04, 2007 21:10

dołączę się do rozmowy:

kiedyś miałem kadetta GSI 1.8 silnik E 18 NV (na gaźniku) - jakaś przeróbka z niemiec (tarcze z tyłu, wloty na masce, podgrzewane siedzenia. Jednym słowem smok.

I cieszę się, ze go sprzedałem, bo posiadam teraz mk3 1.4 ABD i jest bardzo ekonomiczny.
Latem za 20 zł gazu przejeżdżałem ok. 145 km, teraz w tym okresie około 120 km.

Fakt, że ma przejechane ponad 200 tys., ale nie narzekam, po co kombinować z silnikiem.

Pozdro dla wszystkich


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sty 04, 2007 21:16

Luis-Tuchola pisze:A co daje taka przeróbka??
nie należy watpić że w sumie przeróbki jokera podniosły moc silnika. Kada z nich ma jakiś tam mniejszy kub większy sens.
Tylko zadaj sobie pytanie co ty chcesz zrobić i po co. Komu zaimponuje Golf po tuningu silnika z moca około 80 koni? Jeśli chcesz się po prostu bawić albo uczyć tuningu na swoim autku, narażając się na szybki koniec silnika to prosze bardzo, wtedy masz od tego dział tuningowy na tym forum albo sto innych forum.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

joker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 28, 2005 00:03
Lokalizacja: z poludnia!!!!!
Kontakt:

Post autor: joker » czw sty 04, 2007 22:11

Jacenty85 pisze:A co ma dawać wywalenie podgrzewacza z kolektora?...A po co kolego chesz teraz sprzedać ten silnik, skoro tak go zachwalasz. Ja bym nie sprzedawał takiego super cacka 1.4, które daje sobie rade Golfem TDI. Zapłon masz na 12? Dużej żywotności to ja mu nie wróże. Oczywiście nie kwestionuje twoich poczynań z tym silnikiem. Nie chce też żebyś mnie źle zrozumiał. Ale wiesz np. planowanie głowicy to zabieg nie mający nic wspólnego z podniesiem mocy. Podobnie jak uszczelnienie kolektorów. Tak po prostu ma być, w normalnym sprawnym aucie. Ten wałek może coś jedynie pomóc. Przelotowy układ jeśli nie masz zapchanych tłumników i katalizatora, nie robi z tego silnika rakiety. Jeśli masz zapłon pszyspieszony dodatkowo o 6 stopni, to może wróżyć szybkie wypalenie gniazd. Moze sprawdź go najpierw na hamowni i wtedy okaże się ile mu dodaleś mocy. Ale oczywiscie niczego nie chcę kwestionować, bo wiem, że upór pasjonata potrafi czynić cuda. Także jeśli nie dałeś się TDi to gratulacje.
juz odpowiadam zaplon jest tak ustawiony by niebylo spalania stukowego i jest dobrze ustawiony i mozesz mi wierzyc , czemu sprzedaje a temu bo vrka juz lezy i czeka na montaz , co do kolektorow to tu sie mylisz bo zostaly spasowane z glowica bo byly przez fabryke tak odlane ze przyslanialy wlot i wylot - ale co tam ty sie znasz lepiej - co do planowania glowica jest splanowana 0,6 mm moze niewiele ale ostro skrobiac glowice zwieksza sie stopien sprezania - ale ty o tym oczywiscie tez wiesz lepiej - co do sprawnosci silnika mozna podjechac i sobie sprawdzic ze niejest zajezdzony , jesli kogos interesuja fotki z prac nad glowica to sa umieszczone na mojej stronie www.ibi.go.pl silnik jak i skrzynia jest do sprzedania i mozna to sprawdzic jesli ktos potrzebuje cos do abd to zapraszam



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » czw sty 04, 2007 22:18

witam.
jak wywalisz kata, sonda będzie działać ale nie prawidłowo w układzie wydechowym będą inne ciśnienia z tąd czasem świruje obrotami, silnik może stracić dynamiekę w rużnych zakresach obrotów, może być lepszy monent w górnym zakresie ale gorszy w dolnym, tak samo jest po zastosowaniu strumiennicy, niektórzy piszą że psują one silniki nieprawda.
w tym silniku nic wiele nie zwojujesz, możesz mu delikatnie podciągną kulture pracy poprzez jakieś stożki dobre świece itd. jak chcesz się pobawić to możesz zrobić odpowiednio głowicę, ale i tak jakiś super efektów nie będzie.
sportowe wałki, nie wiem czy nawet ktoś robi do tego silnika.
no turbo mu też nie zapodasz bo silnik się zagotuje albo wybuchnie heheh.
pozdro. :bigok:
nie polecam wiele grzebać w tym silniku tak jak większość pisze, poprostu kup coś mocniejszego.
pozdro.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pt sty 05, 2007 00:33

Spokojnie joker. Ja Ci nie docinałem, także powstrzymaj się. Ciśnienia sprężania nie powinno się w taki sposób podnosić. I niczego nie wiem lepiej. Skoro ty masz ten silnik znaczy, że ty wiesz o nim wszytsko. Prawda dla mnie jest taka:Przerabianie kosiarki na odrzutowca to zły pomysł. Tym bardziej, że przy największych chęciach wyjdzie Ci "kukuryźnik". Lepiej kupić sobie nowy, dobry silnik. Ewnetulanie dołożyć troszke i kupić GTI. Ale co tam, ja się nie znam.



Awatar użytkownika
rafałk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 22, 2007 21:01
Lokalizacja: krzepice

Post autor: rafałk » wt lip 03, 2007 00:31

Witam, hehe, panownie tylko sie nie smiejcie:)Ja w swoim ABD mam zmieniony program, nie nazywam tego chiptuningiem bo pewnie zbyt dumnie to brzmi.Ale fakt faktem jezdze juz prawie rok na zmodyfikowanym chipie.
I fakt faktem rakiety z tego silnika nie zrobisz:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości