mam chyba problem z cisnieniem oleju w moim mk2 Pomozcie!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Qbass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lip 26, 2006 14:26
Lokalizacja: Zakroczym

mam chyba problem z cisnieniem oleju w moim mk2 Pomozcie!

Post autor: Qbass » czw sty 04, 2007 17:01

witam!
tak jak w temacie moj golfik to MK2 1.8 GT RP, ma przejechane 260tys km. w poprzednim roku zrobil 10 tys km i rzadko jezdzil. Jak jade sobie na 5-tym biegu 120km/h na pozniej zwolnie na 80km/h na tym samym biegu to zaczyna palic sie kontrolka oleju. Tak sie dzieje jak dostanie wiekszych obrotow pow 3tys a pozniej jak jade na okolo 2tys i ponizej to zaczyna migac zwieksze obroty i jest ok. Olej wlany byl elf sporti 15w/40. Zadnego stukania nie slychac silniczek chodzi cicho, pali bez problemow. Mechanik wykluczyl ze jest to problem z komputerem. Macie jakies pomysly??

z gory dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » czw sty 04, 2007 17:41

Plroblem moze leżec po stronie albo czujnika oleju albo filtra oleju. ja bym obstawiał filtr oleju. Napisz jaki posiadasz. Czesto taka usterka pojawia sie w wyniku zamontowania filtra oleju firmy filtron. Po zmianie na bosch, knecht itp. objawy znikaja.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Qbass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lip 26, 2006 14:26
Lokalizacja: Zakroczym

Post autor: Qbass » czw sty 04, 2007 18:00

czujnik oleju wymienilem na nowy bylo ok przez jakis czas ale pozniej to samo ,filtr oleju dokladnie nie wiem jaki to jest ale napewno nie filtron. ale chyba nic sie nie stanie jak bede z ta kontrolka jezdzil spokojnie ??

[ Dodano: 04 Sty 2007 17:02 ]
czujnik oleju wymienilem na nowy bylo ok przez jakis czas ale pozniej to samo ,filtr oleju dokladnie nie wiem jaki to jest ale napewno nie filtron. jutro postaram sie wymienic filtr oleju. ale chyba nic sie nie stanie jak bede z ta kontrolka jezdzil spokojnie ?? bo musze jechac jutro do wawki to zrobie jakies 100km. mam nadzieje ze nic mi nie walnie po drodze.



Awatar użytkownika
Piotrek1983bb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn paź 30, 2006 13:47
Lokalizacja: Bielsko - Biała VAGROX.PL
Kontakt:

Post autor: Piotrek1983bb » czw sty 04, 2007 21:10

Ja miale tez problem z kontrolka cisnienia oleju.
U mnie objawy byly takie ze jak jechalem wiecej niz 40km/h to zaczela sie swiecic!!!
Kable czujniki sprawdzone i dalej bylo to samo. Sprawdzilem sobie jakie mam ladowanie i sie okazalo ze jest 16-17V (ma byc 14,4 max) wiec wymienilem regulator napiecia cena 80zl Bosch.
Od tamtego czasu zrobilem ok. 400km i juz nie swieci. Dziwny przypadek i kazdy mechanik rece rozkladal bo wszystko bylo wpozo. Co ma regulator napieci do kontrolki cisnienia oleju to nie wiem, Grunt ze to pomoglo.



lukasz1824
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 01, 2007 15:46
Lokalizacja: slaskie
Kontakt:

Post autor: lukasz1824 » pt sty 05, 2007 00:36

hej ja mialem tez taki problem w mk3 1.6 i jezdzilem p[rawie rok czasu z tym i wymienilem czujnik olej na gesciejszy a okazalo sie ze to pompa olejowa i wymienilem i do tej pory mam swiety spokoj a mielem te same objawy pozdro . wiec zmierz sobie cisnienie na 99% jest to m



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości