PROBLEM Z TEMPERATURĄ !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

RAFIK-XX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pn sie 07, 2006 19:01
Lokalizacja: BIAŁYSTOK/PIASTA
Kontakt:

PROBLEM Z TEMPERATURĄ !!!

Post autor: RAFIK-XX » czw sty 04, 2007 17:53

Mam taki problem,a mianowicie wymieniłem termostat na Wahlera,wymieniłem czujnik temperatury no i robie pierwszy test:Jade z rana do pracy 33km no i temp.jest extra,czyli 90*.Byłem z tego bardzo zadowolony,ale tylko do momentu powrotu z pracy bo wówczas temp.była już 100* i nie słyszałem aby wentylator się włączył.Nawet jak juz podjechałem pod chatę i wyłaczyłem silnik to wentylator tez nie działał,a rura górna od chłodnicy goraca,a dolna zimna.
Bardzo proszę o odpowiedz!!!
Dziekuję z góry za wszelkie odpowiedz!!!



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw sty 04, 2007 18:08

RAFIK-XX pisze:wentylator tez nie działał,a rura górna od chłodnicy goraca,a dolna zimna.
GDYBY - termostat ci siadł wtedy przy tej temp powinien załączyś sie wentylator 100st to duzo !!!!!!! ma.ły teścik - jak juz sie kawałek pzrzejedziesz niech sobie chodzi na biegu jałowym kontrolując cały czas co się dzieje z płynem w układzie tzn (w zbiorniczku ) jeśli temp osiągnie wspomniane 100- i ponad nic się zmieni wtedy musisz sprawdzić czujnik temp który jest odpowiedzialny za włączenie sie wentyl do tego czasu sprawny termostat powinien się otworzyc nie sugerując sie wskaznikiem temp ! a tak na marginesie jeszcze raz sprawdz stan płynu



ladymonia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 16, 2006 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ladymonia » czw sty 04, 2007 18:46

Niestety ja mam taki sam problem :( Wymieniłam czujnik temperatury, a termostat był wymieniany jakieś 3 tyg temu ale nie wiem na jaki bo nie zapytałam w warsztacie (wtedy nie wiedziałam że ma to takie znaczenie) i niestety temperatura trzyma sie na ogół 90 -100 stopni ale dzisiaj znów wzrosła mi do 110 stopni. Wentylator sie włącza, nawet przy 90 stopniach. Mi juz rece opadaja bo nie wiem gdzie szukać problemu?? czy wymienić znów termostat?



RAFIK-XX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pn sie 07, 2006 19:01
Lokalizacja: BIAŁYSTOK/PIASTA
Kontakt:

Post autor: RAFIK-XX » czw sty 04, 2007 19:00

dziejo pisze:
RAFIK-XX pisze:wentylator tez nie działał,a rura górna od chłodnicy goraca,a dolna zimna.
GDYBY - termostat ci siadł wtedy przy tej temp powinien załączyś sie wentylator 100st to duzo !!!!!!! ma.ły teścik - jak juz sie kawałek pzrzejedziesz niech sobie chodzi na biegu jałowym kontrolując cały czas co się dzieje z płynem w układzie tzn (w zbiorniczku ) jeśli temp osiągnie wspomniane 100- i ponad nic się zmieni wtedy musisz sprawdzić czujnik temp który jest odpowiedzialny za włączenie sie wentyl do tego czasu sprawny termostat powinien się otworzyc nie sugerując sie wskaznikiem temp ! a tak na marginesie jeszcze raz sprawdz stan płynu
Jeśli chodzi o stan płynu to juz 5 dzień po wymianie termostatu i czujnika temp. płynu jest tyle ile powinno byc,czyli równiuskko na kresce MAX !!!
Juz mnie cholera bierze i nie wiem o co chodzi :crazy:
Bardzo proszę o pomoc !!!



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw sty 04, 2007 19:00

ladymonia pisze:nawet przy 90 stopniach
bo takie ma zadanie 92 st powinien się załaczyc PANI MONIU- czyli prawidłowo z termostatem jest tak jak trafis noooo może nie milion ale parę setek w TOTKA termostat wachler powinien rozwiac twoje watpliwosci ja miałem VARNETA KIEDYS I TEż MI TRZYMAł TAKA WYSOKA TEMPERATURE

[ Dodano: Czw Sty 04, 2007 18:07 ]
RAFIK-XX pisze:Juz mnie cholera bierze i nie wiem o co chodzi :crazy:
SPRWADZ czy sprawny jest wentylator ten czujnik w chłodnicy odłacz go i na (krótko ) odpal wentylator zwierając styki - wtedy sprawdzisz czy wentyl masz sprawny .omijając czujni.k sprawdzić faktyczna temp wody .! tak czy inaczej cos mi mówi że ten termostat?????
dziejo pisze:z termostatem jest tak jak trafis noooo może nie milion ale parę setek w TOTKA



RAFIK-XX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pn sie 07, 2006 19:01
Lokalizacja: BIAŁYSTOK/PIASTA
Kontakt:

Post autor: RAFIK-XX » czw sty 04, 2007 19:22

Wentylator jest na 100% sprawny bo srawdzałem tuż przed wymianą termostatu i czujnika !!!
No nie bardzo wierze ze to wina termostatu,ale jak to sprawdzić???
Bo jak cos to mogę go zwrócić bo mam fakturę za niego !!!



Awatar użytkownika
KaraseK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 18:10
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KaraseK » czw sty 04, 2007 19:51

hm...


-=KaraseK=-

Awatar użytkownika
cegla66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: śr lis 08, 2006 11:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: cegla66 » czw sty 04, 2007 20:03

ja mam dokladnie to samo.bylo juz o tym kilka postow.podobno nie ma sie o co martwic (w moim przypadku), temperatura wzrasta mi do ok 105 stopni.ale wszystko dziala ok,wentylator mi sie raz wlaczyl przy 110 jak przyciosnalem w miscie i tyle.ponoc to trefne wskazanie na tablicy. a najlepiej to sprawdzic termometrem ktory wytrzyma ponad 100 stopni na rozgrzanym silniku i porownac wskazania termometra z wskazaniami na desce.
Pozdrawiam


Zbieram na Passata B5 TDI.Kiedy zbiore nie wiadomo.Zainteresowanych sponsoringiem zapraszam na priv xD
OBNIŻENIU ZAWIECHA MÓWIE STANOWCZE NIE!

Bartez2E
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 09, 2006 18:53
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: Bartez2E » czw sty 04, 2007 20:05

jesli chlodnica jest gorąca na górze a na dole zimna- to jest oznaka, że termostat nie puszcza

ps umnie jak jade na trasie to nawet 70stopni nie osiąga(ale ogrzewanie działe eleganco juz po 2km), jak stoje w korku w upalny dzień to rośnie normalnie do właczenia sie wentylatora i pózniej jak znowu w czasie jazdy spada do ok70 i tak sie trzyma- chyba tak nie powinno być??

aha a temp oleju w normie 80/90 tak do 100 stopni



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw sty 04, 2007 20:39

u ciebie widocznie termostat jest cały czas otwarty, i się nie dogrzewa na trasie, bo cały czas płyn idzie przez chłodnicę


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Groszek » czw sty 04, 2007 21:06

Na nieorginalnych czujnikach płynu tak pokazuje jak jest 90*C to pokazuje 100*C



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw sty 04, 2007 21:13

Też tak miałem, jak kupiłem czujnik na allegro za 30 zl - wskazywał 100, a nawet 110 stopni.
Potem kupiłem czujnik w sklepie za 70 zł i jest ok. 85-90 stopni.

Zgadzam się z groszkiem.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw sty 04, 2007 21:16

RAFIK-XX wiesz?? wszystko spoko tylko problem w tym że nie załącza ci się wentyl musisz doprowadzić do takiej temp aby ci się załączył wentyl !! jak już wspominaiłem



RAFIK-XX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pn sie 07, 2006 19:01
Lokalizacja: BIAŁYSTOK/PIASTA
Kontakt:

Post autor: RAFIK-XX » pt sty 05, 2007 14:25

Bardzo dziekuję za wszelkie odpowiadzi i pozdrawiam :okej:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 363 gości