Jak dodac mocy w ABD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pt gru 29, 2006 23:25

Jeszcze ja się wtrące. Moc i silnik ABD to różne pojęcia. Za to masz nie najgorszą kulturę pracy, i dość dużą trwałość. Nie ma co wojować. Ja zamiast psującego się mocnego silnika, wolałbym słabszy a w miare bezawaryjny. Oczywiście Paweł Marek ma rację, że różnie reagują auto po wycięciu kata. Silnik jest wtedy "odciążony" bardziej niż powinien. Co do sondy, to jeśli masz ją przed katem, to nie powinno być kłopotu. Po 130 tysiącach katalizator nie spełnia już swojego zamierzenia. Wówczas należy wstawić zwykłą rurę lub nowy katalizator. Żadnych strumienić, czy pustych katów (brzydki dźwięk silnika). Szczerze mówiąc, nie podniesie Ci to mocy, jeśli katalizator nie był zapchany. Niektórzy przyspieszają zapłon ale tracą kulture pracy. Silnik może chodzić wtedy nierówno, a z wydechu może pukać. Ale jak chcesz tak zrobić, twoja wola. Weź lampe i przyspiesz go o dwa stopnie. Osobiście nie polecam.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pn sty 01, 2007 03:58

Gwarantuje Ci, że przesunięcie o 2 stopnie, psuje kulturę pracy. Można to doskonale zaobserwować na obrotmierzu. Jeśli zapłon będzie wyregulowany nieprawidłowo (załóżmy że przyspieszony), to po włączeniu wszystkich odbiorników prądu, i kręceniu kierownicą na postoju (wspomaganie), auto może gasnąć. Testowałem to już wielokrotnie. Szczególnie widocznie jest to w małych silnikach, ze względu na niską moc. Przyznaje Ci rację, że nie wzrośnie moc. Auto będzie jedynie zrywniesze. Silnik AEX, który posiadam, przy prawidłowo wyregulowanym zapłonie, po rozgrzaniu, kiedy gwałtownie dodamy gazu, ma objaw lekkiego "zawahania" i to jest normalne. Jeśli przyspieszymy zapłon, auto wchodzi płynnie ale kultura pracy (szeroko pojęta) woła o pomstę do nieba. Zrobisz jak zechcesz, ja proponuje zostawić jak jest i cieszyć się ze słabego, lecz bezawaryjnego silnika.



Marzena

Re: 1.4 ABD Czy moge i jak dodac mu koników???????????

Post autor: Marzena » pn sty 01, 2007 12:12

:okej:
Ostatnio zmieniony pn sty 01, 2007 15:01 przez Marzena, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pn sty 01, 2007 13:40

Marzena pisze: Jesli chcesz wyciagnac z autka wiecej to zapraszam do gdanska na podkrecanie silnika. Moj znajomy był dostał 20 koni wiecej i co lepsze jego auto mniej spala z 11L na 7,5L zapłacił okolo 500 zł. Ja wybieram sie na to latem :)
Szczesliwego Nowego Roku życzę ci i proszę... NIE PIJ JUŻ WIĘCEJ!!!


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pn sty 01, 2007 14:55

Marzena pisze:Moj znajomy był dostał 20 koni wiecej i co lepsze jego auto mniej spala z 11L na 7,5L zapłacił okolo 500 zł
jakie to proste... kosiarkami tez sie zajmuje ? :)



Luis-Tuchola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 12:39
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Luis-Tuchola » pn sty 01, 2007 14:57

Ale jak Ja mam taki duzy okragły filtr powietrza to jak mam załozyc sportowy filtr np.K&N???
( chodzi mi oto zeby załozyc ,,POWER RURE,,)



Marzena

Post autor: Marzena » pn sty 01, 2007 15:10

k44761 pisze:Marzena, to jest 1.4 60KM. Nie wierze ze da sie podniesc moc takiego silnika o 20KM (to jest 1/3) za 500 zl.
POPROSTU NIE UWIERZE!!!!
Modyfikacja softu (chiptuning) - moze ze 3KM, wszelkiego rodzaju strumiennice, stozki, magnetyzery mozna sobie w d**e wsadzic (bez obrazy dla nikogo).
Jak ktos mi pokaze przyrost o 20KM w tym silniku stawiam duuuuuuuuzo % i jeszcze je dowioze, chociazby do Gdanska :bigok:
Przeciez wyraznie pisałam ze u znajomego tak wyciagneli. Nie wiem ile tak do konca dało by sie zrobic z 1.4



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » pn sty 01, 2007 18:34

Paweł Marek pisze:
Luis-Tuchola pisze:SKORO SONDA CZYTA SPALINY PRZED KATEM I DAJE SYGNAL O MIESZANCE TO CO JA INTERESUJE DALSZY TłUMIK???? PODA WARTOSC DO STEROWNIKA A ON MIESZANKE,ZA SONDA TO JUZ TYLKO HISTORIA TAK CZY NIE?????????????
ano prawie. Tzn sonda będzie pracować normalnie. Tyle że odtłumiony po wywaleniu kata wydech będzie miał opór mniejszy niż sprawny, wyliczony pod silnik. A to może jakoś tam wpływać na pracę silnika. Więc na 100% nie można być pewnym że w kazdym silniku będzie wszystko idealnie chodzić. Moje auto chodzi idealnie bez kata, dużo ludzi pisało że też nie ma problemu, ale akurat nie pamiętam żadnej opini co do 1,4.
ja kupilem auto juz z pustym katem, sonda podlaczona, instalcja lpg dziala bez wiekszych problemow - spalanie w normie

[ Dodano: Pon Sty 01, 2007 17:38 ]
Jacenty85 pisze:Co do sondy, to jeśli masz ją przed katem, to nie powinno być kłopotu. Po 130 tysiącach katalizator nie spełnia już swojego zamierzenia. Wówczas należy wstawić zwykłą rurę lub nowy katalizator. Żadnych strumienić, czy pustych katów (brzydki dźwięk silnika)
1. sonda jest w kacie
2. jak wstawisz zamiast kata - rure to bez znajomosci na stacji diagnostycznej nie podbija ci przegladu

[ Dodano: Pon Sty 01, 2007 17:43 ]
Luis-Tuchola pisze:Mam silnik 1.4 ABD co moznaby zrobic zeby dodac mu koni?????
szanuj to co masz


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Marzena

Post autor: Marzena » pn sty 01, 2007 19:15

nie wiem czy znacie ale jest takie cos jak Bosh Service w gdansku mamy pare takich warsztatow i tam sie zajmuja takimi rzeczami polecam odwiedzic w szczególnosci jesli ktos ma TDI



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pn sty 01, 2007 23:47

Ja wiem jak można zwiększyć o 20 KM moc Golfa 1.4 :) Trzeba iść na szrot, znaleźć uderzonego w tył polo z silnikiem 1.4 16V. Trafić na pijanego sprzedawce i kupić ten silnik za 300 zł :) :jezor: .Następnie musimy miec znajomego w zakładzie tuningowym, który wspawa nam chip podnoszący moc o 5 koni, za 100zł i mamy równiótkie 80 koników. Czyli 20 więcej niż ABD :) Reasumując, zostaje nam stówka na zamocowanie silnika. TO OCZYWIŚCIE ŻART BO Z ABD NIE DA WYCIĄGNĄĆ SIĘ 20 KONI WIĘCEJ!!!!!!!



joker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 28, 2005 00:03
Lokalizacja: z poludnia!!!!!
Kontakt:

Post autor: joker » czw sty 04, 2007 15:47

najlepiej jest gdybac i gadac ze sie nieda jesli ktos chce to wszystko sie da a to ze sie nieda to mozna sobie w bajki wlozyc , czy ktos z was juz to robil bo wydaje mi sie ze nie , ja zrobilem z tym silnikiem taki myk ze daje rade i to sporo mocniejszym jesli by ktos potrzebowal walek gt do abd to zapraszam bo mam na zbyciu wsumie caly silnik ,
ja zrobilem to tak wywalilem kata , wywalilem podgrzewacz z kolektora , caly uklad wydechowy przelotowy , dolot ze storzkiem , wypolerowane kanaly w glowicy i w kolektorach , spasowane kolektory , planowana glowica , walek gt swiatek , zaplon wyprzedzony o 6 stopni , i daje rade kto byl na majowce to widzial jakie problemy mial golf 5 tdi choc przegralem ale walczylem do konca bo tylko pod koniec nieduzo mi uciekl wiec niech nikt niegada ze z silnika abd nic nieda sie wykrzesac
jak by ktos chcial to mam ten silnik do sprzedania z calym osprzetem za 900 pln i jest jeszcze w aucie , lub moge sprzedac poszczegulne czesci walek gt swiatek , glowice , itp wsumie wszystko w wkladam cos wiekszego teraz jak cos to zapraszam na gg
tu jest wykres przed walkiem i glowica po glowicy i walku jeszcze niewiem ile strzeli dyno
http://www.tuning.home.pl/ibi/graf/big_wykres.jpg



Luis-Tuchola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 12:39
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Luis-Tuchola » czw sty 04, 2007 20:22

,........................... wywalilem podgrzewacz z kolektora .................


A co daje taka przeróbka??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości