[mk3 vr6]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg10581
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:36
Lokalizacja: Leipzig

[mk3 vr6]

Post autor: greg10581 » śr sty 03, 2007 21:23

Witam wszystkich.

Maly wstep. Jade sobie, bryku bryku, wszystko gra, tysiace kilometrow za mna. Dotarlem do celu (w Bieszczady i jeszcze sprawny). Zostawilem auto na tydzien. Odpalam bez problemu mimo -15 w nocy i ciaglego sniegu. Zapalam swiatla i jade. Po jakims czasie orientuje sie, ze nie mam swiatel krotkich tylko same postojowki. Sprawdzilem wszystkie bezpieczniki, wymienilem zarowki i nadal nic. Podjechalem do warsztatu przy trasie i zdjagnozowali, ze styki we wlaczniku przy kierownicy. Wymienili mi wlacznik i nadal nie ma swiatel (i tak chcialem go wymienic bo juz byl lekko wyrobiony :)). Ruszylem dalej i w koncu zrobilem swiatla bezposrednio na kabelek do akumulatora bo nie znalezlem przyczyny awarii i mialo sie sciemnic za chwilke. W pewnym momencie w mega korku tempaeratura zaczela przekraczac 90 stopni. Zgasilem silnik i ostudzilem, poczekalem az korek zniknal i pojechalem dalej. Dojechalem do domku 700 km bez problemow.

Teraz moje pytanie. czy ktos ma pojecie co moze byc przyczyna braku swiatel ktorkich? Na dlugie nie moge przelaczyc rowniez, ale blinda dziala poprawnie.

Czy jest opcja, ze jest gdzies jakis bezpiecznik lub przekaznik, ktory laczy swiatla i wentylator, ktory sie nie wlaczyl? Czy wentylator jest na tym samym kablu od zasilania co swiatla ktorkie?

Dodam, ze jak mam swiatla na kabelku od akumulatora to moge rowniez przelaczyc na dlugie.

Bede wdzieczny za sugestie.

Pozdrawiam w nowym roku!
Grzesiek



Awatar użytkownika
vwrych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw mar 09, 2006 20:47
Lokalizacja: człuchów
Kontakt:

Post autor: vwrych » czw sty 04, 2007 00:57

kolego ja bym sprawdził przekaznik od swiatełek . :bigok:



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » czw sty 04, 2007 01:33

jak dobrze pamiętam mk3 nie ma jeszcze przekaźników od świateł a wentylator chłodnicy powinien działać bez stacyjki-odmiennie niż światła czyli nie powinno to mieć nic wspólnego
wg mnie należało by sprawdzić czy na włączonej stacyjce i przekręconym włączniku świateł wychodzi napięcie na wyłącznik pod kierownicą-ale nie wiem który to pin na wyłączniku-może ktoś wie i napisze


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 452 gości