pojedyncze "strzelenie" podczas cofania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

pojedyncze "strzelenie" podczas cofania

Post autor: gixy » śr sty 03, 2007 21:18

tak jak w temacie- co to moze byc- nie ma zadnych niepokojacych objawów podczas jazdy, zadnego drzenia kierownicy, ani tym podobnych. Jak jade do przodu powoli i mam koła skrecone na max (tak jak sie przeguby sprawdza) cisza- nic nie strzela. Zatrzymam sie i chce tak cofnac- zaczynam i po jakis 2-3 sekundach slychac takie walniecie ze az strach sie bac:)-ale jak nie przestane cofac to pozniej juz go sie nie uslyszy(i tak jest obojetnie czy w lewo czy w prawo)-co to moze byc? i czy warto sie tym jakos bardzo pilnie przejmowac?


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw sty 04, 2007 00:47

wygląda jak poduszka pod skrzynią biegów


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » czw sty 04, 2007 01:35

Ja stawiam na gorne lozyska amortyzatorow.Mialem identyczna sytuacje z tym ze u mnie byly juz bardzo wyrobione i koszmarny luz byl...



gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: gixy » pt sty 05, 2007 16:56

ok-zatem co jesli to by była ta poduszka pod skrzynia biegów- co to oznacza finansowo dla mnie i czy da sie ewentualnie samemu to zrobic czy to wieksza sprawa i trzeba do mechanika odstawic?-Jesli- macie moze kogos godnego polecenia?
A jesli to by te łożyska byly? Domyslam sie ze tutaj juz mozna podziałac i je wymienic samemu- a w tym przypadku jaki moze byc tego koszt?


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » pt sty 05, 2007 18:06

gixy podejrzewam ze predzej samemu zmienisz poduche pod skrzynia niz lozyska McPherson'a :wink: poza tym po wimianie lozysk trzeba robic geometrie, katy kol.Co do cen to za poduszke silnika (ale nie ta pod skrzynia) dalem 90zl a za lozyska McPherson'a jakos troche ponad 50zl za sztuke. Wiec jesli nie znasz sie zbyt dobrze na mechanice lepiej zlec to jakiemus dobremu mechanikowi, oczywiscie najpierw sprawdz dobrze co musisz wymienic zeby na darmo czesci nie kupowac...



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt sty 05, 2007 23:34

u mnie tez bylo pojedyncze jedno stukniecie. Ciezko bylo namierzyc. Pojechalem w trase 1200km w jedna strone i w polowie drogi powrotnej zaczelo strzelac przy jezdzie na wprost. W tym momencie juz wiedzialem ze to przegob. Dodam tylko ze wewnetrzny.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości