Spalanie a odma

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Spalanie a odma

Post autor: alepka » śr sty 03, 2007 09:43

sytuacja wygląda tak. jeżdzę już jakiś czas moim 1.4 abd i nijak nie mogłem porzadnie wyregulowac mojej instalki gazowej(I gen). jeździłem od jednego speca do drugiego i nic. spalanie na trasie koło 10. wkońcu wziołem się sam poczytałem i ustawiłem. auto zaczeło wreszcie jeździć jak należy. spalanie spadło do 9 na 100 po trasie przy spokojnej jeździe oczywiście. i nagle zdarzył się cud. wymieniałem kable WN i po wymiane zatakowałem do pełna. jeżdze jeżdze i nie moge wyjeżdzić tego paliwa. wkońcu tankuje (ta sama stacja, ten sam gaz) a tu 7.5/100l???!!. oczywiście dynamika auta nie uległa zmianie a rzekłbym że nawet się poprawiła.. nie mogłem wyjść z podziwu więc otwieram maskę a tam ... zapomniałem załorzyć weża od odmy. no to załorzyłem. bak do pełna. ta sama trasa ten sam gaz i 9l/100!!!. tankue do pełna zdejmuje odme ta sama trasa 8l//100. czy ktoś mi może wytłumaczyć to zjawisko??? czy jest jakiś związek między odmą a spalaniem???



konjo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:16
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: konjo » śr sty 03, 2007 18:17

hm, jak ja bylem u mechanika to przy okazji jakiejś roboty zaglądnął do odmy i powiedział, że trzeba przeczyścić. Nawalone tam było jakiegoś świństwa. Ale czy to miało wpływ na spalanie to szczerze nie zwróciłem uwagi.
Przy okazji moj rekord gazu to 6,4l/100km (ABD)


_the orange beast_

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » śr sty 03, 2007 18:27

Skoro odma byla sciagnieta to chyba lapal powietrze omijajac filtr powietrza. Może masz zabrudzony filtr powietrza i to by wyjasnilo wieksze spalanie.
Z drugiej strony mam insalke 2generacji u siebie. Musze powiedziec ze kiedys falowaly mi mocno obroty na gazie. Waz odmy mialem sparcialy wiec go wywalilem i otwor od wtrysku zapchalem zeby nie lapal lewego powietrza. Obroty natychmiast przestaly falowac. Wiec pewnie ma wplyw sklad mieszanki gazu, powietrza i oparow z silnika. potem zalozylem ten waz jak dostalem nowy i obroty falowaly. Na szczescie regulacja gazu pomogla i do dzisiaj jest ok.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sty 03, 2007 20:24

Myślę że obce powietrze tak zubożyło mieszankę że spalanie spadło, to by oznaczało że masz mocno za bogate ustawienia.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » czw sty 04, 2007 10:11

Paweł Marek pisze:Myślę że obce powietrze tak zubożyło mieszankę że spalanie spadło, to by oznaczało że masz mocno za bogate ustawienia.
hmm. no ale przeceiż z węża od odmy dmucha troszkę i to taczej ciepłym powietrzem czego gaz podobno nie lubi, więc skoro go wyjołem to chyba mniej powietrza dolatywało

ale nie zaszkodzi przykręcić troche sruby tylko pytanie gdzie na wężu czy na parowniku??



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw sty 04, 2007 14:20




Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sty 04, 2007 22:17

alepka pisze:hmm. no ale przeceiż z węża od odmy dmucha troszkę i to taczej ciepłym powietrzem czego gaz podobno nie lubi, więc skoro go wyjołem to chyba mniej powietrza dolatywało
z końca odmy dmucha a przez dziurę po niej z drugiej strony wsysa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » czw sty 04, 2007 23:29

Paweł Marek pisze:
alepka pisze:hmm. no ale przeceiż z węża od odmy dmucha troszkę i to taczej ciepłym powietrzem czego gaz podobno nie lubi, więc skoro go wyjołem to chyba mniej powietrza dolatywało
z końca odmy dmucha a przez dziurę po niej z drugiej strony wsysa.
ba! pytanie tylko którego powerza jest więcej tego wpychanego(jeśli odma jest podłączona) czy tego wsysanego(przez otwór po odmie w filtrze). oto jest pytanie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości