Czerwona dioda migająca w lewych drzwiach.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Czerwona dioda migająca w lewych drzwiach.

Post autor: stanislawski » pn sty 01, 2007 19:51

Pytanie do specjalistów - czy migająca dioda po zamknięciu drzwi kluczykiem w GOLFIE IV(nie mam niestety pilota) oznacza tylko sygnalizację zamknięcia drzwi, czy też to sygnalizuje włączenie się autoalarmu. ja nie mam pojęcia czy takowy posiadam, oprócz standardowego wyposażenia - immobilizer - którego wykorzystywanie też mi jest zupełnie obce (cóż on robi...??)
Dodatkowo: - czy istnieje jakiś niedrogi sposób zwiększenia wyposażenia MK4 w pilot do zastosowania zamiast kluczyka? Centralny zamek jest w standardzie przecież...
I na koniec - też elektryczne - zamek centralny tylnej klapy raz działa, dziesięc razy nie działa - trzeba otwierać kluczykiem, pomijam fakt brudu sciekającego po klapie, który dla zamka nie jest bez znaczenia (błoto, piach itd) czy jest na to jakaś metoda? Może nie tylko ja mam taki problem? Ew. jaki smar (jeśli już) tam zastoswać, bo nieraz jest problem nawet z włożeniem kluczyka...
Z uszanowaniem
Jerzy



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn sty 01, 2007 20:00

stanislawski pisze:oznacza tylko sygnalizację zamknięcia drzwi, czy też to sygnalizuje włączenie się autoalarmu. ja nie mam pojęcia czy takowy posiadam
Sygnalizuje zaryglowanie (nie można otworzyć od środka) drzwi i włączenie alarmu. W każdym MK IV jest alarm.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn sty 01, 2007 20:34

Qto pisze:W każdym MK IV jest alarm.
Jednak wydaje mi się że wersja Basis sprzedawana była bez fabrycznego alarmu.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn sty 01, 2007 20:47

kiss pisze:wersja Basis sprzedawana była bez fabrycznego alarmu.
Ja mam wersję Basis i mam alarm i z tego co czytałem tutaj na forum to każdy MK IV go ma.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn sty 01, 2007 20:52

Qto pisze:Ja mam wersję Basis i mam alarm
masz alarm bo poprostu ktoś go potem założył. To oczywiste, ale z salonu najprawdopodobniej wyjechał bez?



Elwis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: czw sie 24, 2006 10:45
Lokalizacja: Tarczyn , Warszawa
Kontakt:

Post autor: Elwis » pn sty 01, 2007 22:29

stanislawski, przedewszytki to sprawdz sobie czy masz alarm np w taki sposób: siedz w samochodzie zamknij sie tzn przez otwarte okno przekręć kluczykiem zamek by sie zamknoł, poczkeaj aż czerwona djoda zacznie szybko migać i spróbuj go odpalić, powinien zacząć trąbić klaksonem i powinien być brak zapłonu. Gdy zacznie trąbić klaksonem musisz przekręcić kluczykiem w drzwiach i sie wyłaczy.
Co do tego centralnego to możesz dokupić np drugi alarm który bedzie juz z pilotem i bedziesz miec dwa alarmy i zamykanie z pilota - ja tak mam.
Ja sobie radziłem z zamkiem tylenje klapy jak sie zapychał odmrazaczem do zamków - ale to jest chwilowe rozwiązanie.


Mój GTI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=644984#644984



[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/178429.html][img]http://images.spritmonitor.de/178429_3.png[/img][/url]

GT1.8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn sty 01, 2007 18:26
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: GT1.8 » pn sty 01, 2007 23:25

witam.
jestem nowy i mam maly problem:( posiadam golfa MK3 GT i swieci oraz piszczy mi lampka oleju gdy jade furka,podobno te golfy tak maja??pomocy,podacie jakies linki z forum gdzie moze ktos ma podobny problem:) aha i gdzie sie mozna pochwalic zdobycza na forum??
pozdro


http://www.otwieramy.pl/?p=25514

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn sty 01, 2007 23:49

GT1.8 pisze:podobno te golfy tak maja
oj... nie powiedział bym...
Sprawdź połączenia na czujniku ciśnienia oleju, stan oleju,. Kiedy był wymieniany? Ty go wymieniałeś? A filtr? kiedy? Nie jest zapchany?
Jeśli tu się wszystko zgadza, to neistety- pomiar cośnienia oleju na warsztacie i okaże się co piszczy...
Pozdrawiam.



Tomalka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob paź 07, 2006 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tomalka » wt sty 02, 2007 00:07

Qto pisze:W każdym MK IV jest alarm.
Ja mam wersje trendline z el szyberdachem i z tylnymi lampami z ciemnym kierunkiem i pozycja, a nie mam ani alarmu, ani nie mam zadnej diody.



chmuraIV
Forum Master
Forum Master
Posty: 1173
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:37
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk
Kontakt:

Post autor: chmuraIV » wt sty 02, 2007 14:56

ja mam wersje basis, i odrazu jak kupywalem samochod w salonie, to odrazu pytali sie czy zakladac alarm... Ale ta dioda to byla od samego poczatku


SPRZEDAM NOWE SPREZYNY EIBACH PRO KIT DO GOLFA MK4 (SILNIK 1,4 i 1.6) ---> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=959499498

Sprzedam dywniki welurowe czarne ORI VW ze stoperami -> info PW

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » wt sty 02, 2007 16:44

Tomalka pisze:
Qto pisze:W każdym MK IV jest alarm.
Ja mam wersje trendline z el szyberdachem i z tylnymi lampami z ciemnym kierunkiem i pozycja, a nie mam ani alarmu, ani nie mam zadnej diody.
Nie możliwe! Musisz mieć diodę na drzwiach kierowcy obok rygielka.

Jak nie masz to napewno nie brałeś go z salonu tylko z drugiej ręki i
ktoś coś kombinował przy drzwiach a może był bity w bok?

Nie migająca dioda przy drzwiach, przy braku niefabrycznych zabezpieczeń to zaproszenie dla złodzieja (można łatwo dostać się do środka samochodu) więc lepiej weź trzeci plastikowy kluczyk (o ile miałeś w komplecie) i sprawdź sobie przynajmniej czy ci mobilajzer działa.


kiedyś MK IV

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt sty 02, 2007 16:53

Seru79 pisze:Nie możliwe! Musisz mieć diodę na drzwiach kierowcy obok rygielka.
możliwe, możliwe. Ja też nie mam jej w drzwiach.



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » wt sty 02, 2007 17:18

kiss pisze:
Seru79 pisze:Nie możliwe! Musisz mieć diodę na drzwiach kierowcy obok rygielka.
możliwe, możliwe. Ja też nie mam jej w drzwiach.
Dziwne. Byłem przekonany że wszystkie MK4 i nowsze Pasaty z centralnym zamkiem mają funkcję zamykania z ryglowaniem sygnalizowanym diodą na drzwiach ale skoro dwie osoby jej nie mają to chyba jest to możliwe :helm:


kiedyś MK IV

Tomalka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob paź 07, 2006 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tomalka » wt sty 02, 2007 18:09

ja nie mam centralnego zamka, kupilem z drugiej reki, immo dziala, mam tez kilka niefabrycznych zabezpieczeń.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 397 gości