Spalanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Spalanie

Post autor: cylinder » wt sty 02, 2007 12:39

Czy ktoś orientuje sie jak duzo wzrośnie spalanie benzyny po założeniu sportowego tłumika, i czy wogóle wzrośnie.
Załozyłem sobie koncówkę dedykowaną Ulter do mojego golfa 1.4 16 V. Przed założeniem spalał w granicach 6-6,5. Teraz wydaje sie mi ze autko żłopie paliwko jak oszalałe kolo 8, a ja nie jeżdze jak na F1 tylko normalnie zgodnie z przepisami (-+ 20 km/h) to tylko 1.4 75 KM.Czy to możliwe. To ile on mi spali jak bym chciał założyc stożek?
Wiem że można podpiąć auto do komputera i sprawdzić ile pali, i podobno można ustawić spalanie paliwa, ale czy to dotyczy tylko tych na LPG czy na benzynkę tez. Jest zima owszem to tez trzeba wziąć pod uwagę ze auto bedzie wiecej palic. Ale żeby aż tak. :crazy:



Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Thug77 » wt sty 02, 2007 13:50

założyłeś końcówkę ultera tylko,czy cały tłumik ostatni bo to różnica??zresztą czy tak ,czy tak nie powinno być chyba w ogóle różnicy w spalaniu z tego powodu,bardziej bym obstawiał że wzrosło ci przez to iż jest zimno teraz i musi sie dłużej dogrzewać i chodzić na ssaniu.



chmuraIV
Forum Master
Forum Master
Posty: 1173
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:37
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk
Kontakt:

Post autor: chmuraIV » wt sty 02, 2007 14:53

cylinder, ja mam caly wydech ultera, i nie widac roznicy w spalaniu, wiec jak Ty masz tylko sama koncowke bez tlumika pierwszego , to nie powinno to wplynac na spalanie !


SPRZEDAM NOWE SPREZYNY EIBACH PRO KIT DO GOLFA MK4 (SILNIK 1,4 i 1.6) ---> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=959499498

Sprzedam dywniki welurowe czarne ORI VW ze stoperami -> info PW

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » wt sty 02, 2007 17:51

Mam założony ostatni tłumik ultera. Tez mi sie wydaje ze to nie przez tłumik. Narazie sobie tłumacze że jest zimno, auto chodzi długo na ssaniu, a ja duzych odległości nie robie wiec auto nie ma czasu sie zagrzać, ale z drugiej strony po przejechaniu ok.3 km wskazówka temperatury wskazuje 90, więc auto dość szybko się grzeje. Ostatnio miałem problem ze wskaznikiem temp. podczas jazdy wskazówka podnosiła sie i opadała albo unoisła sie troche i gwałtownie opadała. Myślałem ze to czujnik ale poruszałem wtyczka i narazie działa, coś nie łaczyło. ale od tego to spalanie chyba nie jest uzależnione.Czy warunki atmosferyczne i zimowe opony zwiększyły by tak spalanie?



Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Thug77 » śr sty 03, 2007 01:37

na lato mam 215/55/16 na zimę 175/80/14 i powiem szczerze nie ma jakiejś wielkiej zauważalnej różnicy w spalaniu na tych kołach czy na tamtych,a jeżeli nawet jest to niewielka,może to przez to ze pokonujesz jak piszesz krótkie odcinki plus to że jest zimno i dlatego ci takie spalanie wychodzi(chociaż niewiem czym się przejmujesz 1l - 1,5 litra to nic jak ci zacznie połykać z 5 litrów wiecej to bym zaczał szukać przyczyny :) moje audi które kiedyś miałem (B4 avant 2.0) na krótkich odcinkach w zimie potrafiło spalić nawet z 15-16 litrów na 100 :) i to był już hardcore



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości