Dziwna rurka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

skodaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 00:19
Lokalizacja: Chrzanów

Dziwna rurka

Post autor: skodaa » ndz gru 31, 2006 00:32

Nie wiem do czego sluzy rurka zaslepiona gumka wychodzac z przodu silnika wychodzaca jak dobrze pamietam z ukladu wydechowego silnik 1.3i



Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » ndz gru 31, 2006 00:59

ta metalowa rurka z niebieska gumką na końcu to zdaje się jakiś czujnik jest



Dominik107
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominik107 » ndz gru 31, 2006 01:08

Ja mam w 1.8 to samo i tez niewiem co to jest ale napewno nie jest to zaden czujnik.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz gru 31, 2006 01:50

jak ja dobrze kojarze to jest miejsce zeby wsadzic sonde do badania mieszanki w spalinach,takie cos mniej wiecej jak nam wsadzaja w rure z tyłu na badaniach :) tylko ze przy samym kolektorze pomiar jest najdokladniejszy :)
Pozdravwiam


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » ndz gru 31, 2006 02:52

w tą rurę wklada się przewód do badania analizy spalin. jeśli masz np: lpg a wydech nieszczelny to tam skład mieszanki będzie najdokładniejszy bo zaraz za kolektorem.....Podobna rurka jest w 1.6 PN..Gdzieś nawet mam zdjęcie tej rurki...
już mam..to ta z kapturkiem niebieskim...

Obrazek


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » ndz gru 31, 2006 09:35

teraz to nawet ja się dowiedziałem co to:-)



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » ndz gru 31, 2006 18:08

łyssy pisze:teraz to nawet ja się dowiedziałem co to:-)
forum edukuje :pub:


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 31, 2006 19:07

a tak dokładniej: chodzi o analizę spalin przed katalizatorem który przecież zasadniczo zmienia ich skład (dopala to co chcemy mierzyć czyli CO, CH itd)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » wt sty 02, 2007 01:50

Paweł Marek pisze:a tak dokładniej: chodzi o analizę spalin przed katalizatorem który przecież zasadniczo zmienia ich skład (dopala to co chcemy mierzyć czyli CO, CH itd)
Tak, tylko zwróć uwagę,że w 1.6 pn sonda lambda jest wkręcona w kolektor wydechowy więc i tak info do komputera jest zbierane z sondy ,która jest umieszczona przed katalizatorem więc nie ma znaczenia czy przed czy za...To nie jets nowoczesny silnik, który posiada 2 sondy (przed i za katalizatorem) więc tutaj problem ,ktory poruszyleś nie istnieje :)


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 02, 2007 17:20

vwmadison pisze:Tak, tylko zwróć uwagę,że w 1.6 pn sonda lambda jest wkręcona w kolektor wydechowy więc i tak info do komputera jest zbierane z sondy ,która jest umieszczona przed katalizatorem więc nie ma znaczenia czy przed czy za...To nie jets nowoczesny silnik, który posiada 2 sondy (przed i za katalizatorem) więc tutaj problem ,ktory poruszyleś nie istnieje
chodzi mi o to że rurką mozna pobrać spaliny do analizy z przed katalizatora, czyli takie jak faktycznie wychodzą z silnika. Położenie sondy nie ma tu nic do rzeczy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 342 gości