Clear Jom-jak zabezpieczyć przed kradziezą ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Karlos87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 09, 2006 18:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Clear Jom-jak zabezpieczyć przed kradziezą ???

Post autor: Karlos87 » wt sty 02, 2007 01:44

Teraz cuda sie dzieją dlatego obawiam sie o moje Kierunki :roll: ! które niedawno zakupiłem i myśle jak je zamontować:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=152849091

Ma ktoś jakiś pomysł na zabezpieczenie je w jakikolwiek sposób przed kradziezą ??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Mabu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw sie 03, 2006 22:57
Lokalizacja: Katowice

Re: Clear Jom-jak zabezpieczyć przed kradziezą ???

Post autor: Mabu » wt sty 02, 2007 01:58

Na złodzieji nie ma sposobów jak chca to i tak ukradna a jak im sie nie uda to połamia albo porysuja.

Moze tez np zrobic tak zeby zamiast tych zaczepów co sa oryginalnie, zrobic takie oczka i potem np na srubki przykrecic je do zderzaka ale wtedy jak Ci sie zarowka spali to bedziesz musiał niestety cały zderzak sciagac :( Wiec nie wiem czy warto

Jeszcze nie słyszałem zeby komus ukradli :)



Awatar użytkownika
Karlos87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 09, 2006 18:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Clear Jom-jak zabezpieczyć przed kradziezą ???

Post autor: Karlos87 » wt sty 02, 2007 02:11

Mabu pisze:Na złodzieji nie ma sposobów jak chca to i tak ukradna a jak im sie nie uda to połamia albo porysuja.
Racja



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Re: Clear Jom-jak zabezpieczyć przed kradziezą ???

Post autor: JayT » wt sty 02, 2007 02:19

Mabu pisze:Na złodzieji nie ma sposobów jak chca to i tak ukradna a jak im sie nie uda to połamia albo porysuja.
To akurat smutna prawda...
Mabu pisze:Moze tez np zrobic tak zeby zamiast tych zaczepów co sa oryginalnie, zrobic takie oczka i potem np na srubki przykrecic je do zderzaka ale wtedy jak Ci sie zarowka spali to bedziesz musiał niestety cały zderzak sciagac :( Wiec nie wiem czy warto
I warto i nie warto... jak się ktoś uprze, to i tak ukradnie, a jeszcze przy okazji zdemoluje pół auta.
Mabu pisze:Jeszcze nie słyszałem zeby komus ukradli :)
Oj kradną, i to różne rzeczy... polecam przeczytanie:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74714
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=68848


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Awatar użytkownika
Mabu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw sie 03, 2006 22:57
Lokalizacja: Katowice

Re: Clear Jom-jak zabezpieczyć przed kradziezą ???

Post autor: Mabu » wt sty 02, 2007 02:30

JayT pisze:
Mabu pisze:Na złodzieji nie ma sposobów jak chca to i tak ukradna a jak im sie nie uda to połamia albo porysuja.
To akurat smutna prawda...
Mabu pisze:Moze tez np zrobic tak zeby zamiast tych zaczepów co sa oryginalnie, zrobic takie oczka i potem np na srubki przykrecic je do zderzaka ale wtedy jak Ci sie zarowka spali to bedziesz musiał niestety cały zderzak sciagac :( Wiec nie wiem czy warto
I warto i nie warto... jak się ktoś uprze, to i tak ukradnie, a jeszcze przy okazji zdemoluje pół auta.
Mabu pisze:Jeszcze nie słyszałem zeby komus ukradli :)
Oj kradną, i to różne rzeczy... polecam przeczytanie:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74714
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=68848
No to nie zaciekawie ;( Ja jakbym dorwał takiego ch..... to ciezko by miał ze mna :)

Niestety nic na skur.... nie poradzisz, zabezpieczysz jakies elemnty to jak im sie nie uda tego ukrasc to sproboja co innego i zdemoluja całe auto :grrr:



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Re: Clear Jom-jak zabezpieczyć przed kradziezą ???

Post autor: JayT » wt sty 02, 2007 02:49

Mabu pisze:Niestety nic na skur.... nie poradzisz, zabezpieczysz jakies elemnty to jak im sie nie uda tego ukrasc to sproboja co innego i zdemoluja całe auto :grrr:
Dlatego najlepiej trzymać autko w garażu na ogrodzonej posesji, a po tej posesji wkoło garażu niech biegają ze 2-3 duże głodne psy :grin:
Wracając do tematu: trudno zabezpieczyć te cleary tak, żeby zabezpieczenie było skuteczne. Można kombinować z nietypowymi śrubami - ale przecież Karlos87 ma tylko atrapę halogenów - a to właśnie jedynie one są fabrycznie przykręcane. Niestety niezabezpieczony kierunkowskaz w tym modelu bardzo łatwo wypiąć... można je albo przykleić na stałe (kiepski pomysł, bo będzie problem z ewentualną wymianą żarówek), albo umocować od spodu na druty/opaski zaciskowe/ukryte wkręty. Jednak nic nie zastąpi dobrego garażu albo zaufanego parkingu strzeżonego.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Re: Clear Jom-jak zabezpieczyć przed kradziezą ???

Post autor: Gitner » wt sty 02, 2007 17:47

Karlos87 pisze:Ma ktoś jakiś pomysł na zabezpieczenie je w jakikolwiek sposób przed kradziezą ??
Ja zdjalem zderzak i wymyslilem dodatkowe mocowanie do ktorego sa przykrecone halusy srubami z gladka glowka i nakretka od wewnatrz, halogeny mozna odkrecic tylko gdy zdejmiesz zderzak, inaczej tylko mozna zniszczyc. Tylko ze to byly oryginaly Hella i nie ma problemu z dostepem do otworu na hak holowniczy.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt sty 02, 2007 18:56

Cruzer pisze:Dokladnie tak samo myslalem o tych Clear w zderzak...ale ni cholery tego nie zrobisz tak zeby jakis zlodziej nedzny nie wyszarpal ich...
Przyjedz, za 50zl zrobie ci ze za cholerke ich nie wyciagniesz he he (jedynym wyjsciem bedzie ciecie zderzaka na czesci - ale jaki zlodziej bawi sie wyrzynarka na parkingu)

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » śr sty 03, 2007 15:26

Ja akurat mam taki komfort ze jestem na studiach dziennych i jak tylko jestem we Wrocku to wyciągam je z auta na tydzień a jak jade do domu to zakładam i tak w kółko . Po prostu staram sie nie zostawiać ich na noc :) . To jedyne wyjście na złodzieja innego nie ma bo jak nie wyciągną to Ci połamią cały zderzak albo potłuczą lampy szyby itp. Po prostu trzeba wyciągać jak sie gdzieś zostawia , prehistoryczne wyjście ale najbardziej skuteczne :) :bigok:


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 495 gości