Cos nie tak z tylnim zawieszeniem i przód tez

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
korsarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt lis 25, 2005 22:02
Lokalizacja: Frampol
Kontakt:

Cos nie tak z tylnim zawieszeniem i przód tez

Post autor: korsarz » ndz gru 31, 2006 14:18

Witam mam takie pare pytań co do zawieszenia Golfa III. jest taki chyba najwiekszy problem z tyłem, jak jade nawet z nie wielka prędkością w zakręcie to czuje jakby go znosiło, dosyc dziwne to uczucie jakby auto uciekało. Dzieje sie tak od jakiegos czasu. Jak poruszam tylnim lewym kolem to jakies luzy sa, czuc to, z prawym kołem jest troski lepiej bo luzy minimalne. Czy to tak ma byc z tymi luzami?? czy cos się wysypało. Jeszcze pytanie o przednie zawieszenie. Jka skręce kołami maksymalnie w którąś strone i z miejsca chce dac mu żaru to ni eciągnie ladnie i rowno tylko koła tak podskakują nierównomiernie, rwie całym autem. Czy to jesty wina zuzytych nadmiernie amortyzatorów? Czy jeszcze czegos innego. Jelil byl podobny temat to prosze nie kasowac odrazu tylko zapodac jakiegos linka, bo cos mi nie wyszukuje nic podobnego. prosz eo jakies porady. Dziękuję :*



Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

Post autor: toffi » ndz gru 31, 2006 14:36

po pierwsze na skreconych kolach to nie dawaj mu w piz.. bo przeguby szybo stracisz po drugie z tylu masz napewno lipne amortyzatory jak ci ucieka,sprawdz tez cisnienie powietrza z tyłu,aha druga mozliwosc uciekania samochodu to lozysko ale to rzadk sie zdarza zeby az samochod uciekal,z przodu kolego jesli kola drza przy starcie to kncowki drazkow do wymiany.


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » ndz gru 31, 2006 14:41

te luzy w tylnich kołach raczej nie powinny miec miejsca. według mnie to posypały ci sie łożyska w piaście. a z przodu to raczej nie amortyzatory tylko raczej zużyte przeguby lub półosia napędowe. zestaw łożyska na jedną strone to około 35zł a cena przegubu na jedna strone waha sie od 60 - 100zł . no ale oczywiscie moze to nie byc koniecznie to. pozdro



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz gru 31, 2006 14:45

a sprawdzałes tuleje tylnej belki ?



Awatar użytkownika
Rimaxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 20:26
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Rimaxx » ndz gru 31, 2006 14:51

Miałem kidyś podobny problm z mk 2 okazało sie zę piasta tylnego koła była skrzywiona pewnie wcześniej ktoś w niego przyłozył wyszło to dopiero na geometri ,gołym okiem nie było nic widać wymieniłem całą belkę ,pomogło. :bajer:


Vw variant ulala

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości