Dziwne uczucie niestabilnosci...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

olek256
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 25, 2006 10:49
Lokalizacja: L-wa

Dziwne uczucie niestabilnosci...

Post autor: olek256 » sob gru 30, 2006 09:41

witam
gdyby do nog stolu przyprawic kolka a przenia pare nog nie calkiem dokrecic i tym stolem probowac przejechac pokablu na podlodze.....
dokladnie takie mam wrazenie gdy jade wolniej po jakichs dziurach lub przejezdzam przez tory...
to chyba nie normalne.powiem ze z tylna osia tak sie nie dzieje.co musze ew. sprawdzic zeby naprawic ta usterke?
Ostatnio zmieniony sob gru 30, 2006 21:18 przez olek256, łącznie zmieniany 1 raz.


Nie ma tego dobrego, co by na zle nie wyszlo...

Pan instruktor nauki jazdy :bigok:

greg

Post autor: greg » sob gru 30, 2006 10:46

olek256 pisze:co musze ew. sprawdzic zeby naprawic ta usterke?
sworznie wahaczy, tulejki wahaczy, końcówki drążków kierowniczych i same drążki na wejściu do maglownicy oraz maglownicę. Tył na pewno w porządku ? bo u znajomej chodziła tylna belka z powodu gum



olek256
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 25, 2006 10:49
Lokalizacja: L-wa

Post autor: olek256 » sob gru 30, 2006 11:38

tyl w pozadku.generalnie chodzi o to "dziwne uczucie" w chwili najezdzania na prog , tory, dziure....


Nie ma tego dobrego, co by na zle nie wyszlo...

Pan instruktor nauki jazdy :bigok:

juniorwwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn sty 02, 2006 20:21
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: juniorwwa » sob gru 30, 2006 19:29

wymiana spręzyn, u mnie było podobnie w moim VR6 wymieniłem na spręzyny progresywne i wszystko jest jak najbradziej OK. pozdrawiam :majkel:


www.juniorwwa.fotosik.pl zapraszam

VR-ka zmieniła właściciela.....
pojawiło sie E46 by BMW no cóż życie...
wkrótce toledo 2.3V5 do zmodyfikowania:):)
http://www.forum.auto-moto.sklep.pl/profile.php?mode=register&refer_id=178] [img]http://e-numizmatyka.pl/phpBB2/img/41788.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob gru 30, 2006 20:12

juniorwwa, Ty to sie chyba na zawieszeniu nie znasz co? bo bys takich bzdur nie piasał ze od sprezyn sie tak dzieje!!!
greg pisze:sworznie wahaczy, tulejki wahaczy, końcówki drążków kierowniczych i same drążki na wejściu do maglownicy oraz maglownicę
za to sie gregowi punkt należy!!!
Ja bym jeszcze dodał zeby sprawdzic czy dobrze przykrecone są sanki czyli rama pomocnicza oraz stan poduszek amortyzatorów....sprezyny sie nie moga telepać chyba ze są połamane...
pzdr



olek256
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 25, 2006 10:49
Lokalizacja: L-wa

Post autor: olek256 » sob gru 30, 2006 20:30

co drazkow kierowniczych to raczej odpadaja bo mi sie kierownica nie trzesie i nie drga...
co to jest maglownica?
sas_gti pisze:sanki czyli rama pomocnicza
?? gdzie to znajde? :blush:

jesli chodzi o amortyzatory to nie wydaje mi sie..... chociaz...hmmm


Nie ma tego dobrego, co by na zle nie wyszlo...

Pan instruktor nauki jazdy :bigok:

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob gru 30, 2006 20:51

olek256 pisze:jesli chodzi o amortyzatory to nie wydaje mi sie..... chociaz...hmmm
o amorach nikt nie pisał, tylko o poduszkach amortyzatorów, to osobny element

Maglownica to przekładnia kierownicza, zamienia ruch obrotowy kierownicy na ruch posuwowy drazków kierowniczych....to taki dosc duzy element do którego z jednej strony wchodzi kolumna kierwonicy , a wychodza z niego drazki kierownicze....
A rama pomocnicza tzw sanki to taki stelaż przykrecony do podwozia samochodu od spodu do którego mocuje sie rózne elementy, miedzy innymi własnie tą maglowcę....
Widze ze sie nie za bardoz nzasz to moze warto podjechac do stacji diagnostycznej i za 50 zł wjechac na szarpaki, jak jest diagnosta fachowy to ci powie co jest do wymiany z zawieszenia....samemu bedize ci ciezko stweirdzicd jesli nigdy niemiales z tym doczynienia....
pzdr

[ Dodano: Sob Gru 30, 2006 19:55 ]
olek256 pisze:co drazkow kierowniczych to raczej odpadaja bo mi sie kierownica nie trzesie i nie drga
wcale nie musi, lekki luz moze byc malo wyczywalny na kierwonicy i objawia sie raczej pojedynczym puknięciem niz drganiem, zrestza jak wjedziesz na szarpaki to wszytko sprawdza....Dla takiego diagnosty sprawdzenie jednego elementu to jest jakieś 10 sek, czyli w kilka minut ci przejrzą całe auto pod względem zawieszenia.....

A jeszcze mi teraz przyszlo do głowy ze sie moze gdzies ukłąd wydechowy obluzowal i się obija....



awecezare
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: awecezare » ndz gru 31, 2006 01:57

nie jestem mechanikiem ale identyczne uczucie w moim przypadku całkowicie zniknęło po wymianie amortyzatorów tylnich bardzo mne to zdziwiło przyznam, a byłem nastawiony na wymianę też przednich tylko kasy brakowałoi nie wymieniłem do dziś i nie zamierzam. :!:



olek256
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 25, 2006 10:49
Lokalizacja: L-wa

Post autor: olek256 » ndz gru 31, 2006 08:28

ale ten "stuk" slysze na 100% na przedniej osi i nawet jesli tylnia jeszcze nie przejechala przeszkody.
sas_gti, obawiam sie ze u mnie w okolicy to nie ma dobrych specow od diagnozy.owszem sa ale opieraja sie tylko to co m komp pokaze bo im sie nie chce myslec tak jak Tobie, czy moze to cos innego albo czy moze by sprawdzic pod innym katem...


Nie ma tego dobrego, co by na zle nie wyszlo...

Pan instruktor nauki jazdy :bigok:

juniorwwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn sty 02, 2006 20:21
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: juniorwwa » ndz gru 31, 2006 11:23

sas_gti, słuchaj no chłopaczyno..u nas na mokotowie takich cfaniczków jak Ty do kanału sie spuszcza,napisałem tylko że miałem taki objaw u siebie i po wymianie sprężyn pomogło a z resztą szkda słów :bigok: :bigok:


www.juniorwwa.fotosik.pl zapraszam

VR-ka zmieniła właściciela.....
pojawiło sie E46 by BMW no cóż życie...
wkrótce toledo 2.3V5 do zmodyfikowania:):)
http://www.forum.auto-moto.sklep.pl/profile.php?mode=register&refer_id=178] [img]http://e-numizmatyka.pl/phpBB2/img/41788.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz gru 31, 2006 15:47

A co Cie tak zabolalo??
juniorwwa, niezly z ciebie forumowy gangsterek, przegiąłeś a do tego słabo trafiłeś, chciałeś powiedzieć chyba u mnie na mokotowie?.....W gangsterke sie na forum bawisz? Odważnie! ludzi obrazasz? cóż za odwaga! Nie tedy droga.....
Ale jak juz zacząłeś to gwarantuje Ci ze bys wymiekł z tym "twoim "mokotwem",
A wiesz skad to wiem? Bo jakbys faktycznie znał tych ludzi o ktorych mysle to nie pisał bys tego na forum...to tyle na ten temat ode mnie....
nie obrażaj ludzi w internecie bo nigdy nie wiesz na kogo trafisz....Ja na mokotwie sie urodziłem cfaniaczku i jesli juz na ten temat wkraczamy to bym Cie tu zjadł jak chce i gdzie chce i nikt by nawet o ciebie z prawdziwego "mokotowa" nie zapytał bo nikt o tobie z nich nie slyszał, nikt cie nie chroni.... oj zaraz powiem za dużo dlatego koncze....ja nie bede straszył ani obrażał....A ty dalej zajmij sie spuszczaniem leszczy z kolegami w kiblach na "twoim" mokotowie a ja sram na to...
Ludzie sie z całego kraje sie smieja wlasnie z takich cfaniaków jak Ty co juz w drugiem zdaniu sie połowuje na rzekome znajmosci i powiązaniaz mokotoewm, na forum samochodowym heheheh, w jakim celu to ja nie wiem....Pewnie 6 lat temu mowiles ze jestes z pruszkowa albo wołomina coo?
Jak dorosniesz to zajmiesz sie moze powazniejszymi interesami...
Meritum sprawy są stuki u kolegi a nie twoje szczeniackie ambicje, ani nie miejsce z którym sie identyfikujesz....moim celem nie jest obrazanie ludzi czy kłotnie na forum, tylko pomoc ludziom,
Nie wiem czemu i co cie tak zabolało, moze masz problemy z samooceną i chciłabys byc prawdziwym gangsterem....forum w tym ci raczej nie pomoże...piszac takie rzeczy narazasz sie jedynie na posmiewisko, wprost idealnie twoj styl wypowiedzi pasuje do dresa z golfa....
A na forum napisac moze kazdy kazda bzdure i ja to rozumiem...A ja moge te bzdury wyłapywac i poprawiac, tez mam prawo do tego, ale obrazac nikogo przy tym nie potrzebuje w przeciwienstwie do ciebie...
Mogles napsiac tez ze wymieniles sobie chłodnice i stuki ustały, pisz co chesz ale jakbys sie znal to bys nie pisal o sprezynach ani sie nie bronil "mokotowem"
Powtorze ci poraz drugi ze to nie moga bys sprezyny..
Pewnie zaraz popuscisz wodze fantazji i mnie zwymyslasz albo mi napiszesz jaki to z ciebie chojrak z wtykami....powiem Ci tak...i tak bedize za słabo jak na mnie :bajer:, pamiętaj ze zawsze sa dwie strony medalu, i na kazdego mocnego znajdzie sie mocniejszy, naprawde źle trafiles dlatego ja juz z Toba nie chce dyskutowac , bo to jednak nie mój poziom, nie odpisze ci wiecej, wybacz,
a jeszcze jedna obelga i dostaniesz zapewne ostrzeżenie...
pozdrawiam



olek256
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 25, 2006 10:49
Lokalizacja: L-wa

Post autor: olek256 » ndz gru 31, 2006 16:03

wow :D coz moge powiedziec....sas_gti, TRUE ja tez tego nie lubie ale niestety wtykow nie mam :P
i prosze mi sie tu nie klucicjuniorwwa, bo mi temat zamkna a tego nie chce.
wracajac do tematu.mysle ze jak tylko fundusze pozwola to pojade na diagnoze tylko,tak jak pisalem, boje sie ze wydam kase a mi zle powiedza lub powiedza ze wsyztko gra....poza tym az taki zielony nie jestem.raptem nie wiedzialem co to maglownica i w slangu "sanki"...
sprawdze jeszcze ten uklad wydechowy i ew poluzowany czesci...a jak nic nie wybadam to niestety pozostaje mi tylko jechac na diagnoze...
greg sas_gti, dzieki za pomoc :bigok: :pub:


Nie ma tego dobrego, co by na zle nie wyszlo...

Pan instruktor nauki jazdy :bigok:

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz gru 31, 2006 16:17

olek256, dziekuje ze mnie doceniłeś, pozdrawiam



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » ndz gru 31, 2006 18:02

olek256 tutaj naprawde wszystko co moze byc z zawieszeniem napisał sas_gti posłuchaj go, pozdrawiam. I nie kłocic mi sie tutaj wiecej :wink:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 216 gości