rączka od odsuwania i zasuwania szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

rączka od odsuwania i zasuwania szyb

Post autor: cylinder » sob gru 30, 2006 17:38

Panowie mam troche może banalny problem, ale nie mogę sobie z nim poradzić.Chcę zamontować gośniki w tylnich drzwiach MK4. Wszystkie śruby ładnie puszczają zatrzaski też, ale nie mogę sciągnąć obicia bo za cholere nie mogę sciągnąć rączki od odsuwania i zasuwania szyb. Próbowałem wszystkiego podwadzania, ciągnięcia, ale nie chce czegoś zepsuć. Czy ktoś wie jak ja łatwo zdemontować.



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » sob gru 30, 2006 17:45

specjalnej techniki na to nie ma, potrzeba troche cierpliwości , tez mnie to złoscilo ale dałem rade , ty też sobie poradzisz. ja delikatnie podważyłem rączke i wypchnąłem zabezpieczenie śrubokrętem , bo jest tam taki jakby półksiężyc jak obrączka. jak to zdejmiesz to juz samo zejdzie . założenie tego z powrotem jest już dziecinnie prostepozdrawiam



Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » sob gru 30, 2006 17:55

rzeczywiście jest tam taka obrączka którą można wepchnąć do środka. podnią jest druga z plaskimi bokami i rowkiem na około.To wystarczy sciągnąć tą górną czy trzeba coś zrobić z tą drugą. Bo dzisiaj ta rączka mało co mnie do grobu nie doprowadział. Niby takie proste a tyle stwarza problemu. :bajer:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz gru 31, 2006 15:17

pomiędzy korbką a tapicerką jest pierścień, przesuń ten pierścień w stronę przeciwną do kierunku korbki, korbka sama zejdzie :bigok: żadna filozofia, nawet nie 5sekund:S
Ja zanim do tego doszedłem to zdjąłem korbke podważając ją dwoma śrubokrętami:D
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » ndz gru 31, 2006 15:51

Dzieki Panowie za rady.Zaraz po nowym roku biore sie za demontarz.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz gru 31, 2006 18:38

Nie ma sprawy, napisz później jak poszło:)



Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » wt sty 02, 2007 11:27

Udało się.Rzeczywiscie to banalnie proste, nie potrzeba do tego żadnych śubokrętów ani zbyt dużej siły, przynajmniej u nie tak było. Poprostu raczkę trzeba ustawić na dół, sciągnąć piercień, pod pierścieniem jest takie płaskie po bokach zabezpieczenie, scisnąć je obustronnie i podsunąć do góry, wówczas zabezpieczenie puszcza i rączka bez problemu schodzi.
Dzieki Panowie jak będę miał jeszcze jakiś problem z golfem to napewno poradzę się tutaj.
Pozdrawiam :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości