Jak zamknąc uszkodzony szyberdach?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Nodle
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:12
Lokalizacja: Libiąż

Jak zamknąc uszkodzony szyberdach?

Post autor: Nodle » czw gru 28, 2006 09:25

Kupiłem Golfa 3 z uszkodzonym szyberdachem (wogole nie reagował). Testowałem go na szczelność i wszystko było ok. Ostatnio zachciało mi sie bawic kabelkami i jak sie okazało zaczeła swiecic kontrolka (przycisk) od szyberdachu. Nacisnełem wiec go z nadzieją otworzenia dachu. Niestety prawdopodopodobnie jest uszkodzona prowadnica bo dach otworzył sie kilka centymetrow a pozniej wydawał dziwny dźwięk - jakby sie zaciał.

Teraz nie moge domknąć szyberdachu. Zamyka sie ale nie domyka - jest bardzo nieszczelny. Jak zamknąc taki uszkodzony szyberdach? Jutro ma padać a nie mam garazu :(



Awatar użytkownika
KaraseK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 18:10
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KaraseK » czw gru 28, 2006 09:34

jak ściągniesz maskownice od silniczka od szyber dachu to zobaczysz zaślepkę plastikową to ją wyciągniesz i zobaczusz wejście na imbus czyli śrubke na imbus. W ten otwór włóż korbkę która powinna być przyczepiona kolo silniczka. No i krecisz w którąś ze stron nie pamietam w którą ale w jedna jest zamykanie a w drugą otwieranie. Tylko rób to delikatnie żebyś nic nie uszkodził dodatkowo :)

WAŻNE:

NIE ZGUB TEJ ZAŚLEPKI BO ONA ODCINA DOPłYW PRąDU JAK JEST WYCIąGNIęTA A JAK JEST W śRODKU TO PUSZCZA PRąD DO SILNICZKA.



jAK POMOGłEM TO PLUSIK DLA MNIE :)


-=KaraseK=-

Nodle
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:12
Lokalizacja: Libiąż

Post autor: Nodle » pt gru 29, 2006 17:49

wlozylem imbusa i kreciłem w jedną/drugą ale niestety zamyka i otwiera sie tylko do pewnego momentu... pozniej idzie cięzej i zaczyna coś przeskakiwac. Zamkłem na bezczelnego (śrubokręt i troche siły). Nie wiem jednak czy wszystko jest na swoim miejscu... tzn. ten dziubek (zaznaczony na czerwono na zdjęciu) ma byc w takiej pozycji jak jest teraz? w tym miejscu tej prowadnicy? Musiałem je ustawić w róznych pozycjach na lewej i prawej stronie bo inaczej szklana płyta nie leżała równo (dodam, ze strona lewa - od kierowcy - jest całkowicie martwa, nie porzesuwa jej silnik ani korbka... musiałem pchac srubokrętem). Prosze ewentualnie zaznaczyc w paincie gdzie powinien znajdowac sie ten dziubek w poprawnie zamknietym szyberdachu.

Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Krzycho82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt lis 28, 2006 10:53
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Krzycho82 » sob gru 30, 2006 11:13

Hej,
Jak ja kupiłem Golfa też się zdziwilem, moja kobieta zaczeła bawic się przyciskami od szyberdachu. Podniusł się ale już nie opadł. Złapałem za telefon i dzwonie do goscia a on mi oznajmia ze linka jest peknieta....haha
Patent na dwa śrubokręty i pchałem do przodu oby dwa zaczepy jednocześnie dociskając dach.
P.s. lepiej nie tykac "gówna" bo sie rozpadnie i popłyniesz 500zł na nowy :D albo bedziesz miał mokro pod dachem....


Pozdrowionka

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » sob gru 30, 2006 17:33

można też wyjąć silnik szyberdachu i zamknąc do przesuwająć srubokrętem linko nie ma oporu więc pójdzie łatwo a potem zamontowac silnik i po kłopocie


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 236 gości