Wziernik w osuszaczu klimy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jurek22a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 21:30
Lokalizacja: Przemyśl

Wziernik w osuszaczu klimy

Post autor: jurek22a » pt gru 29, 2006 12:10

Witam.
Proszę o poradę związaną z klimą (dokładana).
Filtr-osuszacz klimy ma na górze okienko przez które mażna obserwować czynnik chłodzący. I teraz pytanie- co powinno byc widoczne przez to okienko przy prawidłowej ilości lub może cisnieniu w układzie. Czy cały czas "zieloną kropkę" -miszaniny oleju i barwnika czy tez dopuszczalne są bobmbelki gazu? Czy inne "wskazania" powinny byc w stanie spoczynku a inne przy pracy.
Z góry dziękuje

[ Dodano: Pią Gru 29, 2006 11:15 ]
Sory za "oświetlenie " w temacie - błąd nowicjusza



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt gru 29, 2006 12:59

Witam.
jurek22a pisze:Sory za "oświetlenie "
Możesz edytować temat ;)
Jeśli klima dobrze dziala i prawidlowo chlodzi (zaraz po włączeniu leciało chłodniejsze powietrze) to jest OK. Pamiętaj, że poniżej +5 stopni C czujnik temperatury uniemożliwia jej włączenie (żeby nie oblodzilo parownika). Można to oszukać przy ok 30 min postoju po jeździe (ciepło od wyłączonego silnika go ogrzeje).
Jeśli coś z klimą nie tak, proponuję jechać do Quick Service na W.Pola ( gdzieś naprzeciw stacji z gazem). Za uszczelnienie (rozszczelnionej) klimy i nabicie w Oplu wzięli tylko 140 zł, za serwis sprawnej biorą 100 albo może mniej. I porządnie robią.
Osuszacz jest w części wysokociśnieniowej. Płynie przez niego czynnik po skropleniu. Co do powietrza, to nie wydaje mi się :hmm: W powietrzu jest wilgoć przecież i mogłyby się wytwarzać krysztalki lodu (jak osuszacz padnie np).
Pozdrawiam.
Obrazek



jurek22a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 21:30
Lokalizacja: Przemyśl

Osuszacz

Post autor: jurek22a » pt gru 29, 2006 13:34

Dzięki za odpowiedź.
Klima działa OK. Pytanie było z rodzaju "jak to działa". Pisząc o bombelkach gazu widocznych w okienku na osuczaczu nie miałem na myśli powietrza tylko czynnik człodzący w postaci gazowej. Przez osuszacz powinien chyba przepływać tylko skroplony gaz. A może jednak gaz i płyn? Moje wątpliwości biorą sie z niewiedzy jak powinno być jeśli wszystko jest w 100%-ach sprawne. Co do Quick Service to mam z nimi przykre doświadczenia ale związane z elektryka i więcej tam nie pojadę.
Wracając do klimy- oprócz zabezpieczenia związanego z temperaturą na zwnątrz (poniżej -5 nie włączy się), jest jeszcze drugie. Nie włączy się jeśli temperatura wewnątrz będzie poniżej ok. 15 stopni (klima jest dokładana, nie z vw).
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt gru 29, 2006 17:40

jurek22a pisze:klima jest dokładana, nie z vw)
Aaaa, bo zastanawiało mnie to okienko ;)
jurek22a pisze:Quick Service to mam z nimi przykre doświadczenia ale związane z elektryka i więcej tam nie pojadę.
hmmm, brat dawał tam autko i też kiepsko zrobili elekrtrykę (zegary dalej nie działają, ABS nie naprawili- chyba zapomnieli i ciężko chodzą suwaki nawiewów). I są uczciwi- oddając auto, zapomnieli, że kiedyś pod wykladziną schowali gotówkę ze sklepu, a gość znalazł i natychmiast o tym poinformował. A jeśli chodzi o klimę, to respect, odsyłam do nich ludzi i zachwalają, sam pojadę koło marca przed sezonem zrobić serwisik klimy. W RZeszowie za to samo wołają 400 zeta :P A jakie masz włączniki do tej klimy, oryginalne, czy jakiś wihajster włożyli (jak z kombajny, albo szafy sterującej elektrownią) ;)
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.



jurek22a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 21:30
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: jurek22a » sob gru 30, 2006 11:07

Panel sterujący jest OK- klimatronic firmy Diavia.
Ustawiam tylko temperaturę i w zależności od potrzeby włącza się klima lub ogrzewanie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 254 gości