gti przyspiesza pulsacyjnie :|

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

b_sixkiller
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 21:41

gti przyspiesza pulsacyjnie :|

Post autor: b_sixkiller » sob gru 30, 2006 11:04

Witam,
Od jakiegoś czasu w moim mk2 gti po wciśnięciu gazu słychać jak silnik wchodzi na obroty stopniowo..oo mniej więcej tak...z..zz..zzz..zzzz..:). Czy winny temu może być dziurawy tłumik??? (Bo taki obecnie jest). Dzięki.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob gru 30, 2006 11:47

b_sixkiller pisze:Czy winny temu może być dziurawy tłumik???
to czy masz tłumik dziurawy czy masz cały to raczej nie ma wpływu jak silnik wchodzi na obroty :PPPP

Ale na odgłos jak wydaje :)))



Awatar użytkownika
tygrysek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob gru 23, 2006 23:30
Lokalizacja: okolica Bydgoszczy

Post autor: tygrysek88 » sob gru 30, 2006 16:56

Przeczyśc wtryskiwacze jakimś dodatkiem do benzyny to powinno pomóc.


"Za szybcy by żyć, zbyt młodzi by umrzeć"
lAdy iN ReD<<< moja jecia:)

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob gru 30, 2006 18:30

b_sixkiller, moze potencjometr przepustnicy jest walnięty i odczytuje tylko niektóre polozenia pedału gazu?
Mozesz to łątwo ustalić sprawdzając czy płynnie zmienia sie na nim wartos napięcia, zrobisz to zwykłym miernikiem z marketu....jesli gdzies sie wartosc zawiesza sie to znalazłeś przyczynę....
do objawów podanych przez ciebie to pasuje idealnie ale nie gwarantuje ze to musi być to...od tego bym zaczał po prostu.
pozdrawiam

[ Dodano: Sob Gru 30, 2006 17:37 ]
To_mas pisze:to czy masz tłumik dziurawy czy masz cały to raczej nie ma wpływu jak silnik wchodzi na obroty
ma bo od szczelosci wydechu zalezy sprawnosć silnika,
I oczywiscie ze dziurawy tłumik albno jego brak wpływają na to jak sie motor wkręca, wystaczy ze odpalisz auto z samym kolektorem wydechowym to mozesz sie o tym przekonac, bedzie sie wkręcał jak muł.....
Inna sprawa ze raczej nie ma mozliwosci zeby prez taki tłumik sie silnik wkręcał takimi skokami jak koelga mówi, to pewnie o to Ci chodziło To_mas



Matuszak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 01, 2006 19:10
Lokalizacja: Rychwał
Kontakt:

Post autor: Matuszak » pt sty 05, 2007 17:06

mam golfika i też tak przyśpiesz, ale tylko jak jest zimny. wiem że jest to wina sondy lambda bo wszystkie czujniki mam sprawdzone, wtryski działają poprawnie i wymieniłem takie gumki pod nimi



Awatar użytkownika
tygrysek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob gru 23, 2006 23:30
Lokalizacja: okolica Bydgoszczy

Post autor: tygrysek88 » pt sty 05, 2007 18:07

Zwracam honory... rzeczywiście szczelnośc tłumika ma wpływ na moc. Niedawno się o tym przekonałem, choć byłem pewny że jest inaczej. Ktoś mnie wprowadził w błąd. Przy okazji zapytam czy to normalne że przy dziurawym tłumiku mocno spada moc a przy wysokich obrotach najpierw słychać cykanie a później hałas z dziury???


"Za szybcy by żyć, zbyt młodzi by umrzeć"
lAdy iN ReD<<< moja jecia:)

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » sob sty 06, 2007 15:01

jak masz sonde lambda to ten odcinek wydechu w którym jest zamontowana (najczęściej kolektor - katalizator) musi byc szczelny inaczej sonda będzie oszukiwana i blednie sterowac wtryskiem.
Na pulsacyjne przyspieszanie czesto wplyw ma zasyfiony filtr paliwa lub slaba pompa paliwa. :bigok:


TDPower

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 319 gości